• Merhaba, beni aydınlatır mısınız lütfen? Çünkü ben kendimi tanımlayamıyorum. Ben kadınım ve şu ana kadar tüm ilişkilerim erkeklerle oldu. Hiçbir kadını seksüel olarak düşünmedim. Seksüel bir şeyler düşüneceksem bu her zaman erkekler olurdu. Asla homofobik de olmadım ama bir lbtg üyesi gibi her şeyi A dan z ye takip ettim. Sanki hetero değilmişim gibi... Bu normal mi bilmiyorum ama açık sahnelerde erkeklerden ziyade hep kadınların seslerinden ya da izleyeceksem onların tahrik oluşunu izlemek beni her zaman daha da fazla etkiledi. Ya da bir erkeğin benim sert olmamı istemesi, biseksüel olması ya da erkek olarak cinsel organını saklaması. Bakın cinsellik hayal ettiğimde asla kadın düşlemiyorum ama kadın kadına olan ilişkilerin güzelliğini görüyor ve imreniyorum. En çok onların cinsel uyarımını izlerken haz duyuyorum fakat kendimle baş başa kaldığımda benden ilgi isteyen bir erkek hayal ediyorum. Metroseksüel ya da adı her neyse öyle bir erkek. Belki bunun bir adı yok bilmiyorum. Belki bir kadının bana aşık olması beni aşırı mutlu edebilirdi de onunla cinsel birliktelik yaşayamayacak olsam bile. Biseksüellik mi bu onu da bilmiyorum. Ama bu duyguları 30uma yaklaşırken hala ifade edememek de gülünç, farkındayım. Belki aynı süreçten geçen vardı. Yardımcı olabilen biri olabilecekse çok mutlu olurum.

• Her yaşta ortaya çıkabilir cinsel yönelimler. Sizinki heterolarda olan şuan adını hatırlamadığım şeyden olabilir merak vb tarz birşey kadın bedenini onunla olan şeyler herkesin hoşuna gidebilir. Bir kadından etkilenemiyorsan eğer biseksuel olma ihtimalin yok sanırım?

He ayrıca Lgbt bir parti birşey değil ne üyeliği bu bir yönelim kimlik birey olmak kişilerin özü ne seçim ne üyelik saçmalıkları vardir

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• Cinsellik aslında tek bir isimle adlandirilicak bir durum değil. Heteroseksüel ve Homoseksüelligi iki uc kutuplar gibi düşün ve cogu insan aslında bu iki kutup arasinda gidip gelir. Bazıları %100 hetero iken bazilari %100 homoseksueldir. Yani cinselliğine illa bi isim vermek zorunda değilsin. Belki sadece bazı tip kadinlardan hoslaniyorsundur. Belki bir kadın ile herhangi bir deneyimin olmadığı için gercekten hoslanip hoslanmadigini bilmiyorsundur. Bunun kararını sadece sen verebilirsin.

• Cinsellik aslında tek bir isimle adlandirilicak bir durum değil. Heteroseksüel ve Homoseksüelligi iki uc kutuplar gibi düşün ve cogu insan aslında bu iki kutup arasinda gidip gelir. Bazıları %100 hetero iken bazilari %100 homoseksueldir. Yani cinselliğine illa bi isim vermek zorunda değilsin. Belki sadece bazı tip kadinlardan hoslaniyorsundur. Belki bir kadın ile herhangi bir deneyimin olmadığı için gercekten hoslanip hoslanmadigini bilmiyorsundur. Bunun kararını sadece sen verebilirsin.

hic kimse %100 ne heterodur ne de homoseksüel .araştırma yapmadan ve bilmediğiniz konular hakkında lutfen yazi yazmayin insanlara yanlis bilgilendiriyosunuz

• hic kimse %100 ne heterodur ne de homoseksüel .araştırma yapmadan ve bilmediğiniz konular hakkında lutfen yazi yazmayin insanlara yanlis bilgilendiriyosunuz

Araştırma yaptığınız kaynağı gösterin lütfen biz de bilgilenelim öyleyse.

• Araştırma yaptığınız kaynağı gösterin lütfen biz de bilgilenelim öyleyse.

tavrınız pek hoşuma gitmedi açıkçası. kaynağı tam bulamadım baya önce araştırmıştım ama benzerini buldum. https://www.sozcu.com.tr/2018/…eroseksuel-degil-2288368/

umarım kendinizi geliştirmek adına bi adım atar da araştırmaları kendiniz yaparsiniz. olay yanlış bilmek değil bende hatali olabilirim onemli olan hataları kabul edip kendini geliştirmeye çalışmakta.ve yine umarım ego ve kibirinizden kurtulabilirsiniz.

• tavrınız pek hoşuma gitmedi açıkçası. kaynağı tam bulamadım baya önce araştırmıştım ama benzerini buldum. https://www.sozcu.com.tr/2018/…eroseksuel-degil-2288368/

umarım kendinizi geliştirmek adına bi adım atar da araştırmaları kendiniz yaparsiniz. olay yanlış bilmek değil bende hatali olabilirim onemli olan hataları kabul edip kendini geliştirmeye çalışmakta.ve yine umarım ego ve kibirinizden kurtulabilirsiniz.

Size tavrimin sebebi bana bilgisiz oldugumu ve araştırma yapmadan yazdığımı soylemeniz. Ki belki benim gözden kacirdigim bi nokta varsa o zaman buyrun gosterin diye söyledim. Çünkü ben konuyla alakalı çok sey okudum ve her söylediğimi destekliyecek kaynağım var. Bana tavrimla ilgili eleştiri yapmadan önce, yazdığınız cevaba bir bakin derim.

Benim belirttigim konu Kinsey Scale sizin paylastiginiz makaleye de yakın bir durum ama kimse %100 heteroseksüel degildir demekle, sadece kendi hemcinsine ilgi duyan bir homoseksüelin de %100 homoseksuel olmadığını söylemiş oluyorsunuz. Bu da bir gay'e sen aslında kadınlarla da ilişkiye girebilirsin demek.

Kinsey Scale'de derki cinsel yönelim bir spectrum dur bazi kisiler sadece karşı cinsle beraber olurken, bazıları hemcinsiyle olur. Bazı insanlar ise bu iki aralikta farkli noktalara düşer. Benim belirtmek isteğim sey buydu.

Ben kendimi gelistirmek için uzun bir süredir adımlar atıyorum. Size de karşınızdakini yargilamadan önce sağlam bir kaynaginizin oldugundan emin olmanizi tavsiye ederim.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!