Posts by Nikopol

  Ben 2 sene önce bir kıza aşık olmuştum ve kadınlara 2.5 ay cinsel yönden ilgi duymuştum ama 2 senedir kadınlara cinsel ilgi duymuyorum. Kadın elbiseleri giymekten zevk alıyorum. Hayatımda hiçbir kızla konuşmadım cinsel yönelimim nedir


  Kıyafet seçimi, bir kişinin kişisel tercihi, tarzı veya zevkleriyle ilgilidir ve kişinin cinsel yönelimiyle doğrudan bir ilgisi yoktur.

  heteroseksüel miyim yani


  Anlatımınızdan anladığım kadarıyla biseksüelsiniz.

  Erkeklere karşı da duygusal bir çekim hissetmenize rağmen sadece cinsel bir ilgi duymuyorsunuz


  kadın vücüduna karşı bir çekim hissetmek biseksüelliğe göre mi heteroseksüelliğe göre mi normal?


  Karşılıklı rıza ve istek dahilinde her ikisine göre de normal


  Yalnız, heteroseksüellikte cinsel bir çekimden söz etmiyorum!


  Heteroseksüel iki insan arasındaki arkadan sarılma, yüz yüze sarılma, el ele tutuşma, başını omuza koyma... gibi bir çekim cinsel çekimden ziyade; duygusal bağ, sevgi, saygı ve destek gibi bir ihtiyaçtan kaynaklanabilir ve gayet normaldir.

  dokunmak sarılmak gibi şeyler cinsel çekime girer mi

  Dokunmak ve sarılmak, cinsel çekim yaratabilecek davranışlardan biri olabilir, ancak her zaman öyle olması gerekmez.

  ya da biseksüel olduğumu nasıl anlayabiliirm bir süre heteroyumdur diye kendimi geçiştirmiştim :(


  Cinsel yönelim, kişinin romantik ve cinsel olarak hangi cinsiyete ilgi duyduğunu belirleyen bir kavramdır. Biseksüellik, bir erkeğin veya kadının hem erkek hem de kadın cinsiyetine karşı romantik ve/ya cinsel çekim duyabilme durumudur.

  internette lgbt testleri çözmüştüm çoğu doğru değil ama hepsinde biseksüel çıktı :/

  kısaca özetlemek gereksirse kadın vücudu hoşuma gider sarılmak el el tutuşmak dokunmak isterim ama öpüşmek istemem (erkeklerlede)


  Kadın vücuduna karşı bir çekim hissetmek, sarılmak, el tutuşmak ve dokunmak istemek normal bir şeydir ve cinsel yöneliminizle bağlantılı olabilir. Öpüşmek istememek de tamamen normal bir duygu olabilir ve yine kişisel tercihlerle ilgilidir.


  Rica ederim.

  Merhaba, erkeklerle sadece romantik çekim hissetmen de biseksüel kimliğinin bir parçası olabilir.

  Bir biseksüel birey erkeklere ve/ya kadınlara karşı sadece romantik ve/ya cinsel ilgi duyabilir.


  Bazı biseksüel bireyler, sadece erkeklere karşı romantik bir çekim hissederken kadınlara karşı cinsel bir çekim hissedebilir veya tam tersi olabilir. Her biseksüel bireyin deneyimleri farklıdır, bu nedenle kişinin kendini nasıl tanımladığı ve hangi yönelimlerle ilgilendiği tamamen kişisel bir tercihtir.

  yani ben hukuki yollari atliyip direkt doktor kontrolunde hormon alimina baslayabilir miyim?

  Hukuki yolları atlayarak doktor kontrolünde ilaç alamazsınız.

  Bir doktor öyle bir sorumluluk alıp reçete yazmaz.

  Ayrıca ilaçlar, mevcut ve/ya daha önce geçirilen hastalıklar... gibi nedenlerle kişiden kişiye farklılık gösterebildiği için kulaktan duyma, el altından hormon ilaçları bulup bunları kullanmanız organ yetmezliği... gibi ciddi sorunlarla karşılaşmanıza neden olabilir.

  Merhaba SudeY

  Cinsiyet uyum sürecinde çok bilinen yanlışlardan bir tanesi ilk önce hastaneye başvurmak. Aslında yapmanız gereken ikamet ettiğiniz bölgedeki asliye hukuk mahkemesine cinsiyet bilgisinin yeniden düzenlenmesine dair nüfus müdürlüğüne karşı bir dava açmanız gerekiyor. (Kanunen bir taraf olma zorunluluğu) Nüfus müdürlüğü de bu durumu sizden ispat etmenizi bekliyor. Hakimde sizi kendi uygun gördüğü bir eğitim araştırma hastanesine incelenmek üzere sevk ediyor.


