Sıkça Sorulan Sorular

phpMyFAQ, PHP 7 ve PHP 8 için mobil uyumlu, zengin özelliklere sahip, ölçeklenebilir bir açık kaynak SSS scripti.

phpMyFAQ, mobil uyumlu, çok dilli, ölçeklenebilir, tamamen veritabanına dayalı bir Sıkça Sorulan Sorular yazılımıdır ve tek SSS sitelerinden kurumsal hazır entegrasyonlara kadar aşağıdaki özellikleri sunar:


Çekirdek Özellikleri

PHP 7.2+ ve PHP 8.0'ı destekler

MySQL, MariaDB, PostgreSQL, MS SQL Server, SQLite3 ve Elasticsearch'ü destekler

Sınırsız SSS, kategori, kullanıcı, grup ve bölüm oluşturulabilir

Bootstrap tabanlı önce mobil, dokunmatik dostu HTML5/CSS3 düzeni

TinyMCE tabanlı entegre WYSIWYG editörü

Türkçe, 40+ dil dahil. Arapça, Farsça ve İbranice için RTL düzenleri

Basit kurulum ve konfigürasyon

Docker ile basit bulut barındırmayı destekler

Tüm modern tarayıcılarla uyumlu


Özelliklere Genel Bakış


SSS İçerik Yönetim Sistemi

Kullanıcılarınızı, gruplarınızı, haberlerinizi, kategorilerinizi, SSS kayıtlarınızı, eklerinizi, yorumlarınızı, sözlük öğelerinizi, durak sözcüklerinizi parola korumalı yönetim arka ucunda yönetebilirsiniz.


Kullanıcı ve grup bazlı izinler

Kullanıcılara ve gruplara izinler atayabilir, izinlere ve kategoriye sahip kullanıcılar ve kullanıcı grupları oluşturabilir ve hatta içerik görüntüleme ve oluşturma/düzenleme kısıtlamalarını kaydedebilirsiniz. Tüm SSS ön ucunun güvenliğini sağlamak bile mümkündür.


Güçlü Arama

Kullanıcılarınız, tüm dillerde veya tek bir kategoride arama ile arama özelliğini kullanarak soru ve cevaplarını kolayca bulabilir. Ayrıca en popüler aramaların bir listesini alırsınız ve grafik bir rapor alırsınız. Elasticsearch'ü kullanarak, kullanıcılarınızın arama deneyimini büyük ölçüde iyileştirirsiniz.


SSO Desteği ile LDAP ve HTTP Kimlik Doğrulaması

Kimlik doğrulama için kurumunuzun OpenLDAP tabanlı kullanıcı yönetimini phpMyFAQ'a ekleyin veya HTTP kimlik doğrulamasını kullanarak tüm SSS'nizi güvenceye alın. Ayrıca Shibboleth veya NTLM gibi çeşitli Tek Oturum Açma hizmetlerini de kullanabilirsiniz.


Aktif Dizin Desteği

phpMyFAQ, LDAP veri haritalamayı destekler, ör. çok alanlı kimlik doğrulama dahil olmak üzere bir Active Directory Sunucusuna karşı, ör. bir ADS-Global Katalog'a karşı. Birden çok AD sunucusu kullanarak yapılandırabilirsiniz.


Twitter Entegrasyonu

Takipçilerinizi SSS'niz hakkında güncel tutmak için Twitter hesabınızı phpMyFAQ ile bağlayabilirsiniz.


Topluluk desteği

Tüm kullanıcılar soru ekleyebilir, böylece diğer kullanıcılar bu soruları yanıtlayabilir. Ayrıca bu açık soruları yanıtlayabilir veya mevcut SSS kayıtları için çeviriler ekleyebilirler. Kullanıcı tarafından oluşturulan tüm bu girişlerin yöneticiler tarafından etkinleştirilmesi gerekir.


İstatistikler

Yerleşik kullanıcı takibi ile SSS'niz aracılığıyla kullanıcılarınızın yolunu analiz edin, kullanıcı oylarının istatistikleri ve her SSS'deki görüntüleme sayısı ile SSS'lerinizin kalitesini analiz edin. Ayrıca, genişletilmiş bir raporlama sayfasını CSV indirmeleri olarak indirebilirsiniz.


Revizyon Sistemi

SSS girişinin eski sürümlerine geri dönebilmeniz için eski girişleri wiki benzeri revizyonlarda saklayın.


Yedekle ve Yeniden Yükle

Tüm veritabanı içeriğini tek bir tıklamayla yedekleyin ve geri yükleyin.


Kullanıcı Yorumları

Sorularınız ve cevaplarınız hakkında yorum yapmalarına izin vererek kullanıcılarınız ve ziyaretçilerinizden daha fazla geri bildirim alın.


Akıllı Yanıtlama

Bir kullanıcı yeni bir soru gönderirse, phpMyFAQ, mevcut tüm SSS'lerde tam metin araması yaparak soruyu otomatik olarak yanıtlamaya çalışacaktır.


Arama Motoru Optimizasyonu

phpMyFAQ, Apache, nginx ve IIS için yeniden yazma kurallarını destekler. Ayrıca tüm SSS makalelerini alfabetik sırayla listeler. GoogleBot da dahil olmak üzere arama robotları için otomatik olarak oluşturulmuş özel XML site haritalarını destekler.


SSS'lerinizi Dışa Aktarın

İçindekiler, JSON ve HTML5 içeren PDF


Demo: http://roy.demo.phpmyfaq.de/