SiriusAteme adlı kullanıcının mesajları

Merhaba,

Biseksüelim ve eşim benimle bilerek evlendi. Ailem ve çevrem öğrenecek diye çok korkuyorum.

Kadınlara olan baskı çok ağır. ucrn

Eğer biseksuel isen iki taraftan da hoşlanıyorsun demek bu. Yani kocanla zoraki evlenmiş olamazsın. Biriyle evli iken bir başka cins dahi olsa başka birine bakmak bu ne kadar etik tartışılır? Mutsuz isen eşini sevmiyor bir kadın istiyorsan ayrılırsın. Toplum ve aile senin sahibin degil. Kimsenin kimseyi yargılama hakkı yoktur. Her insan istedigi hayatı yaşamalı. Cevren ailen ögrense ne olacak sen neysen osun. Lgbt bireyi olmak kötü aşağı utanılacak ya da korkulacak birşey değildir.

Bunu en iyi kendin çözebilirsin. Bu düşüncelerde olman bile kanıtıdır. Kimse durup dururken kendi cinsini düşünmez. Ve bunda kötü ya da korkulacak birşey yok. Gay ya da genel eşcinsellerin olduğu dizi ve filmleri izlemeni tavsiye ederim. Live Simon, Queer as folk falan google da listeler bulabilirsin. Bunları izlendiğinde sana güzel mi geliyor o hayatlar çekici mi geliyor oradaki gay karakterler falan ilginu çekiyor mu bunları değerlendir. Ben açıkçası cok icimde bastirdim yıllarca ve bu şekilde emin oldum. Bir de her insanın bir bilinç altı vardir ve rüyalarda ortaya çıkar. Rüyalarını hatırlamaya çalış bir şekilde erkeklerden hoşlandığını görmüş olman gerek. Çok sıkıntı yapma bu konuyu. Yeni insanlarla tanış flört et ve akışına bırak herşeyi

Evet ama şöyle bir dezavantajı var,bazıları maalesef birini “düşürmek”,sevgili,flört ya da fuckbody olmak amacı konuşuyor ve utanmadan bunlarla övünüyor,bazıları ise aşırı egoist ve onlara yazan herkesin onlarla beraber olmak istediklerini düşünüyorlar.Saçma :/ Bence gerçek hayatta arkadaş edinmek daha mantıklı.Evet,sanaldan lezbiyen arkadaşlarım oldu ve 2-3 tanesi çok sevdiğim arkadaşlarımdan biri oldu.Ama bazıları aşırı egoist ki gerçek hayatta da öyle

Gerçek hayattan yalnızca 1 defa bir kafede birileri ile tanıştım. Nerede nasıl arkadaş edinecegiz ki :/ dediğin gibi saçma olaylar çok tabi

Ufak şans işte. Avrupa 'nin en kaliteli ülkelerinden birinin seni kabul etmesi için ne sunabilirsin? İltica diyorsun beyin göçü değil. Öyle aa beni ülkemde eziyorlar baskı görüyorum diyeni de almıyorlar. 3 defa gittim Hollanda ya orada yaşayan gurbetçi arkadaşlarım var. Orada yaşam hic de kolay degil

Bu dernekler kamuya ait değil bir topluluğun. Kimse gitmez kimse elini taşın altına koymaz destek vermezse böyle olur. Ama ben sonucun haksız olduğunu düşünüyorum. Birçok dernek cok faydalı şeyler yapıyor. Seslerini durmayıp onlari takip etmeyip de böyle olumsuz eleştirmek haksizlik

LGBT Kampı bu ülkede olmaz da, sonuçta Kampı ya taşlarlar, ya yakarlar, içindekileri katlederler, vs. vs. Ama şu olur, imkanı olan bir arkadaşın, tarlası, bahçesi, arazisi, çiftliği gibi bir yerde 3-5-10-15 kafadar, kamp yapabilir.

Olmaz diye birsey yok gazeteenilan vermeyeceğiz sonuçta. Gmag gibi sayfalar ve ya youtuber vb kişilerden destek alınabilir. Kaldı ki birçok dernek var. Geçen aylarda kadınlar cok güzel bir kamp yaptı. Toplumun sapkınlık olarak adlandırdığı şeyleri yapmazsak ve afiş toplanma çağrısı vs bir şey olmazsa sıkıntı olmaz. İlla yaz olmasına gerek yok derseniz buradan bir başlangıç yapabiliriz bir iki ay sonrasına planlayabiliriz. Hatta şamanik inziva kampı var bir yerde bana biraz uzak gerci orası şahsi bir yer konuşup da ayarlanabilir ücretli kamp alanı falan da değil

Yurtdışına çıkmam da sorun yok derken ne gibi? Yani biraz daha açar mısın? Vize almanda mı maddi olarak mı?

Üzülerek söylüyorum ki Hollanda ya iltica ve ya oturum çok çok zor. Eşcinsel isen hatta adli bir olaya (darp, yaralanma vb) karışmadığın çok büyük tehlike altında olduğunu ispatlamadigin sürece (söylem kabul etmiyorlar) talebin red edilir. Ancak vize alır oraya gider kendine iş ve kalacak yeri ayarlar da bir süre kaçak kalır isen ufak bir şansın olabilir. Avrupa da genelde böyle yapıyorlar. Oradaki eşcinseller ile flört vb tanışma yerlerinden irtibat kurup ikna edebilirsen evlilik yaparak yerleşme imkanın olabilir. Haricinde orada yaşam pahalı ve zor. İltica kabul olursa ancak destek veriyor devlet uyum saglaman için.

Bunun yerine izmir ıstanbul gibi şehirlere yerlesmen daha mantıklı. Hatta izmir de bir gay çocuk var biraz instagram popülerliği sağlamış bir kafede çalışıyor eleman lazım kalacak yer de var diye paylasiyordu bir haftadır. Onla bir konuşabilirsin bir şansını dene istersen profilini paylaşırım

spod derneğinin cinsiyet geçiş danışmanlığı var. Uzman kişiler tarafından verilen. Ayrıca dayanışma bilgi vs amaçlı bir trans grubu var. Telefon ile ya da mail ile danışmanlık alabilirsin ücretsiz. Spod lgbt+ bireyleri için çalışan uzman bir dernek. İnstagram üzerinden ulasabilirsin bilgilerine. Forumda ayrıca bunlarla alakalı bir konu acmıştım Lgbt dernekleri

Kimlik ve kavramlar konusunu sadece heteroseksüel insanlarla konuşurken fazlasıyla kullanırım daha net anlasınlar diye bazı şeyleri yoksa çok önemli değil kavramlar, sürekli değişebilir duygularımız yeni şeyler keşfedebiliriz duygularımız hakkında

Burda özellikle üstünde durmamın ve soru sormamın sebebi seni daha net anlamak ve kendini tanımlama biçimini öğrenmekti ve bazı şeylere gerçekten farklı bakıyorsun

umarım fazla kişisel olmamıştır :))

Ne gibi farklı? İnsanlar tarafından yanlış anlaşıldığımı, anlaşılamadığımı düşündüğüm için soruyorum :)