Homofobik vaaz verilen camiler kapatılacak

 • Amsterdam Belediye Başkanı Femke Halsema, vaazlarda kadınların aşağılandığı ve eşcinselliğin günah olduğunun savunulduğu camileri kapatacağını söyledi.

  BBC Türkçe’de yer alan habere göre, Amsterdam’ın ilk kadın belediye başkanı olan Halsema, yerel AT5 kanalına yaptığı açıklamada, kadın ve eşcinsel karşıtı görüşleri nedeniyle son dönemde yoğun tartışmalara neden olan camilere ilişkin rahatsızlığını dile getirdi.

  Halsema, imamların, kadınları aşağılayan, eşcinselliğin günah olduğunu savunan vaazlar verdiği camilere karşı harekete geçeceğini, bu tür olumsuz görüşlerde ısrar eden camileri ise kapatacağını vurguladı.

  Amsterdam’ın inanç ve inancı yaşama özgürlüğü prensiplerini benimsediğini belirten Halsema, şunları söyledi:

  “Ama biz köktendinciliğe hayır diyoruz. Fikirlerinizi başkalarına dayatırsanız, hukukun üstünlüğüne karşı saldırgan bir tutum takımırsanız, o hukuk devleti tarafından korunamazsınız. Amsterdam’da anti-demokratik vaazların verildiği birkaç cami var. Onları yakından izliyoruz. Buna devam ederlerse bizimle ciddi sorun yaşayacaklar.”

  Kaynak: http://lgbti.org/homofobik-ve-…ilen-camiler-kapatilacak/

 • Avrupa birey esas alarak insan haklarında tonlarca yol alırken,ülkemizin gittikçe orta çağ düzeyine gelmesine üzülüyorum.O kadar da değil diyebilirsiniz belki ama evrensel insan hakları normlarını ve bunu uygulayan ülkeleri baz alarak söylüyorum..

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!