Hormon tedavisi surecinde cinsellik

• Merhabalar oncelikle, hormon tedavisine yaklasik 2 hafta once basladım, 17 yaşındayım 25 miligram andr*cur 2 miligram estr*fem aliyorum. Sürecten once neredeyse hic olmayan cinsel isteğim 2-3 katina cikti, bu sebeple de masturbasyon yapiyorum. Bu durum normal mi? Masturbasyon yapmam göğüs gelişimimi ve diğer surecleri etkiler mi? Lütfen yardimci olun :(

• Merhabalar oncelikle, hormon tedavisine yaklasik 2 hafta once basladım, 17 yaşındayım 25 miligram andr*cur 2 miligram estr*fem aliyorum. Sürecten once neredeyse hic olmayan cinsel isteğim 2-3 katina cikti, bu sebeple de masturbasyon yapiyorum. Bu durum normal mi? Masturbasyon yapmam göğüs gelişimimi ve diğer surecleri etkiler mi? Lütfen yardimci olun :(

Bunu okumuştum bazılarında cinsel istek artışı oluyormuş bazılarında azalma. Ben de azalma oldu mesela. Göğüs gelişimi ile bi ilişkisi var mı hiç duymadım, sanmıyorum. Onun için sabretmelisin 4 ay falan. Umarım bilinçli kullanıyorsundur ve doktor kontrolüne gitmeyi ihmal etme lütfen. Ciddi yan etkileri olabilir o hapların.

• Resmi Gönderi

Libido artışı hormon tedavisinde ve özellikle ameliyat sonrası görülmesi olağan bir durum ama mastürbasyon yapıyor olmanızı doktorunuza söylemelisiniz kanaatimce. Bu durum eğer ileride ameliyat olmayı düşünüyorsanız problem teşkil edebilir. Doktorunuz ile kesinlikle konuşmalısınız.

• şuanki dozun nedir? En son ne zaman kan testi yaptın? Sonuçlar nedir? 2mg e2 ile 100pg/ml gibi değerler mümkün. Kan testini ilacı almadan hemen önce yapmalıdın. Tabi bunu doktorunla konuş. 25mg cpq çok yüksek bir doz. Doktorunla bu dozu 12,5mg'ye indirmek için konuşmanı tavsiye ederim. Eğer doktorun uygun görürse 12,5'e indir. 12,5mg 1 gün arayla zaten T'yi baskılıyor. CPA'nın vücutta kalma süresi 72 saat. Niye 25mg veriyorlar anlamış değilim. Ve cpa kullanıyorsan kesinlikle prolaktin değerlerine baktır.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!