Posts by Nikopol

  Böyle durumlarda kesinlikle videonuzu çektirmeye izin vermemeniz en doğru olan şey, videoyu silse dahi daha sonra data recovery "veri kurtarma" uygulamalarıyla o videoyu geri getirebilir.


  Bir sorunla karşılaşmanız durumunda yapacağınız en doğru şey savcılığa suç duyurusunda bulunmanız olur.

  Rica ederim, profillerde "ilgili alanlarda" sosyal medya hesaplarını paylaşmak üyelerin insiyatifinde.


  Sizinle yazışan kişilerin profillerini doğrulamak için sosyal medya hesaplarını özel mesaj yoluyla paylaşmasını da isteyebilirsiniz.


  Tabi bu konuda hem sizin hem de diğer üyelerin dikkat etmesi gerekir.


  Burada tanışacağınız insanlar sokakta tanışacağınız insanlardan farksız hatta daha da tehlikeli olabilir.


  Bu yönde bir sorun yaşarsanız savcılığa suç duyurusunda bulunursanız, savcılık gerekeni yapacaktır.


  Teşekkür ederim. yeliz55

  sahte hesaplara karşı korunmak en güzeli bu konuda da yardım ve bilgi verirseniz sevinirim


  Merhaba yeliz55 ;


  Kişisel gizlilik "aile, toplum, bulunulan konum... " ve güvenlik kaygıları gibi nedenlerle birçok kişi takma ad kullanıyor ayrıca sorularına cevap arayan kişilerin kimliklerinin bilinmesini isteyemeyebileceği gerekçesiyle kimlik doğrulaması yapılmıyor.

  yaklaşık 20 yıldır saçlarımı uzatıyorum, belli bir uzunluğa gelene kadar bayağı bir rahatsızlık veriyo bir de bakımı biraz zor

  boyatılabilir ama ileriki yaşlarda beyazlaşmalar çok belirginleşiyor

  erkekler genelde daha yorucu işlerde çalışıyor bu da terlemeye ve çabuk kirlenmesine yol açıyor

  dini ve kültürel etkisini de unutmamak gerekir.

  Sürgün - Refik Halit Karay


  Sürgün romanı Refik Halit Karay tarafından yazılan önemli bir romandır. Sosyal siyasal roman türünde yazılan eser konusu bakımından sürülen bir subayın Suriye topraklarında yaşadığı ilginç olaylar ve arkadaşlarıyla ailesinin yaşamını işler.


  Hilmi Efendi: Beyrut’a sürgün edilen yüzbaşıdır. Sürgün sonrası ailesi sorun yaşar ve kızları evden kaçar. Bu durum karşısında ne yapacağını bilemez.

  Seher: Sürgün edilen yüzbaşının kızıdır. Nevber adını kullanır. Evden uzaklara kaçar ve sahnelere çıkar. Babası ona sahnede rastlar.

  İrfan: Hilmi’nin arkadaşıdır. Bilmeden arkadaşının kızına âşık olur.


  Özet:


  Hilmi Efendi sürgüne gönderilen bir yüzbaşıdır. Beyrut’a geldiği ilk günler çok yalnız olan Hilmi Efendi, burada eski bir arkadaşına rastlar. Arkadaşı Çopur Apti’dir. Gazoz işine giren Hilmi Efendi biraz para biriktirir. Burada arkadaşları ile siyasi tartışmalara da girer. Hilmi Efendi eşiyle mektuplaşmaktadır. Kızları Seher’in sürekli dışarılarda olduğu ve eve gelmediği haberini alınca İstanbul’a gitmek için çareler arar. Bu konuda bürokrat arkadaşlarından yardım ister.

  Arkadaşı irfan ise iş bulmak için Halep’e gitmiştir. İş bulup Hilmi Efendi’yi de yanına aldıracaktır. Ancak iş bulamaz. İrfan sahneye çıkan Nevber adındaki bir kıza âşık olur. Nevber’in psikolojik sorunları vardır. Halep’e arkadaşlarıyla gelen Hilmi Efendi ise İrfan’dan haber almak ister. Kendisini Nevber adındaki güzel bir kızın sahne aldığı yere eğlenmeye götürmek isterler. Bu isteği geri çevirmeyen Hilmi Efendi Nevber’i merak eder. Nevber sahneye çıkınca yere yığılıp kalır. Nevber kendi öz kızı Seher’dir.

  Merhaba, öncelikle geçmiş olsun. İkinci bir profilli olması konusunda yaklaşık 15 yıl 65000 üyeye sahip bir gay sitesinde yöneticilik yapmış biri olarak, ikinci bir profil açan biri "birilerini test etme, doğru söyleyip söylemediğini öğrenme, kendisini engelleyen birine mesaj yollama, günlük mesaj kotasını aşma..." gibi nedenler dışında %80+ gibi büyük bir olasılıkla aldatma amaçlı profil açar. Yazdığınız gibi kendi profilinde de arkadaşlarının profiline bakabilir, onlara yazabilir. Sebebi hiç inandırici gelmedi doğrusu. Aniden zor durumda kalan birinin soyleyebileceği aptalca bir yalana benziyor.