Ayten Callak adlı kullanıcının mesajları

merhaba arkadaşlar hoş geldiniz

kendinizi tanıtarak sizi tanımamıza da yardımcı olabilirsiniz

Merhaba madem tanıtın diyorsun ok😄

27 yaşındayım Eczaciyim. Crossdresserım ve ağırlıklı heteroseksüelim. ıyiki böyle bi forum açmışsınız daha yeni keşfettim biraz geç oldu benim için ama. sevindim yani ztn dışarda gorunurlugumuz az bari sosyal medya olarak böyle bi ortamin olmasi güzel olmuş. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum

bence zamana bırak ve kendini tanı. Ben 27 yaşındayım bişeyleri otutasıya kadar baya zaman geçti ve hala tam olarak oturmuş değil. Bu birazda toplumumuzdan kaynaklanıyor tabi kendini rahat keşfedemeyince sıkışıp kalıyorsun. Ama korkma bence. Dene. Keşfet. Kararı yine en iyi sen vericeksin kimse senden daha iyi anlayamaz seni

benim gibi insanlarla tanışmaya çalışıyorum bu aralar. Uzun zamandır kendimi gizledigimi farkettim ve bi patlama yaşıyorum diyelim. Gerçekten senin gibi seni anlayan insanlarla muhabbet etmek homofobiklerle muhabbet etmekten çok daha güzel. Renkli kalın 🌈

aynen uygulama gerekli. Sürekli telefondan giren biriyim zor oluyor benim için. Burada vardır ya böyle teknocular fln bi el atsalar:)

Cinsel kimliğim ztn ayrı bi sıkıntı, bide bunun üzerine heteroseksüel olmam apayrı bi sıkıntı. LGBT bireyler bile birbirlerini tam olarak anlayamıyor bazen. Sinir oluyor muyum oluyorum. O yüzden ah toplumumuz biraz daha gelişmiş olsada tüm LGBT bireyler, LGBT olmayanlar herkes biraraya gelse de birbirine sapıkça(!) yaklaşmadan herkes birbirini tanımaya çalışsa. Işte hayaller hayaller..

Çok komik bişekilde kadınlara toplum daha çok tolere ediyor. Lezbiyen ilişkiler vs. Ama konu biyolojik erkek olanlara gelince öyle olmuyor. Bu bütün dünyada aynı sorun. Yanı iki kız elele tutuşurken iki erkeğin elele tutuşması daha itici geliyor genel olarak tüm toplumlarda. Yine evet siz kendinizi gizleyebiliyorsunuz, bende gizliyim ztn. Ama bir erkek olup kadın gibi gözükmek hepten sıkıntılı bişey. Çünkü erkek olmak gibi güçlü,erdemli (!)bir şeyi bırakıp kadın olmak insanların algılarının anlayamadığı bir şey sanırım

crossdressser ve heteroseksüel olarak gay, lezbiyen,biseksüel,trans kim olursa olsun LGBT arkadaşım olmasını isterim. Onlarla rahat konuştuğum kadar sıradan bi heteroyla konuşamıyorsun konuları. Tabi gelip yönelimim haricinde bana yönelmediği sürece😄bence herkes herkesle arkadaş olabilir. Olsun bi zahmet hepimizde insaniz

Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için, şuan da dili hazırlamaya çalışıyorum. İtü'de ingilizce eğitim almaya başladım daha A1-A2'deyim. Lojistik mesleğim var ama oralarda mühendislik, aşçılık, inşaat ustalığı gibi aklımıza gelmeyecek meslekler talep görüyor fark ettiğim kadarıyla. Ne bir tanıdığım var ne de bir akrabam. Sülalem şehir dışına çıkmaya para bulamıyor, yurtdışına taşınacak kadar hiç açılmamış bu zamana kadar. Bende kendimi yırta yırta bir şeyler yapmak için çabalıyorum. ^^

çok istiyorsan eğer başarırsın ama işte baya baya uğraşmam lazım. Ben cabuk sıkılırım:) Evet ne yazıkki dediğin gibi daha basit işlerde alim yapıyorlar. Onun mantığı da şu mesela almanyada bi alman hasta bakicisi olmaktansa işsizlik maaşı almayı tercih ediyor çünkü o paraya o eziyeti çekmiyor. Ama bizim gibi ülkelerdeki insanlar için o parayla yaşam burdaki asgari ücretle yaşamdan daha iyi. Ayrıca gerçekçi konuşmak gerekirse eğer ailen dışarı çıkmaya para bulamıyorsa euro dolar bu haldeyken çıkman zor. Sen dilini hallet ilerle ülke biraz daha düzelir fırsat çıkar değerlendirirsin.

Daha küçük işlerle ilgili sertifika alıp gitme yoluna da bakabilirsin. Aşçılık, hasta bakıcılığı, berberlik,kuaför gibi. Ama dediğim gibi bunlarda da kolay değil bunun denkliğini aldırman lazım ve gerçekten iş bildiğine inanmaları lazım yani birazda cv de geçmişte çalıştığın yerler dolu gozukucek falan fıstık işte

Yok canım bende araştırdım. O yönden gitmek imkansız çünkü bizde yasal olarak LGBT sıkıntı değil ama kafa olarak sıkıntı tabi. Daha çok iş bularak gitmeye bak kaç gündür onu araştırıyorum bende ama Çok zor ya. Dilin çok sağlam olucak gitmek istediğin ülke neyse. Kalifiye bi eleman olucaksin . Şuan almanya aşçı fln arıyor. Ben eczacı olarak baktım ama zor tr de aldığım eğitim 'le orası bir değil tabi. Hayalim işte oraya çalışarak gidip LGBT hayatına dahil olabilmek. Bu arada gideceğin yerlere de dikkat et mesela almanya da berlin canada da toronto gibi. Küçük yerlere gidersen orda da homofobik insanlarla karşılaşma ihtimalin yüksek. Atlantic kanada fln employer driven yani işveren merkezli alim yapıyor bu aralar.yani gitmeden önce işin hazır gibi bisey. Ama yinede kendin işverenle bağlantıya geçmen lazım. Bide dediğin gibi ingilizcen fln sağlam olucak. Bende ingilizce var bide almanca eklemeye çalışıyorum. Valla belli olmaz bu ülkede yarin bigün savaş mavas cikarçıkar fırsat bulur kaçarız 😄 şimdiden dili hazır etmeye bak