Kimlik Arayışı

• Herkese merhaba, bir konu hakkında soru sormak istiyorum.

Uzun süredir biyolojik olarak kendi bedenimi kabul edemiyorum, daha doğrusu bulunduğum bedenin bana ait olmadığını hissediyorum. Bu durum ve yanında yaşadığım birkaç sorunu daha ilave ederek bir arayış içerisine girdim ve transeksüel miyim acaba diye kendime sordum ancak bunun için internet üzerinden herhangi bir test yok. Sizce bu durum için psikoloğa gitmeli miyim, gidersem test uygular mı? Gerçekten sürekli kafamı kurcalamasından bıktığım bu soruya artık bir cevap bulmak istiyorum, bu yüzden eğer psikoloğa gitmemi önerirseniz, İzmir içerisinde bildiğiniz bir psikolog varsa önerilerinizi de alabilirim.

• Herkese merhaba, bir konu hakkında soru sormak istiyorum.

Uzun süredir biyolojik olarak kendi bedenimi kabul edemiyorum, daha doğrusu bulunduğum bedenin bana ait olmadığını hissediyorum. Bu durum ve yanında yaşadığım birkaç sorunu daha ilave ederek bir arayış içerisine girdim ve transeksüel miyim acaba diye kendime sordum ancak bunun için internet üzerinden herhangi bir test yok. Sizce bu durum için psikoloğa gitmeli miyim, gidersem test uygular mı? Gerçekten sürekli kafamı kurcalamasından bıktığım bu soruya artık bir cevap bulmak istiyorum, bu yüzden eğer psikoloğa gitmemi önerirseniz, İzmir içerisinde bildiğiniz bir psikolog varsa önerilerinizi de alabilirim.

Normal hastanelerde ki psikologlara gitmeni tavsiye etmiyorum bunun testi falan da yok. Bir transeksuel birey hormon sıkıntısı yaşamak zorunda değildir. Ayrıca ikili cinsiyet, hiçbiri ya da akışkan cinsiyet vb kavramlarına da sahip olabilirsin. İzmir içerisinde Genç LGBTİ+ derneği var onlara ulaşır isen sana yardımcı olacaklardır ayrıca sosyal medya üzerinden danışabileceğin trans bireyler için çalışan Pembe hayat derneği var. Hepsinin instagram hesabı mevcut. İkisinine de ulaş mutlaka bir sıkıntın, sorun olursa da yine yaz burada ben ve birkaç arkadaş az da olsa giriyoruz siteye yardımcı olmaya çalışırız. Ne yalnız ne yanlış değilsin unutma

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• Resmi Gönderi

Merhaba,

Gitmeniz gereken yer psikolog değildir. Trans olup olmadığınız ise hormon değerleri ile alakalı bir durum hiç değildir. Eğer kast ettiğiniz Psikanaliz testler ise böyle şeyler de yapılmamakta.

Eğer kendinizi trans olarak görüyorsanız. İzmir'de Ege Üniversitesi Hastanesi'nin Psikiyatri polikinliğinden randevu alıp durumunuzu anlatın. Onlar size yardımcı olacaklardır. (İzmirde süreci işleten hastanelerden biri) Ayrıca konuyla alakalı daha önce yazdığım yazılarada bakmanı tavsiye ederim.

Ayrıca bulunduğunuz şehirdeki LGBTİ derneklerine de gidebilirsiniz. Bazı dernekler translara destek için gurup toplantıları vb. düzenliyor. Burada kendiniz gibi insanlarla da tanışıp birbirinize destek olabilirsiniz.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!