SiriusAteme adlı kullanıcının mesajları

Yok artık daha neler? Ya siz nasıl inanabiliyorsunuz böyle saçma sapan paylaşımlara :) akıl mantık dışı ya ne teröristi yav? Öyle birşey yapılmış olsa bile ülkenin tepesine çökerler rahat olun. Halâ gülüyorum yaa kusura bakma bu nedir yahu :D

Ya benim yanıma sizin gibi insanlar lazım

Umarım yaşamda karşına çıkar bizim gibi insanlar. Hayatımda ki en değerli dostlarımdan birini ben bu gruptan buldum mesela uzun yıllar sonra. Talihin güzel olur umarım, insanları umursama dediklerini davranışlarını koyver gitsin

Ailemde ve bende virüs kimseye denk gelmedi ben de karantina denen şeye giremedim çünkü yoğun şekilde çalıştım ama ortamların olmaması konser bar kafe kapalı olması ve en sevdiğim yer deniz kıyısının yasağı beni delirtti. Şimdilerde zaman inanılmaz hızlı akıyor sarhoş ediyor sanki bu durum beni düşüncelerimi bile unutuyorum. Hepsinin üzerine bir de uzun bir süredir olan yalnızlık eklenince depresyondan depresyona atlıyorum bulduğum her fırsatta içiyorum :/

Okulda bir arkadaşımla yanlışlıkla dudak dudağa geldim yemin ediyorum yanlışlıklaydı ve bunu diğer bir arkadaşım gördü ve bütün okula yaydı ve bu kişi en yakın arkadaşımdı müdür yardımcıları bile duydu etrafımdakiler bana kızcı diyorlardi bu dedikodular tam bir donem devam etti. Öyle ki yanlışlıkla öptüğüm arkadaşımla uzun süre sarilmadik ya da yanağını öpmedim hiçbir el kol şakası yapmadım çünkü korkuyordu

Erkeklerin bir birinin poposunu ellediği, çüklerine baktığı memlekette mi yapıyorlar bunu? İnsanlar cidden özürlü bence o yayan kişi ya sana aşıkmış ya da başka bir derdi varmış seninle bu kadar büyütmüş olayı

Türk kahvesi harici pek kahve deneyimlemem yok işyerinde içtiğim nadiren kahveler harici onlarda da espresso falan tercih ediyordum. Evde üşengeç olduğumdan hiç kahve yapmıyorum ama dışarda ve ya birine uğramışsam az şekerli bir kahve mutlaka içerim. Tabi ne zaman az şekerli desem basıyorlar şekeri içine o ayrı :)

Arin Aktamer kankacim merak ettim kahvelerini geldiğimde icicem ellerinden

Hep biliyordum sanırım yani şimdi düşününce çocukken de kız kardeşlerimden farklıydım his olarak hatta ailem bana sürekli tuhaf sorular sorar bende onlara tuhaf yanıtlar verirdim :) ciddiye almazlardı güler geçerlerdi o başka tabii :) ama tam olarak idrakına 23 yaşında vardım diyebilirim pek sosyal olamadığım tabiri caizse 17 yaşına kadar insanlardan uzak bir dağ evinde 17 yaşından 23 yaşına kadar da her 6 ayda bir şehir değiştiğimiz için 23 yaşından sonra nihayet sabit bir yerde oturmaya başlayınca iki insan tanıdım arkadaş falan edindim derken "heee hmmm demek bu böyle olduğun için böyle hissediyordum hmmm" falan dedim işte :)

Sanırım " o hep biliyordum" kısmı herkes için geçerli ama işte önce kendine itiraf edebilmek ve kabullenmek önemli olan :)

Bu kadar yanlış bilgilerle nasıl bu kadar özgüvenli ve emin konuşabiliyorsun gerçekten şaşırıyorum. Hormonlar cinsel yönelimini veya cinsel kimliğini etkilemez hormonlar bedeninin fizyolojik yapısını etkiler. Cinsel organlar tek başına cinsiyeti belirtmeye yetmez cinsel organlar daha çok kişinin üreme kapasitesi ve cinselliği ile ilgilidir. Asıl cinsel kimlik beyinle alakalı bir durum. Bazı kişiler atanmış cinsiyetleri ile beyindeki cinsel kimlikleri uyuşmamış olarak doğarlar bu bireylerde trans bireylerdir. Senin bu dediğin ''hormonlardan oluyor'' mantıkı yüzünden dönüşüm terapileri adı altında eşcinsel ve trans bireyler işkence gördü resmen. Öyle olsa eşcinsellerden nefret eden devletler çoktan millete hormon basmaya başlamıştı kendince düzeltmek adına. Herkes biseksüel doğar kısmına girmiyorum bile derin yanılgı.

Lezbiyen bir birey kendini erkek olarak hissetmez. Tarz olarak erkek kıyafeti giymek veya toplumsal cinsiyet rollerini çiğnemekte erkek hissetmek değildir. Arada ince bir çizgi var. Trans birey disfori yaşar yani bulunduğu bedende mutsuzdur,huzursuzdur ve hapishane gibi hisseder bedenini. Maskülen biri olabilirsin, non binary birey olabilirsin veya trans birey olabilirsin. Ayrım yapabilmek için araştırıp kendine sorular sormalısın. Önemli olan zihinin ve bedenin arasındaki bağlantı.

Hay ağzına sağlık kankacigim 👍 ama bir sorum olacak nonbinary ve trans birey ayrı deyince farklı şeyler gibi oldu? Her trans ikili sabit cinsiyette olmak zorunda değilse nasıl ayrı şeyler oluyor

Herkes karantinadan çıktı sanırım bir ben çıkamadım. Evde durmaya alıştım dışarı çıkmak istiyorum ama çıkıp ne yapacağımı bilemediğim için bir de şu maske olayı var klostrofobik hissettirdiği için takmayı sevmiyorum ama takmaz zorundayım o yüzden de biraz yine evde oturup bol bol oyun oynuyorum. Dün gece ev üstüme geliyor gibi oldu kendimi dışarı attım iki sokak yürüdüm bir apartmanın merdivenine oturdum 5 dakika sonra yine eve döndüm. inş yakında şu hastalık işleri tamamen biter.

Hiç karantinaya girmedim ki çıkayım :) acaba kaç defa virüs bulaştı bana onu merak ediyorum. Maskelerin de koruyuculuğu çok az