Bizler Böyle Doğduk

• Evet bugün gerçekten bir cevaba ihtiyacım var biliyorsunuz biz LGBT Bireylerini anlıyacak tek Yaratıcı ve Bizleriz herkesin verdiği şu meşhur Lut Kavmi örneğine bir değinmek istiyorum

lut kavminin yapmış olduğu sapkınlıkar

* Kadınlarını bırakıp erkeğe tecavüz ettiler sırf kendi cinsel zevkleri ve kadınlarından sıkıldıkları için ayıca bunla kalmayıp Lut'a gönderilen misafirleride cinsel istismarda bulunmak istediler

* Oğullarını başkalarına Ticaret şeklince satıp onlarada tecavüzde bulunan iğrenç düşünceli erkekler de vardı

* Genelevler ve kumarhaneler çoktu ve herkes hayatlarını nefislerinin isteine göre yaşıyorlardı

* hetero ve eşcinsel diye adlandırılan ancak eşcinselliğin kişiler aslında bu şekilde olmadığını söyliyebilirim gerçek eşcinsel olmayan bireyler ve heterolar (Ters ilişki Livetayı yapmaktadırlar)

kısacası bunlar daha birkaçı lut kavmi günahtan şehvetten kuduran bir kavim ancak o kadar çok şey yaşanmış olmasına rağmen sadice orada yaşanılan sırf zevk uğruna yapılmış olan ilişkiyi (Eşcinsellik) Diye adlandırılırsa çok saçma olucağının düşüncesindeyim LGBT Olarak doğan bireyler toplumun oluşturduğu normlara göre "Düz" bireyler gibi sınava tabi tutulurlar hepimiz buraya aynı amaçla gönderildik biri şunu yazmış ve tuhaf gldi açıkcası insanlar bizlerin nasıl hissettiğini nasıl yaşam sürdüğümüzü bilmiyorlar ve sözde bizler "Allah bizi böyle yarattı" diyerek paçadan kurtuluyormuşuz Allah kimseyi böyle yaratmazmış şöyle birşy yazmıştı birisi : ""Allah sizi annelerinizin karnından bir şey bilmez halde çıkarmıştır. Belki şükredersiniz diye size kulak, göz ve kalb vermiştir.'' (16/Nahl, 78)
    ve bu varsayım haşa Allaha dolaylı yolden zulum de ısnad etmek de olur. Allah bundan munezzehtir.

Şu Ayet hakkında ve X kişinin düşüncesini yorumlarmısınız neolur

• Funman19 bence tanrı, tanrının var oluş nedenleri hiç böğle şeyler değildir.

O Lut kavmine'de öyle şeyler olduğu rivayetler üzerine var sayılan, ötekileştirici şeyler..!

Belki tarihte öyle bir şey yaşanmadı ve ne hikmetse, sadece müslüman kaynaklar tarafınca vaar oldukları ele alınan bir kavim!!!

Ben bir Yahudi, bir Hiristiyan dinlerinde böyle bir kavmin varlığının olabileceğini duymadım..!

Bence olay başlamadan bitmiştir ve sence'de öğle olmalı, çünkü kaydeye bile alınacak şeyler değil..!

• İhsan Eliaçık'ın şu şekilde bir yorumu var bu konuda:

Arkadaşlar spesifik olarak din konusunda ve genel olarak da herhangi bir başlıkta lütfen uzman değilsek (hatta olsak bile) çok net bir şekilde yorum yapmamaya çalışalım. "Bu böyledir..! Bunlar asla böyle değildir!!!" tarzı cümleleri ve noktalama işaretlerini kullanınca bir görüş belirtmekten ziyade karşımızdakine görüşümüzü empoze etmeye çalışıyor gibi durabiliriz ve bu rahatsızlık verebilir.

