Posts by MaviAnka

  Antik yunandan 7 büyük bilgenin sözlerinden 1 tanesini örnek veriyorum

  ``Kendini tanı``

  "Ben bir kadından hoşlandım, o zaman eşcinselim" ya da "şu an kimseden hoşlanmıyorum, galiba aseksüelim" demek gerekmiyor. Belki de sadece hoşlanacağınız insanla karşılaşmamışsınızdır. Bunu bir sürü kapı açıp odadan odaya gezmek gibi görmememiz gerektiğini düşünüyorum. Kendini keşfetme süreci hayat boyu devam eder ve aslında bir topluluğa dahil olma zorunluluğu hissettiğimizde kendi önümüze engel koyarız. Kimseyi sevmek zorunda değilsiniz, severseniz bu da sizi bir topluluğa mecbur kılamaz. Her şeyimizin başkalarının kontrolünde tutulduğu bu dünyada en azından hislerimiz konusunda özgür ve kendimizle barışık olmamız gerekiyor bence.

  Çok doğru düşüncelerini sunduğun için teşekkür ederim.

  Bir topluluk da olmak zorunda değiliz zaten yazımdaki amaç kendim ile yetinmek ve arasam da aramasam da bulduğum şeyi kendim olduğunu açıklamak idi.Kendimi cezalandırıyor muşum resmen.

  Merhaba

  Uzun zamandır kara kara düşündüğüm daha yeni farkına vardığım şeyler hakkında yazı yazmak istedim konumuz aseksüellik ve demisexuallik hakkında


  Eski ben yani kendimi kadınlara yakın hisseden o bedenlerden hoşlanan (romantiklik hariç) ben birden kendin fark edip erkekleri daha çekici bulduğunu anladı bu sefer (romantik) şeylerde hissedebiliyordu ama yinede kendinden bir o kadar habersiz uzak yaşadığını bilmiyordu daha yeni şeyler okuyup fikirler edindikçe bu konuda ne kadar yanlış fikirlere kapıldığımı anladım ben heteroseksüel değildim ama kendimi bir homoseksüel kadar hem cinslerimden de bu kadar yakınlık hissetmiyordum sanki kendime başka bir oda arıyormuşum da bulunduğum evdeki odaların kapıları hepsi kapalı ve hepsini teker teker açıp kontrol etmişim gibi şimdi işe başladığım yere geri dönüyorum sanki çünkü açtığım kapılarda benim için bir şey yok daha doğrusu aradığım zamanda aramadığım zamanda ben kendime o değeri vermemişim.Bir kadını bir hetero erkek gibi hissedemiyorum ve bir homoseksüel gibi olarak da erkekleri cinsel olarak yakın bulamıyorum bu benim bedenimin ve aklımın kararı nede olsa ben böyle doğdum niye kendimi herkes gibi birilerine adamak zorunda sevmek zorundayım dimi.Kendimi iğrenç olarak gördüm herkese imrendiğim şekilde baktım şimdi işe farkına varıyorum ki ben kendimi sevsem yeterim.

  Heteroseksüel Gay Biseksüel aseksüel demiseksüel bunlar benim kimliğim değil sonuçta değil mi ?

  Umarım yazımı okuyup kendim hakkında bulunduğum çıkarımları azıcıkta düşünmenizi sağlar bu durumlarda olanlar için diyorum.

  Yorum yapıp kendiniz hakkında bir şeyler yazabilirsiniz ben her derdinizi dinleyebilirim. ;)

  Bir işe gireceksen giyim mağazaları bu konuda hoşgörülü oluyor çoğu kez .(lcw hariç)

  Bazı mağazalar da kendini beli eden feminen davranışları olan bir kaç kişi görmüştüm arkadaşlarıyla gayet iyi geçiniyordu.(1-2 örnekten direk bu çıkarımları yaptım)

  Hep ön yargılı davrananlar oluyor olacak da bunlara kafayı takmayacaksın sen çalışıyorsun hırsızlık yapmıyorsun seni zorlayanları şikayet et en azından haklarınız olduğunda savunursanız bir başka zaman o kişi başkasına sorun yaratmaz.

  Kuaför tekstil takı satan yerler vb de olabilir.

  Kadınlar kendiyle uğraşmayı daha çok seviyor sanırım. Ya da toplumsal bir şey mi ki acaba :/

  Kadınlar ayna karşınında kendinini daha iyi görmek istiyor bu yüzden uğraşıyorlar kendileriyle

  Bir kadını erkekler çok beğeniyorsa standart güzeli ği vardır ama kadınlar beğeniyorsa taş gibidir.

  Uzun saçın bakımı zor oluyor. Yıkamak, kurutmak, bakım kremi sürmek gibi. Ayriyetten kendime de yakıştırmıyorum.

  Taranmıyor taranınca kıvırcık saç olunca kalkıyor dalga olunca da taranınca saç iniyor ama kısa saç daha iyi bu dertler olmuyor.

  Ben pek saç kesmek isteyen biri değilimdir bazen sinirlenince istemsizce saçlarımla uğrasıyorum .

  sense8(dizi) tavsiye ederim izledim başlarda biraz önyargım vardı ama o mükkemel atmosferde kayboldum dizinin içerisinde her duyguyu bir arada yaşatan bir dizi lgbt+ da kapsıyor gk

  Looking(dizi) buda gayet güzel bir diziydi.

  İlk sanırsam ergenliğe girişimde merak ve hormonlardan dolayı hetero ilişki içeren erotik seyler izliyordum herkes gibi sonradan farkettimki kadınlardan çok erkekleri izliyorum ve merakıma yenik düsüp erkeklerin ilişkilerini içeren şeyler izlemeye basladım ve sonradan duygusal şeyleride erkekler dede hissettiğimi anladım ki gay im ve bunu değiştirmek iştemezdim bu arada suan 19 yaşındayım ve gay olduğumu 15 yaşından beridir ki biliyorum keşke daha sonradan fark etseydim .