Venus adlı kullanıcının mesajları

Liseye kadar sebepsizce zorbalığa uğradım ama zamanla atlattım sayılır. İnsanlarla tanışırken hala anksiyetem azsa da aşmaya çalışıyorum. Terapiye gidiyorum bayağıdır, umarım daha iyi olurum. Umarım diğer arkadaşlar da hayatlarında mutlu olurlar ve hak ettikleri sevgiyi görürler ❤️

Benzer bir durum vardı... Ve hepsi benim hatamdı. Bir başkasına gittim, bir manipülatör ve bir narsist ve beni kendi tarafına çekmek için her şeyi yapan çok kurnaz bir kadın ve ne yazık ki başardı. Bunun için sadece kendimi suçluyorum.Zaten 3 ay sonra geri dönmek istedim ama geri dönmeyeceğinden korktum.Ve vermediler.Eee beynim nerede... Hatırladım, düşündüm ama ... 21 yıl sonra onu bir sosyal ağda buldum, yazdım, sonra arama ve sonra varış.Şimdi farklı ülkelerde yaşıyoruz ve hiçbir şey solmadı, tüm duygular kaldı. Ve tekrar gelecek. Her gün iletişim kuruyoruz. Ve ne kadar zaman kaybedildi ... Uzun süre depresyondaydı ve kendini sürdü orda... Tek kelimeyle, bir zamanlar aptaldım... Sebebin ne bilmiyorum ama öyle bir şey olursa buluşup konuşmaya çalış, ne olduğunu öğren. sevgililer, karşılıklı olduğunda.Belki senin durumun farklı ama yukarıda yazdığım gibi sana ne oldu bilmiyorum. İyi şanslar ve en iyi dileklerimle, umarım sorununuzu en kısa zamanda çözersiniz.

Seni manipüle ettiği için kendini suçlamamalısın (sonuçta manipülatör), kendini de affetmen lazım diye düşünüyorum (umarım kendinle barışmışsındır) ama bunu ben de yaptım, bütün suçu kendime attım. Sonuçta hepimiz hatalar yaparız, insanız sonuçta. Sonuçta hepimiz öğreniyoruz, büyüyoruz içten. Ben üstüne gittim mesela onun (o yazmamasına rağmen ben yazdım fln) ama yine de bu onun hiç hatası yok demek değil. Zaten ikili ilişkilerde (arkadaş-sevgili-aile vs) bazıları ya sadece karşısındakini suçlar ya da sadece kendisini. Hep kendimi suçluyordum ama onun da hatalarını kabullendim (kendisinin kabullendiğini ve vicdan azabı çektiğini sanmıyorum ama neyse) Hala yazmadım bu arada dlwççwçdçss ve teşekkür ederim ✨

Kendini özgür bırakmak için yüzleşmen gerektiğini düşünüyorsan bence yüzleşmelisin. Aynı düşünce ile ben de yüzleştim. Tam olarak yüzleşme sayılmazdı gerçi benimki daha çok vedalaşmaktı. Ama kafam çok rahatladı, hafifledim :S .

Tabi yine de karşı tarafın vereceği her türlü tepki ya da tepkisizliğe karşı hazırlıklı olmalısın. Ondan bi beklenti içine girersen işler hiç istediğim gibi gitmedi keşke yüzleşmeseymişim de diyebilirsin ?( .

Hiçbir şekilde beklenti beklemiyorum zaten ondan, beklediğim tek şey görüldü bile atmaması olacaktır gjgkfffjfkkggk

Yüzleşmekten tam olarak kastını anlayamadım, aranızda ne geçti onu da bilmiyorum. Şahsen biriyle muhabbetimi kesmişsem ciddi bir şey olmuş olmalı, tekrar bir araya geleceğimi sanmam. Ama içinde bir ukde kalacağına, ulaşmak en doğrusu olur gibi. Cevap vermese bile denedim dersin en azından.

