n'apmaliyimm

• arkadaşlar uzun zamandır anneme cinsel yonelimimi acilmayi düşünüyorum ama garip bi şekilde çekiniyorum .anlamasi icin her türlü şeyi yaptım sanirim.lgbti desteklediğimi ve bu konulardaki görüşlerimi biliyor (kendisi homofobik değil ama disardaki insanlarin dusuncelerine cok takilir) ve sürekli ona hayatımda erkek istemiyorum erkeklerle ilgilenmiyorum diyorum. ama daha once takıntılı olduğum bi çocuk vardı bu konuda ona bahsettiğim için hetero olduğumu dusunuyo ve ısrarla ona erkeklerle ilgilenmiyorum dememe rağmen ilerideki eşini iyi seç vs. nasihatler veriyor her seferinde tepki gostersemde ya anlamadı ya da anlamamazliktan geliyor devam ediyor. su an da biraz çekiniyorum. söylemek istiyorum sinav surecindeyim son 4 5 günüm kaldı. ve ardindan annem babam ayrilicak. babam cok onemli bi faktor degil suanda bilmesede olur yani.sizlere danışmak istedim.sinavdan sonra soylemeyi düşündüm ama bilmiyorum bi ilişkim olmadan söylemekte istemiyorum ama soylemedikce bu heteronormatif tavirlari canımı sıkıyor sizce n'apmaliyimm

• Anlatmak zorun'da değilsin sanırım, ama anlayış önemli ailen sonuçta yanlış anlamadıysam ayrılacaklar? bunun toksikoloji sini ile annenin durumunu ele alman gerekir stresli günler geçirebilir bence gözlemleyip söyleyebilirsin ama dediğim gibi verdiği nasihatler senin o yönde olmadığına inandığı veya sandığı için diyor bence sürekli böyle bir konu açılıp öyle diyorsa bence tepkisi iyi olmayacak gibime geliyor yada ben öyle sanıyorum uzun lafın kısası sonuçta anneni sen iyi tanıyorsun teksini en iyi sen bilirsin sonuçta ama eğer kendi kendine yaşama olanağın yoksa veya senide istememe durumu olabilir belki babana görmede vs bunları göz önünde bulundur bence. Umarım dilediğin gibi bir hayat geçirirsin.

Ayaklarımı yerden kesecek bir mutluluk istiyorum dedi,

Bir gün boynunda asılı bir iple bulduk.

:rolleyes:

• Anlatmak zorun'da değilsin sanırım, ama anlayış önemli ailen sonuçta yanlış anlamadıysam ayrılacaklar? bunun toksikoloji sini ile annenin durumunu ele alman gerekir stresli günler geçirebilir bence gözlemleyip söyleyebilirsin ama dediğim gibi verdiği nasihatler senin o yönde olmadığına inandığı veya sandığı için diyor bence sürekli böyle bir konu açılıp öyle diyorsa bence tepkisi iyi olmayacak gibime geliyor yada ben öyle sanıyorum uzun lafın kısası sonuçta anneni sen iyi tanıyorsun teksini en iyi sen bilirsin sonuçta ama eğer kendi kendine yaşama olanağın yoksa veya senide istememe durumu olabilir belki babana görmede vs bunları göz önünde bulundur bence. Umarım dilediğin gibi bir hayat geçirirsin.

yok babama gondermez. durumlar biraz karışık. lgbti normal karşılıyor homofobik degil ama benim daha once bi erkekten hoşlandığımı bildiği için heteroymusum gibi davraniyo ve babamla yaşadıklarından dolayı eşini iyi seç diyo. bilmiyorum stresli günler geciriyo ama annem genelde beni olduğum gibi kabul eder sanırım kardeşimde lgbti ama emin değilim .sinav stresi ve bunun stresi derken düşünemiyorum kendimi baskıda hissediyorum. sinav geçsin ve düzenimizi kuralım soylicem.ama bazen tam dilimin ucuna gelsede söyleyemiyorum hani anlaşılacak her seyi söylüyorum ama bi tek bunu soyleyemiyorum.kavga gurultu bir durum olucagini sanmıyorum ama lgbti bireylerinin yaşadıklarını ogrendikce korkuyorum. sanırım anksiyetemden dolayii

• İllaha “Açıklamalıyım”diye düşünmek zorunda değilsin ki.Mesela ben babam kadınlardan da hoşlandığımı hiçbir zaman bilmiyordu diye biliyordum.Bu sene comüng out yaptım sanırken meğerse daha önceki bir olayda biliyormuş fşçsçsçaçdççff Hani bir tarafı seç gibisinden bir şey demişti sinir olmuştum da aldırmıyorum sonuçta hayat benim hayatım?Ailenin ne düşündüğüyle ilgili nadiren takıyorum ben mesela.Söylemek istersen de şu an hem sınavların var,hem de özel bir durumun var ailevi falan.Umarım sınavdan sonra güzel olur her şey.Ailen ayrılacağı için de kendini yıpratma.Senin kendi hayatın sonuçta ailen bir şey dese de yöneliminle ilgili kendini onlara göre şekillendirme ama fazla da üstlerine gitme.Yavaş yavaş kabulleneceklerdir.Zaten bana göre Türkiye farklı cinsel yönelimlere ve kimliklere hazır değil ama olmasa bile şimdi özellikle gençler olmak üzere internetten dolayı ve farkındalıklardan dolayı da daha bilinçliyiz.

