Emreckaya adlı kullanıcının mesajları

15 yaşına gelene kadar içince bulunduğum yaşam, benim yaşamım değil, çevremin, 1. derece yakınlarımın, 2. derece yakınlarımın, 3. derece yakınlarımın, sınıfımdaki bireylerin ve toplumun dayatmaları, onların duygu, düşünce ve isteklerine göre içince bulunduğum yaşamdı. Yaklaşık 6-7 ay öncesine kadar kendimin farkında değildim. Homofobiklik, ikili cinsiyet düzeni içerisinde yaşıyordum. Hâlen de yaşıyorum. Ama son 3 yılda (özellikle son 6 ayda) kişisel gelişim olarak kendimi 3 yıl önceki durumum ile karşılaştırınca kendimdeki ciddi değişimleri ve farklılıkları görüyorum. 3 yıl önce bilgisiz, cahil, gerçek duygu ve düşüncelerinin farkında olmayan, kendinin farkına varıp kabullenememiş, kendini keşfedememiş, çevresinin, 1. derece yakınlarının, 2. derece yakınlarının, 3. derece yakınlarının, sınıfındaki bireylerin ve toplumun gerçekte ne olduğunun farkında olamayıp bunlarla yaşayan biriydim. Şimdi kendimde, diğerlerini aşağılamadan, dışlamadan, sınıflaştırmadan söyleyebilirim ki büyük değişimler, farklılıklar var. Aslında yaşam böyle değil mi? [Değişmeyen tek şey, değişimin kendisidir. (Heraklitos)] Buraya ise (her ne kadar burada bulunanların bir bölümünün sahte olma olasığı olsa da) LGBTQIA+ bireyleri ile dayanışmak, konuşmak ve tanışmak için geldim. Her ne kadar az sayıda arkadaşım bulunsa da salgın yüzünden arkadaşlarım ile cep telefonum olmadığı için görüşemiyorum. 1. derece yakınlarımın, 2. derece yakınlarımın ve 3. derece yakınlarımın hiç biri ile de görüşmüyorum, konuşmuyorum.

Aynı durumları bende yaşadım. Sanki hayatını sen değilde başkaları yönetiyomuşsun hissi hep oldu bende. Bu cinsel eğilim bende küçüklüklükten beri vardı. Ailem bunu öğrendiğinde sanki hastalıkmış gibi beni psikologlara götürmeye başladı. Hiç birşey anlatamadım çok utanç vericiydi ve sinir bozucu. Bana beni hasta olduğuma nerdeyse inandırmaya başlamışlardı. Sonrasında içime kapanmaya başladım. Uzun bir süre uzaklaştım bu gibi şeylerden. Yaklaşık 7 yıl önce tesadüfen İstiklal caddesinde İstanbulda LGBTİ kutlamalarına denk geldim. O zamandan düşünmeye başladım. İnsanlar bu şekilde gerçekten yaşıyabiliyolar evet zor toplum baskısından dolayı ama birçok insanın yaşadığı şeyler benimde yaşadığım şeyler ve neden kendi içime atıyorum çık konuş birileriyle dedim kendi kendime. Arasıra düşündüm ama yine aktif olmadım hiçbir LGBTİ sayfasına taki geçtiğimiz bir kaç aya kadar. Arkadaşlarıma aileme anlatamadım hiçbirşey kaybetme korkusu yüzünden. Zaten çok zor arkadaş ediniyorum iki elin parmaklarını geçmez. Haliyle insan doğası birileriyle paylaşmak konuşmak istiyo insan. Derdimi anlatacak birileri yaşadıklarımızı birbirlerimizle paylaşabileceğim insanlar arayışına girmeye başladım ve kendimi burda buldum. Hiç daha önce LGBTİ'den arkadaşım olmamıştı. Neyse lafı çok uzattım 😅

Öncelikle konu güzel olmuş. Bu durumda olup adını adlandıramadığımız şeylerin açıklanması başka arkadaşlarında faydalanması gerektiğini iyi düşünmüşsün. Acıkçası benimde trans bireylere karşı ilgim var. Hiç trans bir insanla beraber olmadım. Hiç trans bir bireyle bile tanışmadım. Hep kız arkadaşlarım oldu ve hiç erkek arkadaşımda bile olmadı. Yaşadığım ilişkileri esas alarak belki trans bir bireyle birlikte olursam bu ilgimin değişebileceği yönünde endişelerim yok değil çünkü hiç daha önce ilişki yaşamadım nasıl bir duygu olduğunu bile bilmiyorum. Tabikide bunu bir kaç insanla tanışıpta bunlar böyleymiş demekte doğru olmaz tabikide. Bu tabikide benim düşüncem. Eğer birgün yaşarsam duygularımı paylaşırım. Belki de sadece platonik düşünüyoruz yada sadece cinsel eğilimlerimiz bizi bu yöne sürüklüyo olabilir. Eğer tans bir bireyle birlikte olupda kendine tamam ben aradığım şeyi buldum mutluyum gerisi önemli değil diyebiliyosan bana sorarsan gerisinin pekte öneminin olmadığını düşünüyorum. Düşünmek ayrı yaşamak ayrı birşey. Eğer sen tanıştıysan ve nasıl hissediyosan paylaşmanı isterim. 👍

