Dünya'da neyi değiştirmek isterdiniz?

  • Siyah Mutsuz

    Changed the title of the thread from “10 Saniye düşün dünya da neyi değiştirmek istersin?” to “10 Saniye düşün dünya da, neyi değiştirmek istersin?”.
  • Nikopol

    Changed the title of the thread from “10 Saniye düşün dünya da, neyi değiştirmek istersin?” to “Dünya'da neyi değiştirmek isterdiniz?”.
  • İnsanını değiştirmek isterdim

    İnsanların değişmesi için önce ebeveynleri değiştirmek lazım yani gelecek nesil için önce kendimizi değiştirmemiz lazım. Yalan söyleyen, mobilden başını kaldırmayan, şiddet gördü diye şiddet uygulamayı tercih eden, hor görüldü diye hor gören, itildi diye iten, kötülük görüp kötülük yapmayı kendince normal karşılayan bir insan olursak bizim yaptığımız çocuğun iyi bir birey olmasını geleceğin güzel olmasını beklemek saçmalık. Kendini değiştirmiyorsan hiç çocuk yapmıcaksın. Çocuk bir kurtuluş değil kurtuluş her zaman sensindir. Şu devirde herkez kötü ben iyi olsam ne yazar diyenlere sözüm dünya boktan bir yer afedersiniz ama dünyaya iki bacak arasından kan revan içinde geliyorsunuz kusurlu bir yere belki de kusurlu bir ileye geliyorsunuz hatasız kul olmaz kusursuz da bir hayat olmaz öyle olsa iyi kötü güzel çirkin cennet cehennem kavramı olmazdı. Bence yaşanılası kılan da bu inadına iyi biri olarak yaşamak iyi olmak ve iyi şeyleri yaşatmak.