Ben din alimi veya din bilimcisi (ilahiyatçı) değilim. Bu konuda yorumu ancak şu şekilde yapabilirim: Benim inandığım tanrı, kutsal kitabında en merhametli, en hoşgörülü olduğunu defalarca tekrarlamış. Ben bir LGBT+ birey olarak biliyorum ki benim yaşadığım durum aşk/sevgi. Hareketlerimin ardında kötü bir niyet olmadığını biliyorum. O yüzden tanrımın, her ayette sevgiyi yaymayı öğütlerken bir anda sıra bana (Popülasyonun 5'te 1'ine) geldiğinde "Sevme!" veya "Sevgini eyleme dökme, yayma!" diyeceğine inanmıyorum. Dolayısı ile bu konuya benim gözümden bakan linkteki ilahiyatçının yorumu gibi yorumlar benim aklıma ve inancıma uyuyor.

İslam devletlerinde ölüm cezaları, kadın haklarının ayaklar altına alınması ve bu gibi durumlar aşırı yaygınken Kur'an'da ben bunları öğütleyen bir ayete rastlamadım, aklı başında bir Allah'ın kulundan da bunu haklı çıkartacak bir gerekçe, ayet duymadım ama bu çoğu islam devletlerinde kadınların mağdur edildiği, idamın sürekli uygulandığı gerçeğini değiştirmiyor. Bu tip çirkin durumların yaygınlığı da islamın onları emrettiğini göstermiyor ise, LGBT+lar hakkında yapılan sayısız çirkin yorum da islamın bu yönde bir bakış açısına sahip olduğunu göstermez diye düşünüyorum.

• yaa inanılmaz bir yorum ya ♥♥ sizde peki şu düşünceye hak veriyormusunuz gerçkten görüşünüzü almak istiyorum "LGBT++ Bireyleri eğer diğer insanlar gibi zina yapmazlarsa hiç bir sorun yok" şahsen bende bu düşünceye hak veriyorum istediğim gibi hayatımı yaşıyorum kimse karışmıyor çook şükür :)

• Ben şuna inanırım Eşcinsel Kişiler kendi tercihlerini yaşamazlar nasıl yaratıldıysalar öyle yaşarlar. Sonuçda insan ana rahmindeyken kendi cinsiyyetini ne olacağını kim olacağını seçemez. Bunun bilimsel cevaplarıda bu yönde

• Ben şuna inanırım Eşcinsel Kişiler kendi tercihlerini yaşamazlar nasıl yaratıldıysalar öyle yaşarlar. Sonuçda insan ana rahmindeyken kendi cinsiyyetini ne olacağını kim olacağını seçemez. Bunun bilimsel cevaplarıda bu yönde

Elbette buda güzel bir düşünce aquariusboy  arkadaşımızın yazmış olduğuda mantıklı ♥

• yaa inanılmaz bir yorum ya ♥♥ sizde peki şu düşünceye hak veriyormusunuz gerçkten görüşünüzü almak istiyorum "LGBT++ Bireyleri eğer diğer insanlar gibi zina yapmazlarsa hiç bir sorun yok" şahsen bende bu düşünceye hak veriyorum istediğim gibi hayatımı yaşıyorum kimse karışmıyor çook şükür :)

@Mert Kaya nickli arkadaşın söylediği de bence hem benim yazdıklarımı hem de sizin tırnak içinde yazdığınız alıntıyı destekler nitelikte.

Benim alıntınız hakkındaki görüşüme gelince: Seks her ne kadar (çoğu) insanın doğası gereği bir ihtiyaç konumunda olsa da belli bir bağ yokken, aradaki ilişkinin bir geleceği yokken seks yapmak yani başka bir deyiş ile zina yapmak toplum boyutunda düşününce sıkıntılar doğurabilir. Örneğin çocuk yetiştirmede aile arasındaki bağlar da önemli rol oynadığı için zina yapıp karşımızdaki ile bu bağların hiç oluşmamasını sağlamak veya hali hazırda bir eşimiz varken aramızdaki ilişkiyi tehlikeye atacak şekilde başkası ile zina yapmak sadece 2 kişinin değil sözü geçen çocuğun da yaşamını sıkıntıya atabilir. Bu olabilecek durumlardan sadece birinin örneği ve zinaya benim bakış açım. Dolayısı ile görüşüm odur ki kendinizi sevdiğiniz bir insana adayınca bu büyük sorunları bertaraf etmiş oluyorsunuz. Sevmek evet şahane bir durum ve toplum tarafından yıllarca bastırılmış olsak da bunu zinaya düşmeden, sevdiğimiz kişiyle yaşamaya çalışırsak, seksi yalnız o kişi ile aramızdaki bir aktivite olarak tutarsak bence de hiçbir sorun yok. Ama LGBT+'a özel olarak "LGBT+ bireyler dine göre şunu yapamaz!" diye heteroseksüellerden ayrı bir dini kural olduğunu sanmıyorum.