Kastım şu, platoniktim. Arkadaştık ama o da hoşlandığımı biliyordu. Bazı arkadaşlarımın tavsiyelerine uyduğum için aram açıldı. Evet üstüne gittim sonra ama arkamdan demediğini bırakmadı, benim de hatalarım oldu ama bu onun hata yaptığı gerçeğini değiştirmiyor. Bilmiyorum, kötü hatırlanmak ya da onu kötü hatırlamak istemiyorum

Uzun zamandır yüzleşmek istediğim birisi var ve büyük ihtimalle cevap bile vermeyecek ama yine de nasıl yüzleşebilirim bilmiyorum. Yüzleşirsem iyileşecekmişim gibi hissediyorum. Çünkü uzun zamandır hiçbir şekilde stalk yapmıyorum, fotoğraflarını sileli 1,5 yıl oldu ama hala birilerini ona benzetip duruyorum, durduk yere aklıma geliyor ve bu aşırı sinir bozucu bir durum. Uzun zaman sonra birisini özlediniz veya hala özlüyorsunuzdur, pişmanlık duydunuz ya da hala duyuyorsunuzdur, ya da kızgınlığınız geçmemiştir, onunla nasıl yüzleşirdiniz/ yüzleştiniz?

Ufaklığımdan beri zaman zaman çoğu enstrümana ilgi duydum, sonra hevesim kırılınca üstüne gitmedim fakat son zamanlarda kendimce ney üflüyorum, ses çıkarmayı becerebildikten sonra zevkli gelmeye başladı.

Hiçbir şey için geç değildir, ne de olsa müzik ruhun gıdası değil midir?

Piyano çalıyorum, viyola ve mandolin de çalıyordum ama ortaokuldan sonra mandolini, liseden sonra da (lisede çalıyordum) viyolayı bıraktım :,) Ama küçüklüğümden beri arp çalmayı çok istiyorum, mandoline de yeniden başlamak. Bir de bir tane müzik aleti var, kalimba. Avatardan heveslendim ama henüz almadım

Tesadüfen facebookta gördüm (2018 ekim-kasım fln) , zaten takip ediyordum sayfayı, site açmışlar. Şöyle bir başlık gördüm “Şununla evliyken Emreye aşıktım” gibi bir başlıktı. Onu merak ettim, okudum. Sonra sayfayı gezdim, bir baktım, eski platoniğimd de bir başlık açmış (dememin sebebi şu an hiçbir his hissetmemem.) . Oradan nasıl hissettiğini öğrenince onun yaşadıkları şeyler için ve kendini yalnız hissetmiş olduğu için çok üzüldüm (her be kadar bana karşı kaba olmuş olsa da) Sonra ben de kayıt oldum. İşte hikayem böyle. Burada 4 arkadaş edinmiştim, ikisi sebepsiz yere takipten çıktı şzçwçsççsdçfö bir tanesiyle bayağıdır konuşmadım (umarım hayatı iyidir üni sınavı iyi geçmiştir) diğeriyle de tanıştığıma mutluyum :)

Böyle şeyler yazmayın yav sen mükemmelsin bende öyleyim hepimiz öyleyiz bizi değersiz ve kusurlu hissettiren herkesin cehennemde popolarından kan alınsın lanet olsun çok duygusal bir moddayim şarap bana iyi gelmedi

Valla bilemeyeceğim ama yine de teşekkür ederim :,)

İki gün önce yakın arkadaşımın panseksüel arkadaşıyla konuşuyorduk (bir ara poliseksüel olduğumu düşünüyordum hatta buraya da poliseksüellik ve panseksüellik hakkında soru sormuştum,ama düşününce cidden bir insanın cinsiyetine göre hoşlanmıyorum,cisgender,trans,nonbinary fark etmiyor.) Ben de panseksüel olduğumu söyledim.Özel olacak ama daha önceden hiçbir cinsel ilişkim olmadı.Bu yüzden de bunun daha kesin olmadığını söylüyor.Ama bir kadını da erkeği de düşünmek hoşuma gidiyor,ayy niye böyle demiyorum.Şey dedi “Belki de hoşlanmayacaksın?” vs vs (dediğim gibi bunu diyen panseksüel bir kişi ve bir sürü cinsel deneyimi olmuş fln) Ki benim önceden hoşlanmış olduğum kişinin trans olduğunu öğrenince bile (ki aslında belliydi nasıl kör olabildim diye kendimi suçluyorum) ondan hoşlanmaya devam ettim.Daha sonra en güzel kadın olduğunu (keşke içi de öyle olsaymış 😔) düşündüğüm biri vardı.Ondan gerçekten hoşlanmıştım,belki de o da benden hoşlanıyordu ama her şeyi kendi mahvetti.Ama o arkadaşın (arkadaşımın panseksüel arkadaşı) dediği bana çok saçma geldi.O zaman heterolar da bElKi KaRşI cİnStEn HoŞlAnMaYaCak.Sevgi olduktan sonra cinselliğin sorun olacağını sanmıyorum.Ama yine de sizin düşüncelerinizi çok merak ediyorum.Kafam karışık mı?Zaten kendimi 2016 sonlarında benimsemeye,cinsel yönelimim bir parçam olduğunu kabullenmeye ve gurur duyduğumu sanmıştım.Cidden cinsellik ÇOK mu önemli?Panseksüel olduğumu anlamam için cinsel ilişkim olması şart mı cidden?Kendimi dedikleri gibi çok mu erken?Kendimi keşfedememiş miyim?

