Biseksüel olduğunuzu nasıl anladınız?

• 20 yaşına geldim bu zamana kadar hep erkeklere ilgi duydum ama son 2 yıldır çelişki içerisindeyim kendimi tanımak bilmek istiyorum erkek görünümlü kızlardan hoşlanmaya başladım hatta sevgilim bile oldu ama kendisi sadece biyolojik olarak kızdı yani kendisini erkek olarak görüyordu. Ben artık kendimi bilmek istiyorum ben buyum ben biseksüelim demek istiyorum gerçekten kızlardan da hoşlanıp hoşlanmadığımı anlamak için ne yapabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

• Belki de birinden hoşlanmak için cinsiyetine ilgi duyman gerekmiyordur. Kendini tanımlama çabanı anlıyorum ama bir tanım koymaya da mecbur değilsin. Yine de... Eğer sadece biyolojik olarak kadınsa ve sen onu erkekmiş gibi düşünüyorsan, kadınlardan hoşlandığını söyleyemem.

• 20 yaşına geldim bu zamana kadar hep erkeklere ilgi duydum ama son 2 yıldır çelişki içerisindeyim kendimi tanımak bilmek istiyorum erkek görünümlü kızlardan hoşlanmaya başladım hatta sevgilim bile oldu ama kendisi sadece biyolojik olarak kızdı yani kendisini erkek olarak görüyordu. Ben artık kendimi bilmek istiyorum ben buyum ben biseksüelim demek istiyorum gerçekten kızlardan da hoşlanıp hoşlanmadığımı anlamak için ne yapabilirim yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Zor bir durum. Gözlerini kapatıp düşünüp kendini dinlediğin zaman aslında bunun cevabını alabilirsin. Bu da yardımcı olmaz ise tam olarak eşcinsel dizi ya da filmlerdeki lezbiyen çiftler sana ne ifade ediyor bunu değerlendir. Bunu yalnızca sen anlayabilirsin yani bir kadınla iletişim kurduğun zaman onlara ne şekilde baktığın vs bunlar bile yardımcı olur. Her insan biseksueli doğar diye bir iddia da var aslında sonradan bir tarafa ya da farklı şeylere yönelirmisiz. Kısmen mantıklı kısmen mantıksız gibi. Çok da kafana takma kendini sıkma eğer cidden kadınlardan da hoşlanıyor isen elbet bir gün kadından hoşlanır ya da aşık olabilirsin. O zaman kendine cevabı vermiş olursun :)

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• Zor bir durum. Gözlerini kapatıp düşünüp kendini dinlediğin zaman aslında bunun cevabını alabilirsin. Bu da yardımcı olmaz ise tam olarak eşcinsel dizi ya da filmlerdeki lezbiyen çiftler sana ne ifade ediyor bunu değerlendir. Bunu yalnızca sen anlayabilirsin yani bir kadınla iletişim kurduğun zaman onlara ne şekilde baktığın vs bunlar bile yardımcı olur. Her insan biseksueli doğar diye bir iddia da var aslında sonradan bir tarafa ya da farklı şeylere yönelirmisiz. Kısmen mantıklı kısmen mantıksız gibi. Çok da kafana takma kendini sıkma eğer cidden kadınlardan da hoşlanıyor isen elbet bir gün kadından hoşlanır ya da aşık olabilirsin. O zaman kendine cevabı vermiş olursun :)

teşekkür ederim vaktini ayırıp cevap verdiğin için :)

• Belki de birinden hoşlanmak için cinsiyetine ilgi duyman gerekmiyordur. Kendini tanımlama çabanı anlıyorum ama bir tanım koymaya da mecbur değilsin. Yine de... Eğer sadece biyolojik olarak kadınsa ve sen onu erkekmiş gibi düşünüyorsan, kadınlardan hoşlandığını söyleyemem.

benim gözümde biyolojik olarak bir kadını asla erkek olarak tanımlayamam. ama trans olma yolunda değilse

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!