Not: Zinaya bakış açısı herkeste benim yukarıda yazdığım gibi değil. LGBT+ bireylere dini nikah kılan hocalar da var, yani nikahın gerekliliği de göz önünde bulundurulabilir zina konusunda ama toplamda baktığımızda "Sıkıntısız bir hayat sürmek" konusunun hiçbir yerinde LGBT+'a özel bir durum yok. Heteroseksüeller için durum neyse LGBT+ için de aynı şekilde bana göre.

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen aquariusboy: Edit:Cümle farklı bir şekilde anlaşılıyordu, düzenleme yaptım. ().

• @Mert Kaya nickli arkadaşın söylediği de bence hem benim yazdıklarımı hem de sizin tırnak içinde yazdığınız alıntıyı destekler nitelikte.

Benim alıntınız hakkındaki görüşüme gelince: Seks her ne kadar (çoğu) insanın doğası gereği bir ihtiyaç konumunda olsa da belli bir bağ yokken, aradaki ilişkinin bir geleceği yokken seks yapmak yani başka bir deyiş ile zina yapmak toplum boyutunda düşününce sıkıntılar doğurabilir. Örneğin çocuk yetiştirmede aile arasındaki bağlar da önemli rol oynadığı için zina yapıp karşımızdaki ile bu bağların hiç oluşmamasını sağlamak veya hali hazırda bir eşimiz varken aramızdaki ilişkiyi tehlikeye atacak şekilde başkası ile zina yapmak sadece 2 kişinin değil sözü geçen çocuğun da yaşamını sıkıntıya atabilir. Bu olabilecek durumlardan sadece birinin örneği ve zinaya benim bakış açım. Dolayısı ile görüşüm odur ki kendinizi sevdiğiniz bir insana adayınca bu büyük sorunları bertaraf etmiş oluyorsunuz. Sevmek evet şahane bir durum ve toplum tarafından yıllarca bastırılmış olsak da bunu zinaya düşmeden, sevdiğimiz kişiyle yaşamaya çalışırsak, seksi yalnız o kişi ile aramızdaki bir aktivite olarak tutarsak bence de hiçbir sorun yok. Ama LGBT+'a özel olarak "LGBT+ bireyler dine göre şunu yapamaz!" diye heteroseksüellerden ayrı bir dini kural olduğunu sanmıyorum.

Not: Zinaya bakış açısı herkeste benim yukarıda yazdığım gibi değil. LGBT+ bireylere dini nikah kılan hocalar da var, yani nikahın gerekliliği de göz önünde bulundurulabilir zina konusunda ama toplamda baktığımızda "Sıkıntısız bir hayat sürmek" konusunun hiçbir yerinde LGBT+'a özel bir durum yok. Heteroseksüeller için durum neyse LGBT+ için de aynı şekilde bana göre.

Ya sizinle bir iletişim kurabilme şansım var mı mesaj gibi lütfenn ♥ çok mantıklı görüşlere sahipsiniz inanılmazzsınızz ya

• Ya sizinle bir iletişim kurabilme şansım var mı mesaj gibi lütfenn ♥ çok mantıklı görüşlere sahipsiniz inanılmazzsınızz ya

Gururum okşandı sağ olun ama çok abartılı oldu sanki ^^ Sitede bildiğim kadarıyla sağ üstte mesaj özelliği var, hiç kullanmadım ama :saint:

• Gururum okşandı sağ olun ama çok abartılı oldu sanki ^^ Sitede bildiğim kadarıyla sağ üstte mesaj özelliği var, hiç kullanmadım ama :saint:

:) ♥ Yaaa Allah razı olsun size grçekten bi ulaşmak istiyorum umarım ulaşabilirim

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!