Şunu da merak ediyorum,aromantik ya da aseksüellik hakkında açıkçası çok şey bilmiyorum.Araştırdım,kimisi Aseksüel ve Aromantiklik hakkında cinsel çekim olmayan/romantik çekim olmayan kimse dese de,bilemiyorum tam olarak.Bildiğiniz kaynaklar var mı?Aseksüel ve Aromantik bireylerden hoşlanmamam beni poliseksüel mi yapar?Siteden daha önce paylaşıldıysa makaleler ona şimdi bakacağım ama bana söyleyebilirseniz çok mutlu olurum.

Şimdiden çok teşekkür ederim yorumlarınız için 🙏🏻

Mı acaba yoksa 2020 bize gülmeye devam mı edecek :) valla şu uzaylılar gelsin de alsın götürsün beni yetti gali

Beni de beraberinde kurban olarak götürebilirler.Burada durmaktan iyidir fşsççsçsçdçd İnsanlardan da hayır yok :,)

kendimi bu konuda yipratmiyorum ya hatta mutluyum bu durumdan.ama belirsizlik gelecek kaygısı falan filan iste beni bunaltiyo.ben sınavın geçmesini beklicem sanırım sonra soylicem çünkü annemle arkadaş gibiyiz her seyimi paylasirim soylemedikce içim daraliyorr

aslinda ulkenin hazir olmamasi degil de sebebi sesimizi tam cikarmiyo olusumuz diye dusunuyorum cunku turk toplumu olarak birilerine bir seyi baski uygulayarak yaptiriyoruz aslinda ters bi baskiyla her sey hallolabilir ksodjdkskdm ulkenin cinsel istismarlara kadin siddeti vb. durumlara bi sey yapmamasiyla birlikte lgbti bireyleriyle ugrasmasi gercekten can sıkıcı.böyle devam ettikçe toplumunda bilinçlenmesi zor.

tavsiyeler için thanxx

Annen ile arkadaş gibi olman çok güzel bir şey ki ben de annemle öyleyim fşsçsççsçd

İllaha “Açıklamalıyım”diye düşünmek zorunda değilsin ki.Mesela ben babam kadınlardan da hoşlandığımı hiçbir zaman bilmiyordu diye biliyordum.Bu sene comüng out yaptım sanırken meğerse daha önceki bir olayda biliyormuş fşçsçsçaçdççff Hani bir tarafı seç gibisinden bir şey demişti sinir olmuştum da aldırmıyorum sonuçta hayat benim hayatım?Ailenin ne düşündüğüyle ilgili nadiren takıyorum ben mesela.Söylemek istersen de şu an hem sınavların var,hem de özel bir durumun var ailevi falan.Umarım sınavdan sonra güzel olur her şey.Ailen ayrılacağı için de kendini yıpratma.Senin kendi hayatın sonuçta ailen bir şey dese de yöneliminle ilgili kendini onlara göre şekillendirme ama fazla da üstlerine gitme.Yavaş yavaş kabulleneceklerdir.Zaten bana göre Türkiye farklı cinsel yönelimlere ve kimliklere hazır değil ama olmasa bile şimdi özellikle gençler olmak üzere internetten dolayı ve farkındalıklardan dolayı da daha bilinçliyiz.

ben son 1 senedir biri bana adim atmadikca bu konulara girmiyorum . çünkü aşık olunca öz saygımı yitiriyorum. kendimi değersiz hissediyorum bence sende böyle yapmaya çalış fırsatları degerlendir tabi ama ksowjeiske biri için kendini harcama sonra bi yerleri arşa çıkıyor.her şeyden önce kendini düşün. biraz bencil ol ki herkes kendini bi halt sanmasın skrijrkekdje sonra fazla ilgi alınca kaciyorlarrr

Maalesef öyle,her şeyden önce artık kimseyi kendim gibi sanmıyorum.