Cinsel yönelimim hakkında...

• İki gün önce yakın arkadaşımın panseksüel arkadaşıyla konuşuyorduk (bir ara poliseksüel olduğumu düşünüyordum hatta buraya da poliseksüellik ve panseksüellik hakkında soru sormuştum,ama düşününce cidden bir insanın cinsiyetine göre hoşlanmıyorum,cisgender,trans,nonbinary fark etmiyor.) Ben de panseksüel olduğumu söyledim.Özel olacak ama daha önceden hiçbir cinsel ilişkim olmadı.Bu yüzden de bunun daha kesin olmadığını söylüyor.Ama bir kadını da erkeği de düşünmek hoşuma gidiyor,ayy niye böyle demiyorum.Şey dedi “Belki de hoşlanmayacaksın?” vs vs (dediğim gibi bunu diyen panseksüel bir kişi ve bir sürü cinsel deneyimi olmuş fln) Ki benim önceden hoşlanmış olduğum kişinin trans olduğunu öğrenince bile (ki aslında belliydi nasıl kör olabildim diye kendimi suçluyorum) ondan hoşlanmaya devam ettim.Daha sonra en güzel kadın olduğunu (keşke içi de öyle olsaymış 😔) düşündüğüm biri vardı.Ondan gerçekten hoşlanmıştım,belki de o da benden hoşlanıyordu ama her şeyi kendi mahvetti.Ama o arkadaşın (arkadaşımın panseksüel arkadaşı) dediği bana çok saçma geldi.O zaman heterolar da bElKi KaRşI cİnStEn HoŞlAnMaYaCak.Sevgi olduktan sonra cinselliğin sorun olacağını sanmıyorum.Ama yine de sizin düşüncelerinizi çok merak ediyorum.Kafam karışık mı?Zaten kendimi 2016 sonlarında benimsemeye,cinsel yönelimim bir parçam olduğunu kabullenmeye ve gurur duyduğumu sanmıştım.Cidden cinsellik ÇOK mu önemli?Panseksüel olduğumu anlamam için cinsel ilişkim olması şart mı cidden?Kendimi dedikleri gibi çok mu erken?Kendimi keşfedememiş miyim?

Şunu da merak ediyorum,aromantik ya da aseksüellik hakkında açıkçası çok şey bilmiyorum.Araştırdım,kimisi Aseksüel ve Aromantiklik hakkında cinsel çekim olmayan/romantik çekim olmayan kimse dese de,bilemiyorum tam olarak.Bildiğiniz kaynaklar var mı?Aseksüel ve Aromantik bireylerden hoşlanmamam beni poliseksüel mi yapar?Siteden daha önce paylaşıldıysa makaleler ona şimdi bakacağım ama bana söyleyebilirseniz çok mutlu olurum.

Şimdiden çok teşekkür ederim yorumlarınız için 🙏🏻

Mesaj 2 düzenlendi, son düzenleyen Venus: Anlamayanlar olduğu için ben de kendim tekrardan okuyarak düzelttim ().

• Okurken kafam karıştı anlayamadım tam. Başka cevap veren olmazsa mesaj atmayı biliyorsan oradan konuşalım kısa kısa tekrar bir anlat yoksa bunu 3 defa da okusam olmayacak :)

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• Okurken kafam karıştı anlayamadım tam. Başka cevap veren olmazsa mesaj atmayı biliyorsan oradan konuşalım kısa kısa tekrar bir anlat yoksa bunu 3 defa da okusam olmayacak :)

Birazcık öyle oldu 😅

👍

• aslında bu konuda hıc bı fıkrım yok.ters ılıskı bana hıc dogru gelen bısı degıl ama bu nasıl anlatılır bılemıyorum.bırının bırını sevmesının egılımı meyılı olur mu bılmıyorum.40 yasındayım ama sanırım ben hala kendımı cozemedım.bu konudada ısteklı pek kımse yok etrafımda..

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!