Ne Yapmam Gerekiyor? Yardım edin...

• Merhaba arkadaşlar, ben birkaç hafta öncesine kadar yönelimim konusunda düz mantıkla ilerliyordum ve bu konuda hiç düşünme ihtiyacı hissetmedim. 19 yaşındayım ve kendimi bildim bileli yabancı dizi ve filmlerden çok hoşlanır ve fazlasıyla izlerim Öyle ki 60'a yakın dizi izlemişliğim var. İzlediğim o filmde ana konu o olmamasına rağmen iki kadının yavaş yavaş yakınlaşması beni çok etkiledi. Çok farklı duygular hissettim. Sonrasında tanıdığım bir kızdan hoşlanmaya başladığımı hissetmeye başladım. Çok değişik duygu geçişleri yaşıyorum ve belirsiz bir durumda olmak beni çok rahatsız ediyor. Ama sonrasında onunla çıktığımı ve yan yana olduğumuzu düşününce sebepsizce mutlu oluyorum, tebessüm ediyorum. Açıkçası bir dönem mi geçiriyorum yoksa biseksüel olabilir miyim diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Vücudumu yeni yeni tanıyormuş gibi hissediyorum, dediğim gibi duygularım aniden değişiyor. Ne yapmam gerekiyor? Üniversiteye başladım ve yoğun bir dönemimdeyim. Bu zamanda bu konu kafama tak diye oturdu kaldı. Lütfen bana yardım edin...

• Merhaba arkadaşlar, ben birkaç hafta öncesine kadar yönelimim konusunda düz mantıkla ilerliyordum ve bu konuda hiç düşünme ihtiyacı hissetmedim. 19 yaşındayım ve kendimi bildim bileli yabancı dizi ve filmlerden çok hoşlanır ve fazlasıyla izlerim Öyle ki 60'a yakın dizi izlemişliğim var. İzlediğim o filmde ana konu o olmamasına rağmen iki kadının yavaş yavaş yakınlaşması beni çok etkiledi. Çok farklı duygular hissettim. Sonrasında tanıdığım bir kızdan hoşlanmaya başladığımı hissetmeye başladım. Çok değişik duygu geçişleri yaşıyorum ve belirsiz bir durumda olmak beni çok rahatsız ediyor. Ama sonrasında onunla çıktığımı ve yan yana olduğumuzu düşününce sebepsizce mutlu oluyorum, tebessüm ediyorum. Açıkçası bir dönem mi geçiriyorum yoksa biseksüel olabilir miyim diye düşünmekten kendimi alamıyorum. Vücudumu yeni yeni tanıyormuş gibi hissediyorum, dediğim gibi duygularım aniden değişiyor. Ne yapmam gerekiyor? Üniversiteye başladım ve yoğun bir dönemimdeyim. Bu zamanda bu konu kafama tak diye oturdu kaldı. Lütfen bana yardım edin...

Spod derneğinin telefon ile danışma sohbet hattı var orayı arayıp bu konuyu konuşabilirsin. Buradaki insanlara göre daha uzman ve bilgililer ve görevleri de bu tip konularda danışmanlık vermek. instagram da telefonları mevcut SPod yazarsan çıkar

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• Spod derneğinin telefon ile danışma sohbet hattı var orayı arayıp bu konuyu konuşabilirsin. Buradaki insanlara göre daha uzman ve bilgililer ve görevleri de bu tip konularda danışmanlık vermek. instagram da telefonları mevcut SPod yazarsan çıkar

SPOD burada bir hesap oluşturup topluluk üyelerine danışmanlık verebilir aslında

• Kendi adınıza konuşun bence SiriusAteme

Buradaki insanların yanıt vermemeleri daha az bilgili oldukları anlamına gelmiyor

Ayrıca ortada bilgiye dayalı bir durum da yok, tavsiye istenmiş.

Sorulan oldukça basit; "... Biseksüel miyim, bu durum karşısında ne yapmalıyım?"

Cevap: anlattıklarınıza bakılırsa biseksüel olabilirsiniz, biseksüellik de tıpkı heteroseksüellik ve eşcinsellik gibi gayet normal bir durum.

Kendinize engel koymayın, kendiniz olun bir ilişkiye hazır olduğunuzu hissetiğinizde; doğru insanı bulduğunuzu düşündüğünüzde bir ilişkiye başlayarak yöneliminizi deneyimleyebilirsiniz...

Danışma hattındaki kişinin bundan farksız bir cevap vermeyeceğine adım gibi de eminim.

En azından forumda farklı kişilerin deneyimlerini öğrenip tavsiyelerini dinleyebilir.

Sosyal medya hesaplarında sürekli Kaos'u mention geçip paylaşımlarını paylaşıyorlar :)

Kaos'tan izinsiz bir şey yapamazlar, Kaos'un hegemonyasındalar sanki The King of Sodom

Mesaj 3 düzenlendi, son düzenleyen Ada ().

• Hayırdır ya neyin kafasını yaşıyorsun acaba?

Spod profesyonel olarak LGBT bireylerine danışmanlık hizmeti veriyor. Onların işi bu işi yani bilmem anlatabildim mi? Sürekli olarak da terapi danışmanlık hizmeti alınabiliyor.

Benim bilgim de, yetkinliğimden yeterince var ayrıca. Bunu bu siede yazdığım köşe yazılarından kolayca anlayabilir herkes. Saçma sapan gereksiz saldırıya geçmenin anlamı yok kimseye bilgisiz dediğim de yok! Bilmem anlatabildim mi?

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• ben de aynı şekildeyim ya, bir iki yıldır falan hep düşünüyorum bunu kız arkadaşımla kendimi çift olarak falan hayal ediyorum

• bence zamana bırak ve kendini tanı. Ben 27 yaşındayım bişeyleri otutasıya kadar baya zaman geçti ve hala tam olarak oturmuş değil. Bu birazda toplumumuzdan kaynaklanıyor tabi kendini rahat keşfedemeyince sıkışıp kalıyorsun. Ama korkma bence. Dene. Keşfet. Kararı yine en iyi sen vericeksin kimse senden daha iyi anlayamaz seni

• Biseksüel değilsin. Sadece cocuksun.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!