Adını Koyamıyorum.

• kendimi bildim bile bu duyguları yaşayan ve yaşamak isteyen bir kadınla evlenmek ve onun da yaşamak istediklerine saygı duyup yaşamasını istedim ama maalesef ki o kadın karşıma çıkmayacak sanırım artık o kadar umutsuz kaldım siz yine de eşinizi sevin ama yaşamak istediğinize de yaşayın sonrası yok hayatımızın pişman olmak da var yaşamadığınız için keşke demeyin...

• Bazen bilimsel açıklaması olan durumları dahi toplumumuzda ters bağnaz bir şekilde karşılayabiliyorlar bundan dolayıdır ki bu durumu içimde yaşıyorum. Hayat kısa biliyorum bir birlikteliğimde var zaten şuan eşimle fakat duygusal anlamda bir kadınla muhabbet edebilmek paylaşabilmek birşeyleri fena olmazdı. Sohbet edebileceğim birileri olur ise yazarsa sevinirim. Düne kadar içimde tuttuklarımı birileri ile paylaşmak fena olmaz

• Merhabalar, süre gelen yaşantımda yaşadığım sıkıntılardan biri duygu karmaşası. Çocukluğumdan beri bu karmaşanın içerisindeyim. Asıl olarak bulunduğum çevrenin beni bu karmaşaya ittiğini düşünsem de sanırım yaş ilerledikçe bir şeylerin değişmesi gerekiyordu. Çocukken bulunduğum mahallede hep erkek çocuklarıyla oynardım henüz ergenliğe bile girmemişken kızların ilgimi çekmesi kendimi erkek gibi hissetmem ayrı bir konu oldu. Hatta kıyafetlerim bile kız gibi değil de erkek gibi giyiniyordum. Ergenlikle birlikte vücudumda kadınsal uzuvların belirmesi ve çocukluk arkadaşlarımdan kopmak bu konulardan beni uzaklaştırdı. Daha sonra erkeklerden de hoşlandığımı fark ettim. Enteresan olan olay şudur ki toplumsal baskılar yüzünden zaten hissettiğim kişiliği gün yüzüne vurabilmem imkansız geliyor hala o düşüncedeyim. Lise yıllarımda aşık olduğum çocuk, daha sonra evlendiğim adam bu duurmu iyice karmaşık hale getirdi. Eşimi seviyorum ona baktığımda derin bir duygu hissediyorum fakat geçmişten bu güne gelen kadınlara olan ilgimde azalma olmadı. En son izlediğim film ve dizilerde bu tutkunun arttığını hissettim. Açık ara ben bir Biseksüelim ve sanırım kadınlara olan duygumu açıkça yaşıyamadan içerimde büyüyecek bu durum. Yakınımda kimseye bu konuyu anlatabilme lüksüm yok. ne yazık ki eşimi de çok seviyorum. Bu tarz bir durumda olan var mı :(

Evlilik harici çok benzer şeyler yaşamışız. Ben de nişanlanmıştım gerçi evlenmedim ama bir erkeği bayağı bir sevdim. Son 3 yıldır açık yaşıyorum. Kendime de itiraf edeli fazla olmadı. hep bastırdım duygularımı. kimliğim de yönelimim de farklı idi bunu yeni yeni bir tanıma oturtabiliyorum. Sana tavsiyem bu konuda uzman olan danışman ya da psikiyatriste gitmen. Mesaj atıyorum sana birkaç yere de yönlendirebilirim konuşabilirz de kafana takılan şeyler varsa

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• Psikolog veya bir uzmana danışma gibi bir takıntılı durumda değilim. Kendimi kontrol edebilecek seviyede olduğumu düşünüyorum. 29 Yıldır duygularımı bastırabildiğime göre ihtiyaç duymuyorum fakat daha fazla bunu içimde yaşamak istemediğim için sizlerle paylaşmak ve bu konu hakkında sohbet etmek istedim. Malum Türkiyede Kadın olmak zor ve bunu daha da zorlaştırmak istemiyorum. Benim gibi düşünen kişilerle biraz yaşanmışlıklar, yaşanamamışlıklarla ilgili sohbet iyi gelecek diye düşünüyorum. Tavsiyelerine ihtiyacım olabilir :)  SiriusAteme