  Hastaneye sevk olduğunuz zaman psikiyatri takibi başlıyor. Eğer sosyal hayatınızda geçiş yapacağınız cinsiyete uygun iseniz (Gerçek yaşam deneyimi) psikiyatri süreci daha çabuk biter. Ortalama 1 yıl kadar sizi takip ediyorlar. Gerçek yaşam deneyimi uygulamanızı istiyorlar. Daha sonra psikiyatri sizin transseksüel olduğunuza kanaat getirirse sizi heyete çıkartıyorlar ve hormon tedaviniz başlıyor. Yaklaşık 1 yıl hormon tedavisi devam ediyor. Daha sonra tekrar kurula çıkıyorsunuz ve bu kurulda ilk önce başvurduğunuz mahkemeye bir cevap gidiyor. Bu kağıdı sizin kolunuza mühür basarak elden de teslim edilmesini isteyebilirsiniz. Bu sayede daha hızlı mahkemeye ulaşacaktır. Daha sonra duruşma gününü bekliyorsunuz. Ameliyat olabileceğinize dair mahkeme kararını alıyorsunuz. Bu mahkeme kararının 15 gün itiraz süresi bulunduğu için karşı taraf itiraz etmezse 15 gün içinde karar kesinleşiyor.

  ben kadın gibi hissetmiyorum kadınım

  ben mersinde okuyorum ve ikametgahım istanbulda. sizce herhangi bir sıkıntı çıkar mı?


  bir kaç hafta sonra yurda yerleşicem ve ordaki(mersin) mahkemeye dava açabilirim

  İkametgahınız mersin olacağı için mersinde dava açabilirsiniz, mantıken herhangi bir sorun çıkmaması gerekiyor.


  Farklı bir ilde olacaksanız hakime durumu anlatırsanız farklı bir ilde bulunan bir hastaneye de sevk edebilir..


  Bir de en az 18 yaşını olmanız gerekiyor. PembeTilki

  Merhaba PembeTilki

  Süreç aynı, değişen bir şey yok

  Bence yapmanız gereken en doğru şey dava açıp hastaneye sevkinizi istemeniz

  Bu şekilde doktor kontrolünde başlamış olursunuz

  İlaçlar daha önce geçirilen hastalıklar, alerji, sigara ve alkol kullanımı gibi.... nedenlerle kişiden kişiye farklılık gösterebildiği için doktor kontrolünde hrt sürecine başlamanız daha doğru olur.

  Blue arkadaşımız cinsiyet uyum süreci ile ilgili bilgi vermiş...


  Bu bağlantıdan okuyabilirsiniz... freewoman


  Siz baştan özür dileyip alttan aldığınız için kendilerine böyle bir hak görmüşler belli ki. Zaten ortada özür dilenecek bir durum da yok. Sizi ilgilendirmez benim misafirim demeniz daha uygun. Kuzenim diye açıklama yapmanıza da gerek yok. Hukuki olarak da böyle bir şey mümkün değil. İçiniz rahat olsun. İnsanlara fazla yüz vermeyin muhattap olmayın. Bir probleminiz varsa muhattabınız ben değilim hukuki kanallardan çözün diyip kapatın kapınızı. Ev sahibinize de durumu açıklayın ki ilerde bu komşular durumu tek taraflı kendi açılarından anlatmaya kalkmasın.


  Boşuna dememişler ev alma komşu al diye

  Komşularla iyi ilişkiler ve ev sahibi ile sorun yaşamamak adına önce diyalog yolunun tercih edilmesini daha doğru bir yol olarak buluyorum. Ev sahibinin tavrı da öğrenildikten sonra böyle bir tavır sergilenebilir.

  Komşularınız sorarsa örneğin... cinsiyet uyum sürecinde olan bir arkadaşınız veya akrabanız ve onun arkadaşları falan diyebilirsiniz..


  Siz nasıl komşularınızın misafirlerine, evlerine kimlerin girip giremeyeceğine karışmayacağınız gibi onlar da size ve misafirlerinize karışamazlar. Hakan0707

  Bel soğukluğu ile ilgili hiçbir belirti yok ama bende

  Penisten beyaz, sarı veya yeşil akıntı olması bel soğukluğu belirtileri arasında.

  Yapmanız gereken zaman kaybetmeden bir doktora görünmeniz.

  Bir de anal ilişkide zevk suyu diye bir akıntı olmaz! akıntı ya dışkıdan ya da bir hastalıktan kaynaklanıyordur.

  Lise zamanlarında LGBTİ camiasından arkadaşlarla takıldığımız bir park vardı. Genelde travestiler vs de takılırdı akşamları. bizde onlarla beraber takılırdık sohbet ederdik tabii orada çok dönerdi bu lubunca jargonu bana nedense hep itici, varoş gelmiştir. Sonradan tabi biz koptuk o arkadaşlarla herkes bir yere gitti. Şuan çevremde LGBTİ camiasından pek kimse de kalmadı. Konuşulduğunu vs uzun zamandır görmedim. Ortamlarda hala konuşuluyordur belki ama bilmiyorum.

  Ankara'dayken takıldığımız iki kulüp vardı, genelde trans arkadaşlar konuşurlardı.

  Hatta bir tanesi turan güneş'teydi beraber gitmiştik :)

  Arada bir arkadaş ortamında da denk geliyor.