Aforizmalar

• Ben buraya açayım da, adminler neresi uygunsa oraya taşırlar.

Bilim insanlarının, filozofların, büyük düşünürlerin, yazar ve sanatçıların, özlü sözlerini, aforizmalarını paylaşalım arkadaşlar. Eşcinsellikle ilgili çok insan çok şey söylemiştir mesela. Veya yaşam ile ilgili, her konuda...

• Eşcinsellik elbette bir avantaj değil, ama utanılacak bir şey de değil, ya da ahlaksızlık veya kötü bir şey değil; bir hastalık olarak da sınıflandırılamaz; biz onu cinsel fonksiyonun, cinsel gelişim sırasında meydana gelen belli duraklamalar sonucu oluşan bir çeşidi olarak görüyoruz. Eski ve modern zamanda birçok saygın birey eşcinseldi ve bu isimlerden bazıları: Büyük İskender, Michelangelo, Leonardo Da Vinci. Eşcinselliği suç olarak yasal yolla bastırmaya çalışmak büyük bir adaletsizlik ve acımasızlıktır.

Sigmund Freud

• Kadın düşmanlığı, eşcinsel düşmanlığı ve ahlaki yargıları ahlaksız kitaplara dayandırmayı geçmişte bırakmanın zamanı çoktan geldi de geçiyor ve hepsinden önemlisi binlerce yıllık mitolojilerin bölücü ve yargılayıcı etkilerinden kurtulmanın zamanı çoktan geldi de geçiyor. Bırakın başkaları eskimiş kitapların düşüncesiz dogmalarını rehber edinsin ve bırakın biz aklı ve delilleri rehber edinelim. Sürüden ayrılın. Düşün, Eleştir, Sorgula ve dünyayı değiştirelim!

John Burgoyne

• İyi birisiniz diye kimse size aşık olmaz, ama puştun biriyseniz, şanslısınız demektir....

• İnsan sevdiği için sever, aşkın hiç bir gerekçesi yoktur...

• Birine yalan söyleyecekseniz, ondan daha zeki olduğunuzdan emin olmalısınız.

• “Umut en büyük kötülüktür, çünkü işkenceyi uzatır.”

“İnsan, diğer insanlardan hiçbir şey istememeye, onlara hep vermeye alıştığı zaman, elinde olmadan soylu davranır.”

“Ben, iki insanın daha yüce hakikati bulmak için, bir ihtirası paylaştığı bir aşk düşünüyorum.”

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş 10 mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!