Aileme eşcinsel olduğumu söyledim.

• Herkese merhaba, bu konuyu yazma amacım yardım istemek, aileme eşcinsel olduğumu açıkladım ve kabul etmediler, nasıl kabul etmelerini sağlayabilirim? Özellikle annemle bu konuları konuşurken bana patlıyor sanki ben isteyip böyle olmuşum gibi... Babam biraz daha sakin karşıladı açıkçası.

• Benim babam da umursamazdır. Aklına hiç takmaz beni. Konuşmayız da hiç zaten ama annem mahkemeye gidip evlatlıktan reddetme derecesine kadar gitti, beni de dışladılar. Durumlarımız aynı. Yapacak hiçbir şey yok bence. Kim olursa olsun seni olduğu gibi kabul etmek zorundalar. Evin içinde yabancı gibi davranıyorlar, görmezden geliyorlar, aynı sofrada bile oturmuyorlar ama mecburen alışmak zorundalar. sanki bir hastalık kapmışım gibi falan davrandılar ama sende onlarda alışacak zamanla. sadece biraz zaman tanı. İlk başta çok zorluk çekeceksin çok ağlayacaksın dışlandığın için ama EMİN OL HERŞEY YOLUNA GİRECEK

• Başta şunu söylemek istiyorum , açıldığın için gerçekten seni tebrik ederim çünkü zaten olayın en zor kısımlarından biri o ve sen bunu başarmışsın :) Tavsiyelerime gelecek olursak , öncelikle şunu bilmen gerek ki böyle bir durum sadece senin için değil ailen için de başta kabullenmesi zor olacak. Bu onların sana hep böyle davranacakları anlamına gelmez. Bence işe babadan yürü. Daha sakin karşılaması gayet güzel , onunla bu konuları konuşabilirsin. Çünkü ailenden bir kişiyi bile destekçin yaparsan diğer aile bireyleri de öyle olur merak etme. İstersen aileni karşına alıp yaşadıklarını ve bu olayları baştan sona anlatabilirsin , ya da eşcinselliğin bilimsel olarak nasıl bir şey olduğunu söyleyebilirsin. Ve en önemlilerinden birisi de onlara zaman ver , başta da dediğim gibi böyle bir haberi hemen kabullenmek bazı aileler için çok zor olabilir. Yaşın daha çok büyük değil , seni çok iyi anlıyorum hayatının bu dönemlerini özgürce yaşamak ister her insan ama elinden hiç bir şey gelmiyorsa zamanın akışına bırakmak bazen en iyi çözümdür.

• Başta şunu söylemek istiyorum , açıldığın için gerçekten seni tebrik ederim çünkü zaten olayın en zor kısımlarından biri o ve sen bunu başarmışsın :) Tavsiyelerime gelecek olursak , öncelikle şunu bilmen gerek ki böyle bir durum sadece senin için değil ailen için de başta kabullenmesi zor olacak. Bu onların sana hep böyle davranacakları anlamına gelmez. Bence işe babadan yürü. Daha sakin karşılaması gayet güzel , onunla bu konuları konuşabilirsin. Çünkü ailenden bir kişiyi bile destekçin yaparsan diğer aile bireyleri de öyle olur merak etme. İstersen aileni karşına alıp yaşadıklarını ve bu olayları baştan sona anlatabilirsin , ya da eşcinselliğin bilimsel olarak nasıl bir şey olduğunu söyleyebilirsin. Ve en önemlilerinden birisi de onlara zaman ver , başta da dediğim gibi böyle bir haberi hemen kabullenmek bazı aileler için çok zor olabilir. Yaşın daha çok büyük değil , seni çok iyi anlıyorum hayatının bu dönemlerini özgürce yaşamak ister her insan ama elinden hiç bir şey gelmiyorsa zamanın akışına bırakmak bazen en iyi çözümdür.

