Eşcinsel olduğumu aileme nasıl anlatmalıyım?

• Siz nasıl anlatacağınızı bilmiyorsunuz. Teşhis güzel.

Onlar nasıl dinleyeceklerini biliyorlar mı?

Bunu test edebilsek bile "kendi çocuğu" kelimesi bazen tüm olayı değiştiriyor.

• ben yavaş yavaş söylemeye çalıştım bana tıravestimisin dedi sapıkmısın dedi açıklama bence yani bana çok sert tepki verdi dinlemedi beni

• Kendine en yakın kimi görüyorsan ilk ona anlat. Herkese anlatmak zorunda değilsin ailende seninle en çok samimi olan kim varsa abin, ablan, kardeşin ilk ona anlatabilirsin. Ya da yakın bir dostun varsa güvene bileceğin ona anlat. Ben ilk abime anlatmıştım gayet normal karşıladı ama tabi ki her aile bir olmuyor. Annene ve babana durumu anlatmak istiyorsan ilk önce ağızlarını yokla böyle bir konu hakkında ne düşünüyorlar ön izleme yap en azından verecekleri tepkiyi biraz olsun görmüş olursun.

• Yazılanları okuyorum da, galiba içinizdeki en şanslı kişi benim. Çok erken yaşlarda kendi ayaklarımın üzerinde durabildiğim aynı dönemlerde cinsel yönelimi tam keşfettiğim içi hiç kimseye açılmak gibi bir zorunluluk hissetmedim. Kendi hayatımı istediğim gibi yaşadım. 35 yıllık yaşamında da çok seçici dostluklar kurduğum içinde hiç zorlanmadım.

umarım herkes benim kadar şanslı olur. Eğer LGBTİ'li bir bireyseniz her şeyin güzeline layıksınız...

• bak bebegim açıklamana gerek yok çünkü bu senin hayatın bak ayaklarının üstünde ol kendi paran kendi evin olsun öyle açıl rahat olmadıysan,

Heteroseksüel bireyler açıklamıyor illa kendini kabul ettirmem gerek cabasina girme kendini sen kabul et yeter gerisi gelir 🏳️‍🌈❤

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş 8 mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!