Posts by ShadowWolf

    Başta şunu söylemek istiyorum , açıldığın için gerçekten seni tebrik ederim çünkü zaten olayın en zor kısımlarından biri o ve sen bunu başarmışsın :) Tavsiyelerime gelecek olursak , öncelikle şunu bilmen gerek ki böyle bir durum sadece senin için değil ailen için de başta kabullenmesi zor olacak. Bu onların sana hep böyle davranacakları anlamına gelmez. Bence işe babadan yürü. Daha sakin karşılaması gayet güzel , onunla bu konuları konuşabilirsin. Çünkü ailenden bir kişiyi bile destekçin yaparsan diğer aile bireyleri de öyle olur merak etme. İstersen aileni karşına alıp yaşadıklarını ve bu olayları baştan sona anlatabilirsin , ya da eşcinselliğin bilimsel olarak nasıl bir şey olduğunu söyleyebilirsin. Ve en önemlilerinden birisi de onlara zaman ver , başta da dediğim gibi böyle bir haberi hemen kabullenmek bazı aileler için çok zor olabilir. Yaşın daha çok büyük değil , seni çok iyi anlıyorum hayatının bu dönemlerini özgürce yaşamak ister her insan ama elinden hiç bir şey gelmiyorsa zamanın akışına bırakmak bazen en iyi çözümdür.

    Babam sakince karşılasa da konuşmayı reddediyor, bu konu hakkında pek konuşmak istemiyor, ablam daha bilmiyor, en iyisi onu destekçi yapmaya çalışıyım, belki öyle işe yarar, annem eşcinsel bile demiyor, ibne diyor ya, hem de kendi oğluna, bir ibnenin annesi olmaktansa ölürüm dedi bir kere. O yüzden ebeveynlerimden pek destek göremeyeceğim galiba

    Herkese merhaba, bu konuyu yazma amacım yardım istemek, aileme eşcinsel olduğumu açıkladım ve kabul etmediler, nasıl kabul etmelerini sağlayabilirim? Özellikle annemle bu konuları konuşurken bana patlıyor sanki ben isteyip böyle olmuşum gibi... Babam biraz daha sakin karşıladı açıkçası.