Akıcı bir anlık sohbet penceresi ve bunları takip eden sohbet etkinlikleri bu sitenin kesinlikle ihtiyacı. Bir çoğumuz farklı illerdeyiz ve kimse kimseyi tanımıyo tanışıklık olması adına ( saygı çerçevesinde) açılabilir diye düşünüyorum. Şuna da eminim ülkemizde gerek aile ve arkadaş baskısından gerek çekingenlikten utançtan hiçkimseyle konuşmayan kendi dertlerini paylaşmayan ve o dertleri kendilerini bitiren bir çok genç arkadaş var. Hem arkadaşlar birbirlerini tanırlar hem dertlerini paylaşırlar anlık olarak çok güzel olur bence 👍

Ben karşımdakini olduğu gibi gören bir bireyim ama biri gelipde bana sen şunu yapman için müslüman olman gerekiyo derse kusura bakma yapmam ve ne yazıkki bunu eski kız arkadaşım söylemişti bana bunu. Bende değiştirmem dedim yalan söylemenin bir anlamı yok müslümanım dersem yalan söylemiş olurum ve ne kadar gidebilir bir insan bu şekilde. Dedin ama hem kendin hem karşındaki kişi şüpheye düşmeye başlar gerçekmi yalanmı diye. Ben şuan agnostiğim eskiden müslümandım. Ben herşeyi sorgularım ve hala yeteri kadar bir bilgim olmadığını düşünüyorum ama bazı insanlar gelip bana şu oldu işte gördünmü bu yaratanın işi işte kanıtı felan dediği zaman direk keserim ilişkimi hiç düşünmeden. Ve genelde bunu müslümanlar çok yapmaya çalışıyo (tanıştığım yabancı ve türk insanlardan genelleme yaptım yanlış anlaşılmasın). Tanıştığım yabancılar umurlarında bile değil neysen osun diyip geçiyolar ve olması gerekende bence bu. Körü körüne hiç düşünmeden inanan insanlar bu düşünceleri hayatlarındaki yaşamda da herşeyde benimsemeye herşeye inanmaya başlıyolar. Yani demek istediğim bu tip insanlar birşey duyduklarında yalan veya doğru hangisi işine geliyosa direk inanır ve diğer herşeyi sanki tam tersiymiş gibi düşünür ne yaparsan yap asla fikri değişmez. O yüzden herkesin dini kendine ama başkası başka bir dine inanıyo diye kimseden değişmesini bekleme çok yanlış olur. Çok dolmuşum ve yazıda uzun oldu ya kusura bakmayın 😅

Malesef aynı durum bendede var. Yakınlarımdan kimse bilmiyo söyliyemiyorum küçükken bir olay yaşamıştım beni psikoloğa felan götürmeye çalıştılar bende daha çok içime kapandım hiç trans arkadaşım olmadı keşke olsa hiç karşıma bile çıkmıyo arıyorum yok yani sadece sohbet etmek istiyorum ama yok antalyada bir yer biliyosanız söyleyin gidiyim tanışıyım birileriyle benim yaşadığım olayları karşındakinin ne zorluklar çektiğini anlatmak istiyoruma yok yani birilerine açılmam lazım artık kaç yıldır içimde tutuyorum sohbet etmek istiyorum bu konu hakkında ama yok 😢😭

Konuların tarihleri niye bu kadar eski 5 6 sene önce istanbul istiklalde toplanıldığında binlerce kişi olurdu şimdi bir kaç kişi var nerde bu millet 🧐 sohbet grubu felan varmı ordan telegram sayfası felan?

Çok küçükken başladı hatta annem ve anne tarafından akrabalarım tarafından yakalandım sonra beni piskoloğa götürmeye felan çalıştılar bu zamana kadar gizledim halada gizli söylesem kafayı yerler yada ben yerim heralde sadece internette eğer tanışırsam birisiyle söyliyebiliyorum çok utanıyorum dışlanıcam diye ya 😭 çok kötü bi his insan o kadar dili konuşmak için yaratmış ama şu duyguları ne bir dil nede hkelimeler anlatabilir 😢