Nargile Severler Buraya

  • Official Post

  Sigaradan daha zararlı  Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Osman El Jundi, vatandaşların sigara yerine daha az zararlı olduğunu düşündükleri için nargile, pipo gibi tütün içeren diğer ürünleri tercih ettiklerini fakat nargilenin sigaradan daha zararlı olduğunu söyledi.İçerisinde tütün bulunan bütün ürünlerin bağımlılık yaptığını belirten Medical Park Ordu Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Osman El Jundi, yaptığı açıklamada, “Vatandaşların sigara yerine daha az zararlı olduğunu düşündükleri için nargile, pipo gibi tütün içeren diğer ürünleri tercih ediyorlar. Aslında bu ürünlerin bazıları sigaradan daha zararlıdır. Örneğin nargile içmek her ne kadar hoş kokusundan dolayı kişiler tarafından tercih edilse de sigara ile karşılaştırdığımızda nargile daha zararlıdır. Nargile içerken akciğerlerimize çektiğimiz duman, sigara içerken çektiğimizden daha fazladır. Bir de dumanı nargilenin mekanizmasında bulunan, su kısmının altından çektiğimiz için duman akciğerlerimizde en ince hava keselerine kadar ulaşır. Bu durum çok zararlıdır” dedi.

 • Nargile kaliteli ise keyifli kalitesiz ise hiç içilmiyor bile benim favorim üzümlü. Böyle ferah ferah iyi gidiyor.


  Zarar konusuna gelince sigaradan zararlı bile olsa ayda yılda içilen bir nargilenin o kadar da etkileyeceğini sanmıyorum.


  Olsa da içsek ^^

  Winter is Coming:!:

 • This threads contains one more post that have been hidden for guests, please register yourself or log-in to continue reading.

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!