Dini inancınız nedir?

• Dini inancınız nedir? 60

1. Müslüman (16) 27%
    2. Agnostik (12) 20%
    3. Ateist (12) 20%
    4. Diğer (12) 20%
    5. Deist (8) 13%
    6. Hristiyan (0) 0%
    7. Musevi (0) 0%

Merhaba arkadaşlar, dini inancınız nedir?

Ankete katılıp yorumda bulunursanız sevinirim.

Teşekkürler

• Geçmişte ailemin ve çevremdeki insanların müslüman olmasından kaynaklı islam dinine inandırılmış, farklı kaynaklardan kuran dahil yüzlerce islami kitabı okuyarak; islam ve dinler tarihi üzerine yaptığım araştırmalar sonucu saçma, mantıksız, ayrımcılık ve şiddet içerikli bulduğumdan islam dinine inanmayı bırakmış bir birey olarak bir tanrının var olduğu gibi var olamayacağı yönünde de bir çok işaret görüyorum.

Her şeye gücü yeten ezeli ve ebedi bir tanrının var olduğunu ve bizi yarattığını kabul etmem için tanrıdan önce var olmam, tanrının bizi yarattığı anı görmem ve tanrıdan daha güçlü olmam gerekir ki bir tanrının var olduğuna ve her şeye gücü yettiğine inanabileyim.

Benim düşüncelerim bu şekilde, bu doğrultuda kendimi agnostik olarak tanımlayabilirim.

• Islam dinine inanıyorum. Ve çevremdekiler de sen İslama inanıyorsun escinselligin yeri islam da yok diyorlar. Ama bunu escinselligi ben seçmedim irademden de bağımsiz bir konu.

• sorana muslumanım dıyorum da bı halt bıldıgım ya da uaptıgımdan degıl

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş 7 mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!