Babam sakince karşılasa da konuşmayı reddediyor, bu konu hakkında pek konuşmak istemiyor, ablam daha bilmiyor, en iyisi onu destekçi yapmaya çalışıyım, belki öyle işe yarar, annem eşcinsel bile demiyor, ibne diyor ya, hem de kendi oğluna, bir ibnenin annesi olmaktansa ölürüm dedi bir kere. O yüzden ebeveynlerimden pek destek göremeyeceğim galiba

• Dostum şey yazmayı unutmuşum dediğin gibi ailenden herhangi birini destekçin yapsan da olur. İlla baba olmak zorunda değil. Bence en iyisi biraz akrabalarını gözlemle. Homofobikler mi , böyle bir konuyu onlara söylersen onların tepkisi ne olur , yani senin destekçin olurlar mı bunları düşün bir aile büyüğüne açılmadan önce. Abla iyi bir seçenek açılmak için tabii ki. Bence ileriyi düşünmeden önce sen bu dediklerimi yap , olmazsa yeniden bana yazarsın duruma göre bir şeyler yaparız :)

• Babam sakince karşılasa da konuşmayı reddediyor, bu konu hakkında pek konuşmak istemiyor, ablam daha bilmiyor, en iyisi onu destekçi yapmaya çalışıyım, belki öyle işe yarar, annem eşcinsel bile demiyor, ibne diyor ya, hem de kendi oğluna, bir ibnenin annesi olmaktansa ölürüm dedi bir kere. O yüzden ebeveynlerimden pek destek göremeyeceğim galiba

bu desteği hemen göremeyebilirsin. ilk yorum da da söylediğim gibi biraz zaman tanı ailene. hiç bir zaman destekte vermeyebilirler. benim ailem destek vermedi mesela, yıllar olmasına rağmen. yaşın küçükmüş daha. biraz ailene zaman tanı sadece. umarım seni kabullenirler de benim gibi zorluk çekmezsin. istediğin zaman soru sorabilirsin. elimden geldiğince sana yardımcı olurum.

• Lgbt aileleri dernekleri var onlarla görüştürebilirsin ikna edebilirsen. Ve benim çocuğum belgeselini izletmediysen hepsine at izlemelerini sağla. Bir de bu şekilde dene bakalım. Sabret umarım bir gün yumuşarlar

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• Resmi Gönderi

Kısa bir not düşmekte fayda var: Arkadaşlar ne olur güvende olduğunuzdan %100 emin olmadan açılmayın. Benim için sizlerin güvenliği önce geliyor. Benim tüm ailem ve akrabalarım vs biliyor fakat onlara maddi manevi bağlılığım olmadığı için benim hayatımı kötü yönde etkileyecek bir sonucu olmadı açılmamın. Size de tavsiyem, açılacağım diye evlerinizdeki hayatlarınızı cehenneme çevirmeyin, halihazırda cehennem olan hayatlarınızıysa daha kötü bir yere sürüklemeyin. Sorusu olan varsa seve seve yanıtlarım. Bu konuda dilerseniz gelecekte workshop'lar düzenler, sizleri ailesine açılmış olan başka lgbti bireyleriyle bir araya getiren bir Buddy Programı oluşturabilirim. Şimdilik bu kadar, hadi bakalım kolay gelsin! :saint:

Anıl Absolution

• Aileme 3 yıl önce açıldım ve çok korkunç bir tepkiyle karşılatım. Öyle psikolojik baskılar yapıldı ki kendimden şüphe duymaya başlamıştım. Ailemle aram zaten kötüydü ama daha da kötü oldu. Hala depresyon ve travma sonrası stres bozukluğu yaşıyorum hatta arttı diyebilirim. Evde seksistlik arttı sürekli scapegoat ve gastlight a maruz kalıyorum. Tamamen çöp oldum. Covid yüzünden evden kaçıp başka yerde zaman da öldüremiyorum sırf evde olmamak için. O nedenle siz siz olun güvende olduğunuzdan emin olmadığınız sürece SAKIN açılmayın.

• Çoğu aile gibi benim ailemde çok kötü bir şekilde tepki verdi olayın en kötü yanı eşcinsel olduğumu sevgilimin annesinden öğrenmiş olması ailemle aram kötüydü daha da kötü olmaya başladı..

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş 2 mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!