Duvar adlı kullanıcının mesajları

Son zamanlarda daha iyiyim. Bunun en büyük nedeni de kendim hakkında daha fazla bilgi sahibi olmaya çalışmam, kendime karşı daha bilinçli ve merhametli olmaya başlamam. Artık değiştiremeyeceğim ya da benim kasıtlı olarak yapmadığım şeylerden ötürü kendimi yargılamıyorum.

Eğer romantik anlamda yalnızlıktan bahsediyorsan benim için yalnızlık çok çok çok büyük bir nimet. Yalnız olmayı seviyorum. Kendime daha fazla zaman ayırabiliyorum, geliştirebiliyorum. Başkasına ihtiyacım olmadan hayatıma bir amaç edinebiliyorum. Yalnız olduğum zaman kendimi stressiz, huzurlu hissediyorum. Çünkü birisi sayesinde mutlak sevgiye kavuşulacağını düşünmek... Ne bileyim, benim için oldukça saçma ve fazla kurgusal. Kendi başına da mutlu olabilirsin. Yalnızlık iyi iyi ^^

En son geçen yıl yurtdışına çıkmıştım. Ben de müze tarihi mekan gezmeyi çok seviyorum. Bu yıl da yurt dışına çıkmayı planlıyordum ama işler pek istediğim gibi gitmedi fjdklşfkd

Aileme 3 yıl önce açıldım ve çok korkunç bir tepkiyle karşılatım. Öyle psikolojik baskılar yapıldı ki kendimden şüphe duymaya başlamıştım. Ailemle aram zaten kötüydü ama daha da kötü oldu. Hala depresyon ve travma sonrası stres bozukluğu yaşıyorum hatta arttı diyebilirim. Evde seksistlik arttı sürekli scapegoat ve gastlight a maruz kalıyorum. Tamamen çöp oldum. Covid yüzünden evden kaçıp başka yerde zaman da öldüremiyorum sırf evde olmamak için. O nedenle siz siz olun güvende olduğunuzdan emin olmadığınız sürece SAKIN açılmayın.

Günlük olarak en az 2 bardak kahve içerim. Bu genellikle sabah kahvaltıdan sonra bir bardak türk kahvesi ve akşam üstü Americano oluyor.

Yazları da Moka Potla yaptığım kahveyi soğuduktan sonra buz kalıplarına döküp donduruyorum. Sütle ya da suyla çok güzel oluyor tavsiye ederim

1.Gece

2.Kapalı, hava sıcaksa açık

3.

4.Bitter

5.Vanilya

6.İnstagram

7.Buse, Peri, Robyyn

8.Evet

9.Hayır

10. evdeki her zamanki halim lol

11.Bu kişinin ne yaptığına bağlı.

12.Uzay boşluğu

13.Evet

14.Evet

15.Evet

16.Evet

17.Orange is the New Black, Ru Paul's Drag Race

18.Evet

19.

29.Buse, Robyyn

Kolay değil ama disfori yenilip aşılabilen birşey. Bizi biz yapan kemiklerimizin üzerinde bulunan et parçası değil. Fit yakışıklı/güzel bir kişi şişman, çirkin ( toplumun anlayışı) bir kişiden daha iyi daha üstün değildir. Toplumsal saçmalıkları yıkıp kendin ile barışık olduğunda işler tersine dönebilmekte. Transgender bireylerin ülkemizde içinde bulunduğu genelde ataerkil cinsiyetçi toplumun bu kafa yapısı ile büyüyüp o zihniyete bürünmesi ile oluşan sorunlar. " Erkek" olmayı bir penise, düz kaslı bir göğüs kafesine, sakala kıla tüye, kadınların düşeceği? bir görüntüye, ERKeklik tavırlarına sahip olmak sanılmadığı gün işler dsha kolay olacak herkes açısından. Transerkek olmayı sadece kadınlarla birlikte olmaktan, bir kadına erkeklik yapmaktan ibaret sananlarla dolu bu ülke ne yazık ki. Asla saç uzatıp kalıplaşmış erkek kıyafeti dışında bir halde olamaz, makyaj yapamaz ( çünkü makyaj "kadın işi" ) vs vs vs... Bu örnekler böyle çoğalır gider.

Bu yazdıklarını aşamadigin sürece mutsuz olmaya devam edeceksin. En azından trans bireylere yönelik uzman destek veren birkaç kuruluştan birinden uzun süreli destek alabilirsin. Akıl vermek değil işim isyan ettiğin şeyler olduğundan önerim bu olacak. Şahsen ben Spod' dan danışmanlık alıyorum tavsiye ederim

Çok haklısın. Hiçbir zaman bir erkek şöyle görünmeli böyle görünmeli şeklinde düşünmedim. Ama farkındayım ki kendime bu konuda haksızlık ediyorum, umarım bunu en kısa sürede düzeltebilirim. :(

Lana Wachowski' nin de dediği gibi "When you encounter people whether they're racist, homophobic or they're transphobic, what you realize is that those people are actually more controlled by social convention than you are in a way once you accept who you are you are will always be free then they are."

Çevremdekilerin yapmasından en çok nefret ettiğim cinsiyetçiliği kendime yapmaktan bıktım. Disforim beni yerden yere vuruyor. Sesimi duymak beni aşırı sinirlendiriyor. Ne kadar çabalasam da sürekli feminen göründüğümü düşünüyorum bundan dolayı yemekten kesildim, sürekli halsiz hissediyorum.

Artık duşa girdiğimde vücudumu görmemek için çaba sarf etmek istemiyorum ya da evde doğum ismimin kullanılmasını istemiyorum. Artık kendimi başkalarına bu konuda açıklama yapması gerekiyormuş gibi hissetmek istemiyorum. Geçmişimi arkada bırakıp biyolojik bir erkek gibi yaşamak istiyorum...

Dün akşam yüzüme hindistan cevizi yağlı (+bal +limon) maske yaptım :) İnternette okuduğum kadarıyla yağlı ciltlere uygunmuş ki benim cildim gerçekten yağlı. Ne kadar süredir yaptığımı unuttum ama her gece yatmadan önce streching yapıyorum ve geliştiğimi görebilmek beni aşırı mutlu ediyor. Aynı zamanda masa başında çok fazla zaman geçirdiğim için belim ve boynum ağrıyordu, şuan ağrılarım kalmadı. Bir de saçımı kendim kesmeye başladım sonuçtan da memnunum :P

Keşke ben de planlarıma uyabilsem.Ben de uzun zamandır şarkı yazmak istiyorum,benim de bitirmediğim kitaplar var.Üniversitenin ödevleri de var tabii ,onları da yapıyorum.Yaptığım tek şey yemek yemek,uyumak ve pubg oynamak :/

Elinizdeki zamanı doğru kullanmak sizin elinizde 🤡