Trans olduğumu nasıl anlarım?

• Merhaba arkadaşlar

Ben eşcinsellik ve transseksüellik arasında arada kaldım 😭

Trans kadın olabilirim ama eşcinsel de olabilirim ya of arada kaldım :/

İkisini birbirinden ayıran en büyük detay nedir ?

Nasıl kesin olarak ben buyum diyebilirim ? Kafamda birçok soru işareti var.

:(

• İkisini birbirinden ayıran en önemli şey, eğer gay/biseksüel isen cinsiyetinin erkek olduğunu kabul ediyorsundur. Ancak trans bir kadın isen kadın olduğunu kabul ediyorsundur. Yani olay senin kendini hangi cinsiyet olarak gördüğüne bağlı. Sen erkekleri bir erkek olarak mı seviyorsun, yoksa bir kadın olarak mı?

• Şöyle söyliyim mesela bir sevgilim olduğunda kendimi kadın rolünde görüyorum vede gey ilişkisinden rahatsızım bir sevgilim olmasına rağmen garip bir şekilde huzursuz veya tedirgin oluyorum. Bence ben transım ve psikolojik desteğe ihtiyacım var 😑

• Transseksüellik cinsiyet kimliğidir, eşcinsellik ve biseksüellik ise cinsel yönelimlerdir.

Bir erkeğe karşı cinsel, duygusal veya hem cinsel hem de duygusal ilgi duyuyorsan eşcinsel, hem erkek hem de kadınlara karşı aynı şekilde ilgi duyuyorsan biseksüelsin. Kadın olduğunu, yanlış bir bedende yaşadığını düşünüyorsan da transseksüel'sin. Eşcinsellik ve transseksüellik farklı şeyler.

Heteroseksüel translar vardır

Biseksüel translar vardır

Eşcinsel translar vardır

Panseksüel translar vardır

Aseksüel translar vardır...

• Merhaba

Eğer erkek vücudunun özelliklerinden rahatsızsan bulunduğun vücuttan rahatsızsan ve kadın vücuduna sahip olmak istiyorsan trans kadın olabilirsin

Eğer sadece bir erkekle ilişki içinde kendini kadın olarak görüp öyle hareker ediyorsan ve biraz kadınsı bir kişiliğin varsa ama bedeninden memnunsan feminen eşcinselsin

:)

• Bu forumu bulduğuma o kadar sevindim ki, öncelikle herkese merhaba :) Ben de uzun zamandır kendimi gay olarak görmeme rağmen, son 1 yıldır kendime bu soruyu soruyorum. Daha önce hep maskülen bir gay olmaya çalıştım, fakat zaman zaman, estetik ameliyatı gibi fiziksel değişimler yaşarken, ileride hep bir değişim yaşar mıyım düşüncesiyle bu değişiklikleri feminen yönde yapmaya çabaladım. Yani aslında gizli gizli trans olduğumu biliyor, ama görmezden geliyor gibiyim, çok tuhaf. Bu soruyu sanırım insan zamanla kendisi ancak yanıtlayabiliyor...

• Ne olduğunu bilirsin ama bazen toplum baskısı ve olumsuz koşullar yüzünden o kadar derinde kalıyor ki ne sen gerçek seni anlayabiliyorsun ne de başkası. Senin fiziksel görünüşün neyse öyle görüyorlar. Ve insan da bu çelişkiye dayanamayıp ya gerçek kişiliğini bastırip rol yapıyor ya da herşeyi göze alıp ortaya çıkarıyor. Rol yaparsan kendini kandırır aslında tam anlamıyla mutlu olamazsın, birseyler içinde hep eksik kalır. Bu gerilim içinde birikir ve bir gün patlarsin. Her şey önce kendini tanıyıp kabul etmekle başlıyor. Hissettiğim bu, ben buyum dediğin an o yolda yürümeye başlarsın.

• Merhaba 😃 arkadaşlar bende daha yeni aranıza katıldım. Gördüğüm kadarıyla burada kaliteli ve hoş sohbet gerçekleşiyor aranızda olmaktan çok mutlu oldum 🥰 Benimde aklımda kalbimde sorular var yerine koyamadığım anlamlandırmakta zorlandığım durumlar var sizin değerli görüşlerinizi ve önerilerinizi bekliyorum 😊 konuya gelecek olursak hatırladığım kadarıyla ilk okul orta okul yıllarında evde kimse olmadığında annemin elbiselerini iç çamaşırlarını giyer evde kadın rolüne bürünürdüm bundan aşırı keyif alırdım orta okul çağında bir erkek arkadaşımla birlikte evde yalnız kalmıştık ben annemin eteğini ve bluzunu giydim fakat altıma bilerek kilot giymedim arkadşımla şakalaştık o erkek rolünde bense kadın sarıldım ona (😁 çok cesur olduğum zamanlar galiba ) sonra eteğimi yukarı doğru çektim kalçalarımı dışarı çıkardım istiyordum ki beni sevsin ve cinsellik yaşayalım☺️ ama o uzak durdu bu benim ilk ve son denememdi bir daha asla böyle davranmadım . Fakat yıllar geçtikte erkeksi olduğumu hissettim ve erkekliği sevdim ta ki askerden dönünceye kadar… yaklaşık olarak 24-26 yaşları arasında yeniden kadın elbiseleri giymek kadın gibi davranmak göğüslerimin ve kalçalarımın olmasını arzuladım bir erkekle birlikte olmak istedim halada bunları istiyorum ve kadın elbiseleri giyiyorum gizli saklı (bu arada yaşıma oranla hayatıma çok fazla kadın girmedi çok fazla cinsel deneyim yaşamadım denebilir belki erkeklere merakım bu yüzden mi acaba diye de kendime soruyorum ) . Sorun şu ki enterasan bir şekilde kadınlardan da hoşlanıyorum onlar beni uyarıyor duygusal ve cinsel birliktelik de yaşamak istiyorum kadınlarla .

Şimdi merak ettiğim şu acaba ben trans bir kadın mıyım yoksa biseksüel bir erkek miyim yoksa bir eşcinsel yada gay mıyım ?

• Cinsiyet kimliğin ile cinsel yönelimin bir değildir. Transeksüel olup birçok yönelimden biri olabilirsin. Bu konuda uzman yardımı almanı tavsiye ederim. lgb bireylerine yönelik danışmanlık veren terapistler var

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!