Ailem beni evlendirmek istiyor ne yapacağım?

• Merhaba 24 yaşındayım ailem artık evlilik yaşımın geldiğini söyleyerek beni evlendirmek istiyor, toplumda arkadaşlar sürekli var mı hayırlı bir şeyler diye soruyor. Bu durum beni strese sokuyor ve hep intihar etmeyi düşünüyorum. Ne yapacağım yardım edin evlenip bir kızın hakkına giremem.

• Support

Konuyu onayladı.
  • İntihar olayını öncelikle kafanızda silin.

Profilinizde Ağrı'yı görünce kişisel tavsiyem sadece ailenizden ayrılmanız yönünde olur.

Önemli olan şeyin kendiniz; ruh sağlığınız olduğunu unutmayın.

Eğer yetişkin bir bireyseniz, bir mesleğiniz var ve çalışıyorsanız ailenizden ayrılın.

Şimdilik evlenmeyi düşünmediğinizi söyleyerek geçiştirirsiniz.

• arkadaş rüzgar esse intiharı düşünüyor millet. çözüme odaklı olmak lazım yahu biraz. neler yapılabilir seçenekler nedir önce kafayı bunlara yormak lazım daha çok. illaki bir çıkış yolu bulunur ama intihar nedir yahu.

• İntihar olayını öncelikle kafanızda silin.

Profilinizde Ağrı'yı görünce kişisel tavsiyem sadece ailenizden ayrılmanız yönünde olur.

Önemli olan şeyin kendiniz; ruh sağlığınız olduğunu unutmayın.

Eğer yetişkin bir bireyseniz, bir mesleğiniz var ve çalışıyorsanız ailenizden ayrılın.

Şimdilik evlenmeyi düşünmediğinizi söyleyerek geçiştirirsiniz.

Ailemden ayrı yaşıyorum sürekli arıyorlar sana kız arıyoruz diyorlar evlenmek istemiyorum dersem neden diyecekler bir sorunun mu var diyecekler bizim toplumda öyle diyorlar ne cevap vereceğim bilemiyorum

• Maddi açıdan bağımsız değilseniz ya da birikiminiz yoksa oara biriktirip öyle evlenirim diye geçiştirebilirsiniz. Bir süre sonra da onların size ulaşmasını engellersiniz kimsenin şüphe etmeyeceği bir yere taşınarak. Hatta adınızı bile değiştirebilirsiniz izinizi kaybettirmek için. Kimsenin hayatınıza bu kadar müdahale etme hakkı yok sonuçta.

• Ailemden ayrı yaşıyorum sürekli arıyorlar sana kız arıyoruz diyorlar evlenmek istemiyorum dersem neden diyecekler bir sorunun mu var diyecekler bizim toplumda öyle diyorlar ne cevap vereceğim bilemiyorum

Phoenix 'in yazdığı gibi aradıkları zaman biraz birikim yapıp, örneğin bir arabanız yoksa araba alıp öyle evlenmeyi düşünüyorum gibi bir gerekçe göstererek geçiştirebilirsiniz..

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!