• İllaha “Açıklamalıyım”diye düşünmek zorunda değilsin ki.Mesela ben babam kadınlardan da hoşlandığımı hiçbir zaman bilmiyordu diye biliyordum.Bu sene comüng out yaptım sanırken meğerse daha önceki bir olayda biliyormuş fşçsçsçaçdççff Hani bir tarafı seç gibisinden bir şey demişti sinir olmuştum da aldırmıyorum sonuçta hayat benim hayatım?Ailenin ne düşündüğüyle ilgili nadiren takıyorum ben mesela.Söylemek istersen de şu an hem sınavların var,hem de özel bir durumun var ailevi falan.Umarım sınavdan sonra güzel olur her şey.Ailen ayrılacağı için de kendini yıpratma.Senin kendi hayatın sonuçta ailen bir şey dese de yöneliminle ilgili kendini onlara göre şekillendirme ama fazla da üstlerine gitme.Yavaş yavaş kabulleneceklerdir.Zaten bana göre Türkiye farklı cinsel yönelimlere ve kimliklere hazır değil ama olmasa bile şimdi özellikle gençler olmak üzere internetten dolayı ve farkındalıklardan dolayı da daha bilinçliyiz.

kendimi bu konuda yipratmiyorum ya hatta mutluyum bu durumdan.ama belirsizlik gelecek kaygısı falan filan iste beni bunaltiyo.ben sınavın geçmesini beklicem sanırım sonra soylicem çünkü annemle arkadaş gibiyiz her seyimi paylasirim soylemedikce içim daraliyorr

aslinda ulkenin hazir olmamasi degil de sebebi sesimizi tam cikarmiyo olusumuz diye dusunuyorum cunku turk toplumu olarak birilerine bir seyi baski uygulayarak yaptiriyoruz aslinda ters bi baskiyla her sey hallolabilir ksodjdkskdm ulkenin cinsel istismarlara kadin siddeti vb. durumlara bi sey yapmamasiyla birlikte lgbti bireyleriyle ugrasmasi gercekten can sıkıcı.böyle devam ettikçe toplumunda bilinçlenmesi zor.

tavsiyeler için thanxx

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen girl02 ().

• kendimi bu konuda yipratmiyorum ya hatta mutluyum bu durumdan.ama belirsizlik gelecek kaygısı falan filan iste beni bunaltiyo.ben sınavın geçmesini beklicem sanırım sonra soylicem çünkü annemle arkadaş gibiyiz her seyimi paylasirim soylemedikce içim daraliyorr

aslinda ulkenin hazir olmamasi degil de sebebi sesimizi tam cikarmiyo olusumuz diye dusunuyorum cunku turk toplumu olarak birilerine bir seyi baski uygulayarak yaptiriyoruz aslinda ters bi baskiyla her sey hallolabilir ksodjdkskdm ulkenin cinsel istismarlara kadin siddeti vb. durumlara bi sey yapmamasiyla birlikte lgbti bireyleriyle ugrasmasi gercekten can sıkıcı.böyle devam ettikçe toplumunda bilinçlenmesi zor.

tavsiyeler için thanxx

Annen ile arkadaş gibi olman çok güzel bir şey ki ben de annemle öyleyim fşsçsççsçd

• Annen ile arkadaş gibi olman çok güzel bir şey ki ben de annemle öyleyim fşsçsççsçd

Ailenizle aranızın iyi olması süper ben daha hiç bir konuda bir şey demeden alt komşuya kızıp bana patlıyorlar bide bunu söylesem direk önce kafa göz sonra kapı önü :) çok da tınmıyorum valla dinlemek isteyene sorana anlatırım sormayana bişey yok ileride bana gelip "kızım sen hayırdır niye söylemedin" deyinde diyeceğimi biliyorum ben :) hatta bi hareket var onu yapıp al sana cevap diyecem ardından ağzınım ortasına laaapppsss :D :D neyse ailenizle aranız iyiyse hiç çekinmeyin direk söyleyin gitsin hayat kısa olabildiğince kendiniz gibi yaşayın.

• merak eden yoktur 😂 ama yinede söylemek istiyorum az önce babama açıldım aramiz bozuktu düzeltmek için konuşurken yine konu ikili ilişkilere geldi ve ben aglaya ağlaya soyledim bi anda.

cok bi tepki vermedi gençken böyle arkadaşlarım vardı ama sonra hetero evliliği yaptılar .sende akisina birak nasil istiyosan oyle yap ama koluna bi kiz arkadasini takip eve getirme dedi sksodkoskskdke .zaten bi senedir farkediyodum konusmalarindan ama ergenlik doneminde kendini anlamaya calisirken duygularin karisik olarak dusunuyodum. bir de annenin tepkisi nolacak çok merak ediyorum dedi ksoskskekdkksoskd valla ben de merak ediyorum pek tepki vermez sanirim o da sinavdan sonra artik ya da babam soylesin ugrasamam artikskskdk

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!