Kahve Sever Misiniz?

• Ben kahveyi pek sevmiyorum, tadı genelde acı geldiği için arkadaşlarla Starbucks gibi yerlere oturduğumuzda en hafif kahveyi alıyorum genelde ^^ Evde uykumu açsın biraz da farklı bir tat olsun diye kahve içeceksem diye de nescafe gold var

Peki ya siz, kahve sever misiniz? Özellikle tercih ettiğiniz bi kahve var mı? Evde içmek için hangi kahveyi tercih ediyorsunuz?

Şöyle rahat günlere gelsek bi

• Kahvesiz yapamam demem başka bir seçenek varsa onu tercih ederim ama üşengeç biri olarak ve sallama çayları sevmediğim için ve şu toz kahvelerin yapımı çok kolay olduğu için yapıp içmek hoş oluyor hele bir de yanında kurabiye falan varsa tamam :) jacops'un yeşil olanı var monakh gold mu ne yazıyodu üstünde tam bakmadım onu severim hafif türk kahvesi ile filtre kahveyi anımsatıyo ve şekersiz sütsüz severim.

• Tam bir kahve tutkunuyum. Sabahları French press ile kahve demlemek gibisi yok :S Hele lanet hukuk derslerine girerken atılan espresso shotlar yok mu tam hayat kurtarıcı. Kenya ve Endonezya Sumatra kahvesi severim acılık seviyesi tatmin edici düzeyde çünkü.

3. dalga kahve akımına bakmanı öneririm bu sayede ülkeleri bölgeleri görüp yeni lezzetler deneyebilirsin ve kendine uygun kahveyi bulabilirsin. Bazı kahvelerden hafif turunçgil ve meyvemsi tatlar geliyor bunları denemeden kahve içtim deme ;)

• Günlük olarak en az 2 bardak kahve içerim. Bu genellikle sabah kahvaltıdan sonra bir bardak türk kahvesi ve akşam üstü Americano oluyor.

Yazları da Moka Potla yaptığım kahveyi soğuduktan sonra buz kalıplarına döküp donduruyorum. Sütle ya da suyla çok güzel oluyor tavsiye ederim

• Günde en az 10 tane nescafe rahat. Severim :)

Ayaklarımı yerden kesecek bir mutluluk istiyorum dedi,

Bir gün boynunda asılı bir iple bulduk.

:rolleyes:

• Türk kahvesi harici pek kahve deneyimlemem yok işyerinde içtiğim nadiren kahveler harici onlarda da espresso falan tercih ediyordum. Evde üşengeç olduğumdan hiç kahve yapmıyorum ama dışarda ve ya birine uğramışsam az şekerli bir kahve mutlaka içerim. Tabi ne zaman az şekerli desem basıyorlar şekeri içine o ayrı :)

Arin Aktamer kankacim merak ettim kahvelerini geldiğimde icicem ellerinden

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• Türk kahvesi harici pek kahve deneyimlemem yok işyerinde içtiğim nadiren kahveler harici onlarda da espresso falan tercih ediyordum. Evde üşengeç olduğumdan hiç kahve yapmıyorum ama dışarda ve ya birine uğramışsam az şekerli bir kahve mutlaka içerim. Tabi ne zaman az şekerli desem basıyorlar şekeri içine o ayrı :)

Arin Aktamer kankacim merak ettim kahvelerini geldiğimde icicem ellerinden

Tabi kii kankacım sen gel yeterki ((:

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!