ReineDesCoeurse adlı kullanıcının mesajları

17 yaşından sonra aştım yavaş sancılı panik atak dolu bir süreçti ama 26 yaşında yılan gibi kabuk attım :) şimdi tek sıkıntım işte ailevi duygularım yok özlem, merak, sevgi, güven gibi duygular çok istesem de hep böyle bilmediğim bir duygu gibi.

O ilk ve tek arkadaşıma da liseye gidip gelirken yolda "Bir gün sende gideceksin nasılsa beni boşuna kendine alıştırma" falan demişim hala yüzüme vurur "hani gidecektim haa hani arkadaşlık sürmeyecekti" diye jhdsgf

Artık ailemin dediği gibi umursamaz, bencil, ve kindar mıyım onu bile bilmiyorum Umursadığımı umursamıyor gibi sevdiğimi sevmiyor gibi kırıldığıma kırılmamış gibi kısaca hissettiğim duyguları hissetmiyormuş gibi yapmaya o kadar alışmışım ki artık o duyguyu hissediyor muyum yoksa mış gibi mi yapıyorum anlamıyorum.

Tek bildiğim insanın kırılması üzülmesi için sevmesi güvenmesi gerekir bende alışkanlık gereği bu duygulardan uzak duruyorum böylece ne oluyor hiç bir zaman kırılmıyorum yada üzülmüyorum :)

ama sanırım içten içe orada bir yerlerde bir ben de diyor ki Alice sevebilirsin sadece bişey yapman gerek ama ne? neyse ne aman öyle işte :)

Ben de robotlaştım... Takındığımız maskelere dönüşüyoruz daha doğrusu öyle sanıyoruz aslında bunların hepsi bastırdığımız duygular ve biz onları aşmadıkça yakamızı bırakmayacaklar.

Katılıyorum. Dediğim gibi kendimi bir kalıba sokmayı sevmiyorum. Keşke daha çok sevebilsem diyorum sadece. Sorun ne biliyor musun kendi içimizde bile ayrımcılık yaşayabiliyoruz kötü tepkiler alabiliyoruz. Eşcinsel bir arkadaşım cinsel yönelimimi sormuştu sanırım bisexüelim demiştim. Bana dönüp of o ne ya saçma geliyor bana, ya karşı cinsi sev ya hemcinsini demişti sanki elimdeymiş gibi...

Dikkat dikkat "yoğun istek üzerine sevici" ayağınıza geldi, kalp kenarına 2 dakikada overlok çekilir, elinize verilir... 8o

Hayvanların eşcinsel olduğu örnekler görmüştüm. Hayvanat bahçesinde iki dişi çift penguenin başka penguenlerin yumurtasını çalarak evlat edinmesi güzel olaydı mesela. Kedi ile köpek evde alışıyor da kuşları kedilere kaptırma aman 😅

Ablanın cinsel yönelimin konusunda yanında olmasına çok sevindim annen de en azından gülüp geçmiş sevindim buna. Zor bir çocukluk ve ergenlik geçirmişsin. Cinsel kimliği ve yönelimi anlamak zaten çok zor bir süreçken, hem cinslerinden de karşı cinsten de izole edilerek daha sancılı bir süreç geçirmişsin. Umarım artık her şey rayına oturmuştur. İstediğin zaman içini dökebilirsin burada biz de birbirimizi dinlemezsek bizi kim dinler, kim anlar. Ay çok fazla biz kullandım farkında olmadan kendimizi kutuplaştırdım şuan😅

Tektaş yüzüğü denize fırlatmıştım, şuan keşke ayrılık şerefine bozdurup şampanyalar patlatsaydım diyorum... İşin esprisi bir yana büyük hislerle yaşanan ayrılık yerini büyük bir öfkeye bırakıyor böyle durumlarda ya yakıp yıkıyorsun kalanları ya da değerli bir şeyse sahibine geri gönderme isteği duyabiliyorsun. Ancak bunları yapmayıp elinde tutarsan ilk zamanlar görmek acı verse de zamanla bir şey ifade etmiyor senin için eşya manevi değerini tamamen yitiriyor. Ya ihtiyacı olan birilerine ver, ya da sakla derim...

Kendimi bir kalıba sokmaktan, sınırlamaktan hiçbir zaman hoşlanmadım ama yönelimim sorulduğunda ne diyeceğimi bilemiyorum... Şöyle ki asexüel değilim ama ciddi anlamda bir şey hissetmediğim (hoşlantıdan büyük bir şey olmalı) biriyle birlikte olamam, bakıyorum bunu Greysexüel olarak tanımlamışlar. Hep erkek arkadaşım oldu hoşlandığım erkekler feminendi görünüşleri bebek yüzlü tüysüz vücutlu oldu karakter olarak ince ruhlu, zeki, entelektüel ve nazik erkeklerdi. Bir kez bir kadına aşık oldum hissettiğim en güçlü duyguydu o kadın da görünüş olarak olmasa da, karakter olarak maskülen bir tipti. Sonradan operasyon geçirip erkek kimliğine kavuştu... Şimdi kadından da erkekten de hoşlanabilirim ama bir insanın kültüründen etkileniyorum bana göre kültür zeka ve nezaketin getirisidir, dış görünüş önemsizdir diyen yalan söyler elbette önemli ama hiçbir zaman manken erkeklerden ya da kadınlardan hoşlanmadım. Mesela en çekici bulduğum kadın Nevşin Mengü... Bunu duyan sapyosexüelsin diyor. Bir Grey sexüelsin diyorlar, bir bisexüelsin diyorlar bir sapyosexüelsin diyorlar o kadar çok tanım varki ben neyim bilmiyorum...

En yakın kız arkadaşımla aramız açılmıştı ve onunla küslüğümüz beni haddinden fazla üzmüştü, büyük bir parçam kopmuş gibiydi. Sonra garip bir şekilde barıştık ve ben kendime engel olamayarak onu öpmüştüm. Hala buna nasıl cesaret ettiğimi sorguluyorum... Neyseki karşılık vermişti :D