Makat Çatlağı ve Anal İlişki

• Merhaba benim bir makat çatlağı(anal fissür) problemim var, kabız olunca dışkımda kan görüyordum ve sonra doktora gittim. Ameliyat olmuştum ve uzun süre yaşamadım ama yaklaşık 1 sene oldu tekrar aynı problemi yaşadım. Normalde pasifim ve 1 senedir, yani ameliyattan beri cinsel ilişkiye hiç girmedim. Tekrar ameliyat olmak istemiyorum, zaten en son yaşadığımın kronik olduğunu düşünmüyorum ve krem+ilaçla geçirmeye çalışıyorum şu an.

Aynı sorunu yaşayanlar var mı? Anal ilişki konusunda nasıl bir yol izliyorlar ve ne sıklıkla yapmayı tercih ediyorlar? Veya hiç yapmıyorlar mı? Çünkü iyileşse de aynı yerden nüksedebiliyormuş sanırım. Böyle bir sorunu olup doğru zamanda yaptığında anal ilişkide sorun yaşamayan kimseler var mı?

Benim için çok önemli bir konu ve hayata küstüm resmen, yardımcı olabilecek birileri varsa lütfen deneyimlerini paylaşsın benimle çok kötü hissediyorum kendimi. Sağlık gerçi ama böyle bir şeyi yazmaya çekiniyorsanız özelden de yazabilirsiniz.

Sevgiler

• malesefki sana okadar iyibir haber veremiyecegim ben bunu 2 amliyat geçiren tecrübeli biri olrak yazıyorum anal füssir kendi endine geçen bişy degil tek çaresi ameliyattır hiçbir ialç yada bitkisel bişy geçirmez ben dedim ordan biliyorum :) üzgünümki o fistül varken ilişkiye girme yoksa ilerde daha çok acı ızdırap duyacaksın işin ehli bir doktor genelcerrahi bakar ameliyat olup kurtulacaksın baska yolu yok

• Bende pasifim ve koterizasyon oldum hpv yüzünden.Benimde aynı şekilde kanamam ve akıntım var.Acaba enfeksiyon ile anasl fissüre mi dönüştü?

• anal fistül soyle açıklayım cam kesigi gibi dışkılarken çok acır ama oyle boyle bir acı degil akıntı olur sarı acıda olursa olabilir ve tek tedavi ameliyattır fistül basurla karıstılıyor elinizle kontrol edin meme yoksa fistül olabilir fistül içerde oluyor kanama ve agrı çok oluyor ordan anlaya bilirsiniz ilaç falan çaresi yok ameliyattan baska üzgünüm

• Bende pasifim ve koterizasyon oldum hpv yüzünden.Benimde aynı şekilde kanamam ve akıntım var.Acaba enfeksiyon ile anasl fissüre mi dönüştü?

enfeksiyonla olabilir evet inat edip ilişkiye devam eedersen aslında fistülün oluşma sebebbi zorlamadır bilinçsiz anal ilşkidir soyle düşün kremsiz falan tedbir almadan ilşki kuruyosun 1 2 3 4 5 kez sayı onemli degil zorladıkca yırtılma oluyor vicut kapatmaya çalısıyor yarayı fakat zaten bakrei olan bir bölge oldugu için iyileştiremiyor enfeksiyon iltaap oluyor yara kapanmıyor kapatmaıyor ne ilaç nede baska bişy çaresi yok ameliyatla kapatıla biliyor azıdırplı bir amliyat ama işin ehli doktorlarda çok acı duymadanda geçire bilirsin senin durum hpv oldugun için yakalanırsan daha ileri gidip bagırsak kanserine kdar götüre bilir çok dikktli ol

• Zaten ilişkiye falan giremem bu durumda.Tuvaletimi yaparken bile çok kötü oluyor.Umarım ameliyatla falan düzelir.Yoksa cinsel hayatım bitmiş olacak.

• anal fistül soyle açıklayım cam kesigi gibi dışkılarken çok acır ama oyle boyle bir acı degil akıntı olur sarı acıda olursa olabilir ve tek tedavi ameliyattır fistül basurla karıstılıyor elinizle kontrol edin meme yoksa fistül olabilir fistül içerde oluyor kanama ve agrı çok oluyor ordan anlaya bilirsiniz ilaç falan çaresi yok ameliyattan baska üzgünüm

Memeler vardı.Birkaç gündür yok artık onlar.Sanırım hpvden dolayı içeride siğiller var gene.Kafayı yemek üzereyim.

• POLİPDE OLABİLİR bir genel carrahiye gidip kolonoskobi yaptırmanda fayda var özel hastaneye gitme çok pahalı devlet hastanesi git kolonoskobi herşeyin cvp verir ve geciktirme utanılacak sıkılacak bişy yok daha ileri gidicene onu yaptır

• Bugün baktım gene.Meme gibi bir şey var içinde.Siğil de vardır belki.Penisimde de siğiller var.Cinsel hayatım bitti resmen.Umarım ameliyatla falan düzelir.Sizde de hpv var mıydı benimki gibi?

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!