Pembe Teskere Almak İstiyorum!

• Askerlik celbim geldi, 15 gün içinde şubeye gitmem isteniyor. Pembe teskere almak istiyorum. Ne yapmam gerekiyor?

Mesaj defa düzenlendi, son düzenleyen Selin ().

• Bilmeyen arkadaşlarında bilinçlenmesi için askerliğe elverişli değildir raporunu almaya çalışırken tecrübelerimi paylaşmak istiyorum. Öncelikle sistem değişmiş. Direkt askerlik şubesine giderek zaman kaybediyoruz.

Sırasıyla paylaştığım resimdeki işlemleri yapıyoruz.

1- PTT den 2 tl ye e devlet şifresi alarak "asal yoklama başvurusu" Na tıklayıp karşımıza çıkan anketi dolduruyoruz.

2- anketi bitirdikten sonra bağlı bulunduğumuz aile hekimine askerlik muayenesi için müracaat ediyoruz. İşlem sırasında eşcinsel olduğunuz için psikiyatri ye sevkinizi istiyorsunuz. (Ben GATA'ya istedim). Elinize sevk kağıdını verip hastaneye gönderiyor.

3- 1 gün sonra hastaneye gidip ordaki doktora da eşcinsel olduğunuz söylüyorsunuz.

Önemli Not: psikiyatr doktorun bana ilk sorduğu soru şu oldu; daha önce herhangi bir hastane de psikolojik tedavi gördünmü?

Evet dedim. Orda test yapmakla uğraşmamak için önceki tedavi gördüğüm hastaneden epikriz ( tedaviye yönelik doktor notları) istedi. Hastaneden epikriz istediğim de ise bana 10 gün sonra vereceklerini söylediler. Ve şuan boşu boşuna 10 gün bekleyeceğim. Eğer doktor daha önce tedavi gördünüz mü diye sorsrsa görmedim deyin. Hemen teslerinizi yapıp 1-2 güne raporunuzu verir büyük ihtimalle.

4- o raporu alıp en yakın askerlik şubesine teslim ediyorsunuz.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!