Posts by gmstarshine

  koç burcuyum. Aynı şekilde ben de yıllar önce bir astroloji sitesinde kova burçlarının diğer burçlara göre eşcinsel olma oranlarının daha yüksek olduğunu okumuştum

  Merhaba arkadaşlar.

  Adana ve çevre illerinde bir psikoloğa gitmek istiyorum ama malumunuz ortadoğu ülkesinde yaşadığımız için homofobik olmayan 1 psikolog bulmak şuan için çok zor. Ben de düşündüm ki giden arkadaşlar varsa eğer aramızda, deneyimlediği psikolog/psikolojik danışmanları şu ildeki bu psikoloğa gittim homofobikti gitmeyin ya da bu psikoloğa gittim bana çok yardımcı oldu, öneriyorum şeklinde belirtirseniz hem bana, hem de benim gibi arayışta olan arkadaşlar varsa onlara, çok yardımcı olmuş olursunuz.

  Teşekkür ederim şimdiden

  Konuştuğum biri vardı yönelimimi hiç sormamıştı ben de onunkini sormamıştım. İşte bir gün geldi sordu. Biseksüel olduğumu söyledim beni lezbiyen zannediyormuş çok şaşırmış :D. O günden sonra saçma sapan davranmaya başladı işte; sen şimdi beni bir erkekle aldatırsın kesin, biseksüeller hep aldatıyor zaten, biseksüelleri hiç sevmiyorum onlara karşı bir ön yargım var vs vs diye. Hem hayatı kendine dar ediyordu hem de bana. Neyse işte en sonunda konuşmayı kesebildik de rahatladım.

  Bu da böyle bir anımdır.

  ailen şimdiden cinsel yönelimini bilmek zorunda değil

  aile yapını bilmiyorum ama bazı aileler çocuklarını okuldan bile alabiliyor

  eğitimini tamamlayıp bir meslek sahibi olunca anlatır yoluna öyle devam edersin

  yani ekonomik olarak bağımsızlığımı kazanana kadar saklamaya devam etmem gerektiğini mi söylüyorsun

  Ben kimim ve neyim?

  Ben *** 19 yaşındayım, bu yıl ortalama bir üniversitede pdr bölümü kazandım. Ailesi ve arkadaş çevresi tarafından sevilen birisiyim. Geleceğe dair ne yapmak istediğini bilmeyen ailesinin itelemesiyle yol alan biriyim çünkü kendimi tanımlayamıyorum neyim kimim ilerde ne olmak istiyorum, ne olacağım, olacağım şey beni belirlemekle kalmayacak etrafımdaki insanları belirleyecek, hayatıma biri girecek, kendi ailem olacak mı... hayatıma biri girecek.

  İlk cümlede yazılan birisi kadar değilim. Herhangi biri kendisini tanıtırken 'ben x heteroseksüelim' diye tanıtmaz. iyi ki de tanıtmaz tanıtılıyor olsa o zaman ne derdim bilmiyorum çünkü. Kendime yeni yeni itiraf ettiğim şeyi başkalarına nasıl itiraf edebilirim ki. Ailemin cinsel yönelim konusunda zihinleri kapalı. Bu yüzden ben de kendimi kapatıyordum bu yaşıma kadar. Ama artık tutamıyorum içimde.

  Annem mesela her konuda açık fikirlidir ama bu konular açılınca tiksinme ifadesiyle bakıyor bana. Son zamanlarda daha az tepki veriyor olsa da yine aynı. Babamsa.. gizemli bir kutu. neye nasıl tepki vereceği hakkında bir fikrim yok. Erkek kardeşimse onun hep yanında olduğum ve böyle konular hakkında bilgi verdiğim için anlayışlı.

  Yani karşılarına geçip ben ne olduğumu bilmiyorum ama benden 'normal' bir ilişki beklemeyin çünkü ben kadınlardan hoşlanıyorum desem...

  yer yerinden oynar, belki evlatlıktan reddedilmeye kadar gider, annem yüzüme kusacakmış gibi bakar sürekli, babam görmezden gelir. Kardeşimse acır bana. Sürekli bunu neden yaptın ki diye sorar. Neden itiraf ettin ki zorunda mıydın sanki diye.

  ya da

  yer yerinden oynamaz, annem bunu gizli tutmamı söyler ve hiç dememişim gibi devam eder.

  bilmiyorum işte nasıl davranacaklarını bilmiyorum keşke bilsem. Ama ben de sevilmek istiyorum. Artık sadece ailem ve arkadaşlarım tarafından değil, başka birisi tarafından da. sevilmek istiyorum.

  neden buna hakkım yok

  neden bu elimden alınıyor

  ailem bunu kapatmamı söylediğinde ne olacak mesela. Bu konu sadece 4'ümüz arasında kalacak. ben annem babam kardeşim. belki de sadece annem ve benim aramda. kardeşimle babamın haberi bile olmayacak. e sonra

  4 yıl üniversite hayatı geçireceğim hiç ilişkim olmadan. sonra belki yüksek lisans belki atama. ailemden kesin ayrılış, sonra kendi paramı kazanmaya başlayacağım. kendi evim olacak artık. içinde tek ben. belki yalnızlık çekmeyeyim diye kedi ve köpek alacağım yanıma. ve böyle öleceğim

  tek başıma.

  zaten herkes anlamış olacak artık ben kimseye söylemesem de. 30 35 yaşına kadar hiç sevgilisi olmamış biriyle ilgili herkesin aklına gelecek o düşünce.

  arkadaşlarımın çok güzel hayatları olacak ben onlara gideceğim onların eşleriyle tanışacağım, çocukları olacak. benimse kedilerim.

  adalet mi bu.

  beni böyle yaratmayan allahın adaleti bu mu. yalnız ölmem mi.

  peki ben ne olacağım ben. benimle ilgili planları ne allahın

  ben ne yapmalıyım ve ne yapacağım