İngiltere'de Eşcinsel Olmak

İngiltere'de eşcinsel olarak yaşamak nasıl bir deneyim? +90'da Teoman, İngiltere'nin ve Birleşik Krallık'ın başkenti olan Londra'da eşcinsel bir erkek olarak yaşadıklarını anlatıyor.


Teoman, cinsel kimliğini yakınlarıyla paylaşmasına ve destek görmesine rağmen hem okul arkadaşlarının hem de çevresindekilerin kendisini farklı hissettirmesi sebebiyle uzun yıllar cinsel kimliğini sahiplenmekte zorlanmış.


Eşcinselliğin, kendi kimliği ile ilgili ön planda bir şey olmadığını ancak toplumsal farkındalık yaratmak açısından bu kimliğin altını çizmenin önemli olduğunu vurguluyor.


Eşcinsellerin toplumsal baskıdan kaçarak kendi alanlarını oluşturma çabasının da güvenli bir alan sağlamadığına değinen Teoman, "Yeterince erkek olma" konusunun toksik bir yapı oluşturduğunu da ekliyor. Tüm bu toplumsal baskılar altında karşılaştığı spor ile kendi bedeni arasında kurduğu ilişkiyi de anlatıyor.


Teoman cinsel kimlik kalıplarının esnekleştiği ve farklı var olma biçimlerinin kabul gördüğü bir toplum olma çağrısında bulunuyor.