Sorgulamak

• Sorgulamak sizce iyi midir? Sorgulamak denildiğinde aklınızda oluşanlar nelerdir? Bazı şeyleri sorgulamadan kabullenmek yarar sağlar mı? Cevaplarınızı bekliyor olacağım :) <3

• Sorgulamadan kabul etmek kolaya kaçmak gibi bir şey. Ya da çok güvendiğin biri vardır, dediği şeyleri sorgulamaya gerek duymazsın ve hak verirsin ama bana göre doğru bir şey değil bu.

Biraz da konunun içeriği önemli.

• Sorgulamak temkinli olmayı, hata yapmayı engellemeyi, düşünce sistemini geliştirmeyi ve derine inip yeni şeyler keşfetmeni sağlar. Ama sorgulamakta uç boyutlara varırsan fazlası her şeyden şüphe duymana ve fazla temkinli olduğun için belli fırsatları kaçırmana en kötüsüde düşünceler arasında kaybolmana sebep olabilir. O yüzden her şeyde olduğu gibi dengeyi bulmak önemli bana göre. Sorgulamadan kabul etmek kişiyi tehlikeye açık hale getirir ve benliğini yok eder o açıdan yarardan ziyade zarar getirme olasılığı daha yüksek. Submissive kişiler açısından bakarsan olaya onlar sorgulamadan itaat etmekten ruhsal doyum ve dolayısıyla yarar sağlarlar. Kişiye, olaya ve duruma göre değişir yani ((:

• Bunu Sorgu Gibi Düşünmenin Bence Saçma Bir Doğası Var İnsan Özünde Diğer Canlılar Gibi Düşünür Sorgular Ve Uygular İnsan Doğası Gereği Sorguladığı Her Hangi Bir Durumdan Kendine Kâr Beller Örnek:Hayatım İçin Hangi Din

Örnek:Ben Neden Böyle Davranıyorum Cinsel Kimliğimmi Bozuk

Örnek: Hangi Renkdeki Hapı Seçmeliyim

Örnek:Evren Neden Bu Kadar Büyük Her Sorunun Temelinden Soran Bilincin Kendini Merkezleştirme Faaliyeti Vardır Bu Nedenle Bugün Bilim Dediğimiz Aslında Uygulanabilir Felsefe Sorgu Ve Çözümlemdirmeden Çıkar

Bunu Şey Gibi Düşünme Soru Sormak Gibi Çünkü İnsan Kendisine Soru Sorduğu Zaman Ortada Diğer İnsanlar İçinde Somut Bir Obje Yada İfade Yoksa Kendi Çıkarını Tercih Eder

Örnek:Bugün Ne Yesem (Kişi Zaten Ne Yemek İstediğini Bilmekdedir İsteğini Belirtmek İçin Soru Sorar) Kısacası Ben Sorguladım Devreler Yandı 😂😀 Gördüğün Gibi

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!