Spica adlı kullanıcının mesajları

Bir süre inzivaya çekil, kendini dinle sevdiğin diziyi filmi izle şarkıları dinle ne biliyim evde kafana göre takıl sevdiğin şeyleri yap bir şey yapmayı sevmiyorsan hiçbir şey yapma boş boş takıl, biraz kendinle vakit geçir. Hep istedikleri gibi biri oldum demişsin ilgili biri olman güzel ama başkalarının istekleri asla bitmeyeceği için ne yaparsan yap hep başka bir şeyi karşılamaya çalışırsın, bu da yetersizlik hissi doğurur ya da atıyorum bir arkadaşının itiyaçlarıyla çok ilgileniyorsan ona çok yardımcı oluyorsan bu bir yerden sonra o kişinin seni kullanmasıyla sonuçlanabiliyor, çevremde gördüm. Bu yüzden bazen insanları reddetmen, her ihtiyaç duyduklarında koşmaman gerekiyor, ilgisiz ol yardım etme demiyorum tabi sadece onlara onlardan çok yardımcı olma yeter. Birileri de senin yüzünden kırılacak yapacak bir şey yok kimseyi kırmamaya çalışırsan sen kırılırsın.

Mutluluk bilmiyorum aranıp bulunan bir şey değil bence, bazen mutlusundur bazen değilsindir gün içinde bile değişiklik gösteriyor ama birilerinde ya da bir yerlerde aramaya kalktığında daha da mutsuz oluyorsun şu an nerede olduğuna, kim olduğuna, neler yaptığına odaklan :saint: (böyle diyince de alsında çok bir faydası olmuyor yaşadığım için biliyorum) Ama mesela 1 ay önce çok mutsuzdum, yanlış yerde olduğumu hayatımın yanlış bir yöne gittiğini düşünüyordum ve başka yerlerde çok daha mutlu olacağımı düşündükçe daha da mutsuz oluyordum. Aradan bir ay geçti hala aynı yerdeyim aynı şeyi yapıyorum ama artık başka yerlerdeki mutluluğumu pek düşünmüyorum bu yüzden içinde bulunduğum an da eskisi gibi mutsuzluk kaynağı değil benim için

Ben kahveyi pek sevmiyorum, tadı genelde acı geldiği için arkadaşlarla Starbucks gibi yerlere oturduğumuzda en hafif kahveyi alıyorum genelde ^^ Evde uykumu açsın biraz da farklı bir tat olsun diye kahve içeceksem diye de nescafe gold var

Peki ya siz, kahve sever misiniz? Özellikle tercih ettiğiniz bi kahve var mı? Evde içmek için hangi kahveyi tercih ediyorsunuz?

1- Bir kere ilişkiyi kurtara şey hep senin alttan almansa bu pek de sağlıklı bi ilişki değil.

2- Uygulamada profillerinizin kalmasını kim istedi bilemiyorum ama ilişkiye başladıktan sonra hala duruyor olması da bence hoş değil.

3- Diğer hesap için sunduğu bahane bana hiç inandırıcı gelmedi

4- Sana düzgün açıklamalar yapıp gönlünü almaya çalışacağına seni evden kovmuş hem suçlu hem güçlü

5- Bu duruma artık katlanamadığını ve bittiğini söylemiş

Ben bu ilişkinin devam etmemesi gerektiğini düşünüyorum. Anlattıklarından yola çıkarak kendinden fazla ödün veriyorsun gibi geldi bana, karşındaki seni pek düşünmüyor gibi. Oyum ilişkiyi bitirmen yönünde

Çok parfüm bilmiyorum ama Lalique - Encre noire sport kokusu hoşuma gidiyor. Herkesin sevebileceği bi koku değil bence ilk başta ne kokuyo bu diye pek ısınamamıştım ama sonra kokladıkça hoşuma gitmeye başladı

Cilt bakımı vs hiç önemsemezdim ama son zamanlarda toniği keşfettim ^^ Ama tonik kullanayım dedim bu sefer de cildi kuruttuğunu ardından nemlendirici sürmek gerektiğini öğrendim. Toniği yüzümü sabun gibi temizleyen bir şey sanıyordum meğer tonik öncesi temizleyici jelle yıkamak gerekiyormuş bir de o çıktı başıma^^

Neyse sonuç olarak son birkaç gündür akşamları sabunla yüzümü yıkayıp tonik sürüyorum sonra nemlendirici krem kullanıyorum sabahları da saf suyla yıkıyorum o kadar şimdilik çok bir faydasını görmedim

1- Aktivite olarak şu an tutkunu olduğum bir şey yok ama bir gün sevdiğim birine yeterince değer verdiğimi gösteremeden onu kaybetmek

2- Her açıdan bugüne gelene kadar çevremde düzelen ve rayına giren her şeye

3- Sevdiğim birini kaybetmek özellikle ailemden

4- Her şeyi öğrenmek ve deneyimlemek

5- Gerektiğinden fazla

6- Üslubun önemi

7- Yeni fikirlere açık oluşum

8- Bademciklerim, düzgün çalışmıyorlardı zaten :D

9- İş yerinde kıdem yüzünden

10- Eğlenceli komik pozitif

11- 2 yıl önce amfideydim

12- Şu an kimseyi

13- Çok

14- Bugün

15- İnsanları tanımadan onlar hakkında fikir sahibi olmamak lazım

16- Dışa dönük bir içe dönük

17- Ailemin yanına gidip onlarla sarmaş dolaş zaman geçirmek

18- Şu ara pek mutlu değilim

19- Bazal mutluluk için sevdiğim işte yüksek maaşla çalışmaya :D Günlük doz olarak da benimle aynı şeylerden hoşlanan biriyle aktiviteler yapmaya

20- 1

21- Sınava çalışmak

22- Garanticilğim ve sonrasında pişman olmaktan korkmam

23- Bugün. İstediği bir fotoğrafa shop yaptım

24- Ah pardonu yanlışlıkla bir şey yaptıysam kullanırım sık sık. Çok özür dilerim diyeceğim çok da bir şey olmadı hatırlamıyorum

25- Spora gitmek, ders çalışmak, yeni dil öğrenmek vsvs