Posts by Nikopol

  Teoman'ın "Yavaş Yavaş" albümünde İrem Candar'la düet yaptığı "Bana Öyle Bakma" şarkısının sözlerinde "Bana öyle bakma anlayacaklar, ikimize karşı bu dünya bizi anlamayacaklar" dediğinde Ahmet ve Emre gibi birçok Lgbti bireyinin hayatını özetlemişti. İlk görüşte aşka inanır mısınız bilmem ama Ahmet ve Emre ilk görüşte birbirlerine âşık olanlardan, sosyal medya üzerinden tanıştılar ve Ahmet askere gidene kadar hiç ayrılmadılar. Eğer aşk asker de başkaysa bunun asıl sebebi Emre'nin kuşkuya yer vermeyecek derecede Ahmet'te sadık olmasıydı! Sonrasın da ne mi oldu? Askerliği bitirip işe başlayınca Ahmet evlendi hayır yanlış okumadınız! "Toplum Baskısı" yüzünden Ahmet'de evlendi.


  Tanışma hikâyenizi dinlemek isterim?


  Emre ile sosyal medya üzerinden tanıştık sohbeti çok hoşuma gitmişti belli bir süre sonra yüz yüze görüşmeye karar verdik. Bundan 7 yıl önce bir Ağustos akşamı parka görüşmeye gittim ve nasıl birisiyle karşılaşacağımı bilmediğim için çok heyecanlanmıştım. Buluşma yerine geldiğimde parkın önünde bekleyen birisini gördüm, emin olmak için aradım Emre'ymiş yanına gittim selamlaştık biraz yürüdük. İkimizde hiç konuşmuyorduk daha fazla dayanamadım sohbet açmaya başladım, konuştuk çok hoşuma gitmişti. O gece benimle evime kadar geldi ayrılınca hemen uzun bir mesaj atıp sevgilim olmasını istedim.


  Eşcinsel dünyasında aşk başkadır! İlişkinizi çevrenizde kimler biliyor ve tepkileri nasıl?


  Yaşadığımız dünyada eşcinsel ilişkileri oldukça zordur! Sevgilin olduğunu düşün her şeyi gizli yaşıyorsun, hep içinde birileri tarafından yakalanıp toplum tarafından dışlanma korkusu var. Maalesef eşcinsellerin de arasında birbirini kıskanma ve dedikodu çok olduğu için evimizin içinde sevgiliyiz, sokağa çıktığımız da ise en iyi iki arkadaşız.


  Tek eşli misiniz yoksa çok eşli mi?


  Ruhum ve bedenim yalnızca Emre'ye ait.


  Yaşadığınız şehirde eşcinsel olmak zor mu?


  Eşcinsellik teoreminin dünyada kabul edilmediğini düşünürsek insanların saygı duymasını ve rahat yaşamayı beklemek hayal olur.


  Aşk Askerde Başkadır


  Peki askerlik nasıl geçti?


  Askerlik sürecinde sadece aşkımı özledim her zaman yanımdaymış gibi hissediyordum. Askerde günlüğüm vardı her gece insanlara anlatmak istediklerimi ona yazardım tek dostum sırdaşım defterim olmuştu.


  Askerlik deyince aklınıza ilk ne geliyor?


  Eşcinsel olduğum halde heterolar gibi yaşamak zorunda kaldım.


  Evlenmeye nasıl karar verdiniz?


  Evlilik hayatımda isteyeceğim en son şeydi. Evlilik kararını kendim için değil ailem için aldım çünkü hiç bir aile çocuğuna "İbne" denilsin istemez! Nişan döneminde 2 defa nişanı bozmak istedim ailem karşı çıktı. Ebru'ya hiç hetero gibi yaklaşamadım, aramızda duygusal bir şeyler yaşanmadı ama ailemin ısrarıyla evlenmek zorunda kaldım tabii anlaşamadığımız için evliliğimiz çok uzun sürmedi.


  Evleneceğini Emre'ye nasıl açıkladın?


  Evleneceğimi söylediğimde ilk başta inanmadı aslında inanmak istemedi ciddi olduğumu anlayınca çok üzüldü ağladı bende dayanamadım sarılıp Emre'ye ağladım. (Ağlıyor)


  Evlilik süreci nasıl geçti?


  Sevgilimle yaşamayı hayal ettiğim hayatı bir başkasıyla yaşamak zorunda kaldım. Evlilik sürecinde hiç mutlu değildim! Düşünsenize her gece sevmediğiniz bir insanla aynı yatağa girip uyuyorsunuz.