• Psikolog veya bir uzmana danışma gibi bir takıntılı durumda değilim. Kendimi kontrol edebilecek seviyede olduğumu düşünüyorum. 29 Yıldır duygularımı bastırabildiğime göre ihtiyaç duymuyorum fakat daha fazla bunu içimde yaşamak istemediğim için sizlerle paylaşmak ve bu konu hakkında sohbet etmek istedim. Malum Türkiyede Kadın olmak zor ve bunu daha da zorlaştırmak istemiyorum. Benim gibi düşünen kişilerle biraz yaşanmışlıklar, yaşanamamışlıklarla ilgili sohbet iyi gelecek diye düşünüyorum. Tavsiyelerine ihtiyacım olabilir :)  SiriusAteme

Spod derneğinin danışmanına ve özel bioenerji uzmanı trapistime bu konularda danışıyorum. Takıntılı ya da hasta, sorunlu değilim. Bence bu üslubun çok yanlış. Birisinin psikolog ya da psikiyatriste gitmesi hasta, kötü olduğu anlamına gelmez. Ülkemizde pek alışkanlık olmasa da dünyada insanların toplumun çoğunluğu buralara gitmektedir. Düşüncelerini buraya taşıdığına göre aklını kurcayalan şeyler var demektir. Bizlerden daha uzman bireyler ile konuşmak iyi gelir diye tavsiye vermiştim. He amacin farklı şeyler ise onu bilemeyeceğim ama tinder denen uygulama bunun için ideal olacaktır

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• Farklı durumlarda değiliz kendimi bildim bileli hem erkek hem kadınlardan hoşlanıyorum evliyim ve bazen eşime anlatmak istiyorum fakat hiç cesaret edemedim zaten evlilikte toplum baskısı ile yaptığım birşeydi...

• merhaba öncelikle. Çocukluğumdan beri kızlara,kadınlara,ilgim var ama ben hani normal zannediyordum. bundan haftalar önce bir çok şeyi fark ettim ama ismini koyamadım daha doğrusu çevre baskısından korktugum için koymaya korkuyorm emin de olamıyorm. mesela çocukken aynı cinsiyette oldugum biri ile bir şey yaşadıgımı daha 1 ay önce tesadüfü bir şekilde hatırladım ve gerçekten daha o yaşta yaşamışım bir şey bi kızla ama karşı cinsim olan insanlardan da hoşlanıyorm aynı zamanda aynı cinsten olanlardan da. bunun tam biseksüelim diyebileceğim bir test var mı veya psikologa gitmeli miyim? cevap verirseniz sevinirim

• merhaba öncelikle. Çocukluğumdan beri kızlara,kadınlara,ilgim var ama ben hani normal zannediyordum. bundan haftalar önce bir çok şeyi fark ettim ama ismini koyamadım daha doğrusu çevre baskısından korktugum için koymaya korkuyorm emin de olamıyorm. mesela çocukken aynı cinsiyette oldugum biri ile bir şey yaşadıgımı daha 1 ay önce tesadüfü bir şekilde hatırladım ve gerçekten daha o yaşta yaşamışım bir şey bi kızla ama karşı cinsim olan insanlardan da hoşlanıyorm aynı zamanda aynı cinsten olanlardan da. bunun tam biseksüelim diyebileceğim bir test var mı veya psikologa gitmeli miyim? cevap verirseniz sevinirim

Niye kendine bu kadar sorun ediyorsun ki ? Çok mu önemi var kendini bir kalıba sokmanın ?

Bence tedirgin olmanı gerektirecek bir şey yok :)

• tabikide kendimi bir kalıba sokmamın bir önemi yok haklısın aslında

O zaman problem nedir ?

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş 4 mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!