Eylin Deniz adlı kullanıcının mesajları

Ben bir transgender olarak doğal bir göğüs vucuduma gore ince bel ve erkek gibi olmayan bir kalcaya sahibim kadinsi bir gorunume sahibim sakallarım ve vucut kıllarım asırı var bu bir sorun olur mu ileriye dönük henüz aileme acilmadim doktora da gitmedim bilgilendirebilir misiniz beni biraz?

Peki kendini hangi cinsiyette hissediyorsun asıl sorun bu. Erkeğim ama kadınsı hatlarım var diyorsan ama bundan hoşnut değilsen erkeksi görünümünu arttırıcı bir şeyler yapabilirsin, vücut çalışır kaş yaparsın mesela. Eğer böyle iyi hissedeceksin tabii. Ama kadın hissediyorsan transseksüel olabilirsin ve doktora gitmen senin için iyi olur

Ne olduğunu bilirsin ama bazen toplum baskısı ve olumsuz koşullar yüzünden o kadar derinde kalıyor ki ne sen gerçek seni anlayabiliyorsun ne de başkası. Senin fiziksel görünüşün neyse öyle görüyorlar. Ve insan da bu çelişkiye dayanamayıp ya gerçek kişiliğini bastırip rol yapıyor ya da herşeyi göze alıp ortaya çıkarıyor. Rol yaparsan kendini kandırır aslında tam anlamıyla mutlu olamazsın, birseyler içinde hep eksik kalır. Bu gerilim içinde birikir ve bir gün patlarsin. Her şey önce kendini tanıyıp kabul etmekle başlıyor. Hissettiğim bu, ben buyum dediğin an o yolda yürümeye başlarsın.

Yaknlarindan birinin olumlu tavrı sana güç vermiş. Öyle olmayadabilirdi, üzülme, şansın bol olsun umarım yolunda gider her şey kendin olmaktan vazgeçme☺️

Teşekkür ederim yorumlarınız için. 2 senedir depresyonla yaşıyorum ve 1 senedir de ilaç kullanıyorum. Kendimi ne kadar uzaklaştırmaya çalıştıysam da bir türlü başarılı olamadım, yine başladığım noktaya döndüm. Hayata dair kalan son umutlarımı da kaybetmek üzereymişim gibi hissediyorum. Ailemle konuşmayı denedim bana kızdılar, anlamadılar. Arkadaşlarım ise "psikiyatriye git kafayı sıyırmışsın sen" gibi şeyler söylediler, daha doğrusu dalga geçtiler. Psikiyatriye de anlattım o da bir şey yapamayacağını söyledi (yaşadığım ilçede en azından). Ne yapacağımı bilmiyorum. Her geçen gün, her geçen ay biraz daha karanlık geliyor bana ;(

Başka doktora git hala mesleğinden bi haber gerzekler var boşver onları. Uzman falan değilim ama senin kendin olmaya ihtiyacın var olduğun kişiyi yaşamaya o zaman düzelirsin aldığın olumsuz tepkilere karşı güçlü ol onlarda sadece insan sonuçta aslında onlar tedavi olmalılar hatta. Gençsin ne hoş. Hayatıni çarçur etme bir yerden başla😉 bu konuda çalışan bir üniversite hastanesine gitsen daha iyi olur araştırıp bak

Trans olduğum için :( ailemi utandırmaktan korkuyorum bu yüzden böyle olduğum için kendimden nefret ediyorum. Ölümü düşünmeden geçirdiğim tek bir günüm yok ..

Utanılacak hiçbir şeyin yok. Onlar seni seviyorsa bu fikre alışacaklar. İstemediğin bir bedene tikilmak nedir bilmez kimse. Herkes gibi yaşamak mutlu olmak hakkın. Bu hakkı kimseye verme. Ölümü ben de düşündüm bir aralar peki ne olacak. Arkamdan 2 ağlarlar sonra öldüğümle kalırım. Hiçbir şey hissetmezsin ölünce acılar yok olur. Ama yaşayabileceğin güzel günleri de yitirmiş olursun. Onları kovala peşinden git. Lütfen bir yardım al önce.

hıı, ben de dizilerden birinden bahsediyorsun sandıydımdı, o kitaplarda, o maceralarda, çok ilginç aforizmalar var aslında, hatta o maceralardan derlenmiş aforizmaları içeren bir sherlock holmes aforizmalar diye bir kitap dahi var bende. aforizmalar ilginçtir, yani o hayatın boş ve sıkıcı olduğu hakkındaki aforizmayı sadece tek taraflı alma, biraz esnek ve geniş düşün, mesela şöyle, hayatın anlamı, hayatın hiç bir anlamı yok, hayat hayattır. daha geniş düşün...

Biliyorum zaten anlamı biz kendimiz buluruz yoksa doğada anlam yok. Şu an daha farklı bakıyorum o zamanlari bana çok soğuk bir tavır gelmişti. Adam nesnel bir şekilde milletin çektiği acıların ötesinde vaka odaklı çalışıyordu, belki o sebeple bu kadar iyi bir perspektifi vardi kim bilir😊

ooo, kitap olarak bütün maceralarını okudum

Çok güzel ya yazarın kafası güzelmiş herhalde😄 ama bir yerde bıraktım. Çünkü Holmes orda watsonla bir konuşma yaşıyordu. Ona heyecan veren işte vaka çözmek falan-tabi arada kokan aldığıni da geciyorum- dışında hayatın çok sıkıcı ve boş olduğunu söylüyordu. Ne bileyim içerledim galiba azıcık 😅

Bahsettiğin sahne hangisi bilmiyorum Eylin ama, müzikler sanırım Loreen McKennit olması lazım, o filmin müzikleri genelde onundur. Loreen McKennitt iyidir, Tango To Evora şarkısını şiddetle tavsiye ederim ;)

Aa biliyorum onu çok hoş bir sesi var. Ama zannetmiyorum howard shore diye orkestral bir grubundu