İslam dinine & İslamcılara bakışımız nasıl olmalı?

• LGBTİ bireyler olarak İslam dinine ve İslamcılara bakışımız nasıl olmalı?

Eminim neden İslam ve İslamcılar diye düşünenler olacak, buna dayanarak;

Çoğunluğu islam dinine inanan insanların olduğu bir toplumda yaşıyoruz... hayatımızı zehir eden islam dini ve islamcılar!

Yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

• Nikopol

Konunun başlığını değiştirdi. Eski Başlık: “LGBTİ'ler olarak İslam'a & İslamcılara bakışımız nasıl olmalı?.” Yeni Başlık: “İslam dinine & İslamcılara bakışımız nasıl olmalı?.”
  • Bence herkez kendin den sorumlu, kimseyi din üzerinden yargılamak ve ona göre haraket edilmemesi yalnıştır.

Ayaklarımı yerden kesecek bir mutluluk istiyorum dedi,

Bir gün boynunda asılı bir iple bulduk.

:rolleyes:

• Konu din olunca değişir

İslam dini bana göre %99 uydurma, oldukça tehlikeli ve o kadar da farklı amaçlar için kullanılabilecek bir din

“Lût kavminin çirkin işini yapanı görürseniz, fâili de (yapanı da) mef’ûlü de (yapılanı da) öldürünüz!”

(Tirmizî, Hudûd, 24/1456; Ebû Dâvûd, Hudûd, 28/4462)

bir hadis, yani müslümanların peygamberi muhammed'in bir sözü

islamcılar seni beni öldürerek sevap kazanacaklarını, cennete gideceklerini düşünürler

benim veya senin ölmen onlar için dünyadan bir pisliğin, sapığın temizlenmesi demek.

İslam dinine ve islamcılara göre eşcinsel hakları diye bir şey de yok.

varlığımız bile islam dinine hakaretmiş,

islamcılar eğitilmezler, kutsal kitaplarında ne geçiyorsa; peygamberleri ne diyorsa o.

• Anlayamıyorum, toplumumuzda İslamcılara saygı duyunca sanki islamcıların kendilerine saygı duyacağını ve kendilerine bazı haklar

vereceklerini sanan bir sürü beyinsiz var.

islamcılar sana saygı duymaz!

bir islamcı için en iyi eşcinsel ölü eşcinseldir

Sen onlar için sapıksın, tanrının lanetlediği bir şeysin, seni toplumda yayılmaması gereken bir hastalık, sapkınlık olarak görüyorlar, senin öldürülmen gerekir.

Senin varlığına bile tahammül etmezler, İslamcıların yalanlarına kanmayın, ellerine güç geçince seni acımadan öldürürler.

Suudi Arabistan, İran, Irak, Suriye, Çeçenistan'da eşcinsellerin öldürülme sebebi islam dininden başka bir şey değil!

• Detaylı açıklama olmuş , teşekkürler

• Detaylı açıklama olmuş , teşekkürler

Rica ederim, islam dini ciddi anlamda tehlikeli bir din. öyle hoş görü falan yok!

İslam hoşgörü dinidir gibi söylemler islamcıların islam dinini sempati göstermesine ve yayılmasına yönelik uydurdukları söylemler

Kuran'ı bilmiyorum okudunuz mu, yahudilere, hristiyanlara, islam dinine inanmayanlara karşı nefret ve şiddet içeren söylemler var.

Mâide Suresi 33. Ayet'te islam dinine inanmayanlar ve sorgulayanlar için şöyle diyor;

"Allah ve resulüyle savaşanların ve yeryüzünde bozgunculuk yapmaya çalışanların cezası şudur: Öldürülürler yahut asılırlar yahut elleriyle ayakları çaprazlamasına kesilir yahut bulundukları yerden sürülürler."

İslam'ın din olarak görülmesini bile doğru bulmuyorum, Kuran nefret ve şiddet söylemleri içeren bir kitap,

Dini bir kitap olarak görülmesi bile doğru değil, yasaklanmalı.

• Onlara olan bakış açımız onlar gibi olursa onlardan bir farkımız kalmaz. Bu yüzden her insana davrandığımız gibi davranmalıyız ki eşcinsel insanlar hakkındaki düşüncelerini değiştirebilsinler.

gkCinsiyetsiziniz

• Onlara olan bakış açımız onlar gibi olursa onlardan bir farkımız kalmaz. Bu yüzden her insana davrandığımız gibi davranmalıyız ki eşcinsel insanlar hakkındaki düşüncelerini değiştirebilsinler.

Zaten eşcinsel bir insanın ne kötülüğü olabilir ki, toplum zaten biliyor zarar gelmeyeceğini ama. din yönünden bakınca yasak o yüzden dine düşkün insan sırf din kötülüyor diye kötü gözle bakılıyor.

Gördükleri yerde bize küfür edip haklarımıza tecavüz eden, rejimin değişmesi durumunda bizi ilk fırsatta öldürecek; vücutlarına onlarca kilo patlayıcı madde bağlayıp canlı bomba olarak kendilerini patlatan insanlara iyi davranmamız durumunda bize iyi davranabilecekleri iddia ediyorsunuz...

Dincileri eğitimle ya da onlara iyi davranarak değiştiremezsiniz!

Onlar için kesin referans kutsal kitapları ve peygamberlerinin sözleridir.

Eğer kutsal kitap olarak gördükleri ve hiç bir şekilde değiştirilmediğini ve değiştirilemeyeceğine inandıkları kutsal kitaplarını ve peygamberlerinin sözlerini değiştirebilirseniz bir şansınız var demektir.

Düşündükleri gibi; kendilerine mükafat olarak sunulan sonsuz bir hayat, mutluluk, huriler, baldan dereler ve ırmaklar karşısında dünyanın bir önemi olmamalı.. haksız mıyım?

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş 34 mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!