  Türkiye'de evlilik eşitliği olsa Emre'yle evlenmek ister miydin?


  Hayatım boyunca isteyeceğim en güzel karar Emre ile evlenmektir. Her gece onun gözlerinin içine bakıp kokusunu içime çekerek uyuyup sabah öpücüğüyle uyanmak yanımda her daim sıcaklığını hissetmek bundan başka ne isteyebilirim.


  Emre'yle ne kadar arayla buluşuyorsun?


  En uzun ayrılığımızı ben askerdeyken yaşamıştık ama simdi okul ve iş dışındaki bütün zamanı birlikte geçiriyoruz.


  Röportaj: Murat Fırat


  Yorumda bulunmak için Facebook veya Google hesabınızla üye olabilirsiniz.

  toplumsal cinsiyet kalıplarının var olması bile saçmalık, İlk düğme yanlış iliklenirse, gerisi de yanlış gidiyor, yanlış iliklenen düğme sayısı arttıkça düzeltmesi zorlaşıyor. bu durum da aynen buna benziyor. çok güzel bir yazı olmuş, teşekkürler Blue

  ÖNEMLİ NOT: Türkiye'de cinsiyet geçiş ameliyatı olabilmen için ÜREME YETENEĞİNDEN YOKSUN olman gerekir.

  AYM Cinsiyet Geçişinde "Üremeden Yoksun Olma" Şartını Kaldırdı, Anayasa Mahkemesi, cinsiyet geçişinde "üreme yeteneğinden yoksun olma" şartını düzenleyen hükmü iptal etti. Avukat Hun, "15 yıldan sonra ilk kez transların ve intersekslerin üreme hakları ile hukuki zorunluluklar yeniden gündemimize girdi” dedi... 01 Aralık 2017


  AYM Cinsiyet Geçişinde "Üremeden Yoksun Olma" Şartını Kaldırdı

  Sigaradan daha zararlı  Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Osman El Jundi, vatandaşların sigara yerine daha az zararlı olduğunu düşündükleri için nargile, pipo gibi tütün içeren diğer ürünleri tercih ettiklerini fakat nargilenin sigaradan daha zararlı olduğunu söyledi.İçerisinde tütün bulunan bütün ürünlerin bağımlılık yaptığını belirten Medical Park Ordu Hastanesi Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Osman El Jundi, yaptığı açıklamada, “Vatandaşların sigara yerine daha az zararlı olduğunu düşündükleri için nargile, pipo gibi tütün içeren diğer ürünleri tercih ediyorlar. Aslında bu ürünlerin bazıları sigaradan daha zararlıdır. Örneğin nargile içmek her ne kadar hoş kokusundan dolayı kişiler tarafından tercih edilse de sigara ile karşılaştırdığımızda nargile daha zararlıdır. Nargile içerken akciğerlerimize çektiğimiz duman, sigara içerken çektiğimizden daha fazladır. Bir de dumanı nargilenin mekanizmasında bulunan, su kısmının altından çektiğimiz için duman akciğerlerimizde en ince hava keselerine kadar ulaşır. Bu durum çok zararlıdır” dedi.

  Belirli konuları özel olarak tartışmak için her zaman iyi bir neden vardır. Çoklu Gizli Sohbet & Tartışma Alanı, tek bir kullanıcıyla veya bir grup kullanıcıyla etkileşim kurmak ve ilişkileri güçlendirmek için basit ve kullanışlı bir alandır.

  Tekli & Çoklu Gizli Sohbet & Tartışma Alanı!

  Tekli veya çoklu gizli sohbet veya tartışma başlatmak için öncellikle Yeni Sohbet bağlantısını tıklayın..

  Konu: Konu alanına sohbet veya tartışma konusunu yazın

  Katılımcılar: Katılımcılar alanına eklemek istediğiniz katılımcı veya katılımcıları yazın. Eğer birden fazla kullanıcı varsa kullanıcıları virgül ile ayırınız.

  Gizli Katılımcılar: Gizli katılımcı/lar eklemek istiyorsanız bu alana yazın, gizli katılımcılar herhangi bir mesaj yazana kadar diğer katılımcılar tarafından görülemezler.

  Katılımcılar başka katılımcı ekleyebilir: Eğer katılımcıların başka katılımcılar eklemesine izin veriyorsanız bu seçeneği işaretleyin.

  Mesaj: Mesaj alanına mesajınızı veya tartışma içeriğini yazıp gönder butonuna tıklayın..

  Mesaj Okuma: Mesajların hangi katılımcılar tarafından okunup okunmadığını gösteren alan..


  c1.jpg.

  c2.jpg