Yapay et ve Vejetaryenler

• Impossible Food adlı şirket laboratuvarda hayvan DNA'larını kopyalayarak yapay et üretti.

Yapısal olarak normal bir etten farkı olmayan bu gıda hiçbir canlı hayvan katliamına da sebep olmuyor haliyle.

Peki sizce laboratuvarda üretilen bu eti veganlar ve vejetaryenler olarak tüketmeyi uygun buluyor musunuz?

Tartışalım.:saint:

Winter is Coming:!:

• Impossible Food adlı şirket laboratuvarda hayvan DNA'larını kopyalayarak yapay et üretti.

Yapısal olarak normal bir etten farkı olmayan bu gıda hiçbir canlı hayvan katliamına da sebep olmuyor haliyle.

Peki sizce laboratuvarda üretilen bu eti veganlar ve vejetaryenler olarak tüketmeyi uygun buluyor musunuz?

Tartışalım.:saint:

Yaa olsa bence süper bir şey olur. Vegan tanıdığım arkadaşlar özellikle çevre kirlenmesi konusunda da hassastı. Haliyle hem endüstriyel bağlantıları olsun hem hayvansal üretim yapan tesisler büyük bir zarar veriyor. Umarım bu yeni üretim şekli bir şekilde yaygınlaşirsa eğer çevre konusunda da duyarlı olur ve sadece pazarlama ve kar amaçlı uygulamaların ardına düşmez. Elbette şunu düşünmek de lazım tarımsal hayvansal üretim biterse yeni sektörel dağılım nasıl olurdu? Bu konuda da ciddi politikalar lazım. 🤔

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!