Panseksüel & Poliseksüel var mı?

• Herkese merhaba!Ben 17 yaşında poliseksüel bir cisgenderim.Merak ediyorum da,genel de panseksüeller daha çok karşıma çıkıyor.Bu forum da poliseksüel olan da var mı?

• Nikopol

Konunun başlığını değiştirdi. Eski Başlık: “Panseksüel/Poliseksüel var mı?.” Yeni Başlık: “Panseksüel & Poliseksüel var mı?.”
  • 8.Poliseksüellik

Poliseksüeller, tıpkı panseksüel bireyler gibi cinsiyet ya da cinsel yönelim ayrımı yapmadan herkesten hoşlanabilirler. Ancak poliseksüellerin panseksüellerden farklı, partnerlerini bir başkasıyla paylaşmayı hoş karşılamamalarıdır.

araştırdığımda böyle bir şey buldum

panseksüel ile poliseksüel arasındaki tek fark panseksüeller partenirini paylaşabilir ama poliseksüeller paylaşamaz mı

ve biseksüellik ile arasındaki farka bakınca bi seksüeller hem kadın hem erkeğe ama pan ve poliseksüeller kadın erkek ve onun dışındaki tüm canlılardan hoşlanan diyor yani bu başka canlılar transeksüeller agenderler gibi mi yoksa hayvan mı

aydınlatırsanız sevinirim

• 8.Poliseksüellik

Poliseksüeller, tıpkı panseksüel bireyler gibi cinsiyet ya da cinsel yönelim ayrımı yapmadan herkesten hoşlanabilirler. Ancak poliseksüellerin panseksüellerden farklı, partnerlerini bir başkasıyla paylaşmayı hoş karşılamamalarıdır.

araştırdığımda böyle bir şey buldum

panseksüel ile poliseksüel arasındaki tek fark panseksüeller partenirini paylaşabilir ama poliseksüeller paylaşamaz mı

ve biseksüellik ile arasındaki farka bakınca bi seksüeller hem kadın hem erkeğe ama pan ve poliseksüeller kadın erkek ve onun dışındaki tüm canlılardan hoşlanan diyor yani bu başka canlılar transeksüeller agenderler gibi mi yoksa hayvan mı

aydınlatırsanız sevinirim

Yalan söylemeyeceğim,Lgbti ile öğrenmem gereken şeyler var.Ama yanlış bilmiyorsam (çünkü baktım birkaç yere ama belki yanlış hatırlıyorum ya da yanlış biliyorlar),poliseksüellik birden fazla cinsel yönelim ya da cinsel kimlikten hoşlanırken (atıyorum aseksüel ya da aromantik insanlardan hoşlanmıyorsun,nonbinary tabii biyolojik olarak erkek birisinden hoşlanmıyorsun) panseksüeller ayrım yapmıyor.Ama bu partnerini paylaşma şeysini bilmiyordum.Ben fazla ayrım falan yapmasam da sırf kadın/erkek diye şartlandırmıyorum da,yani agender birinden hoşlanmıştım.Hoşlanmama derken zaten romantik duygular falan.Kim bilir...Zamana bırakacağım...Bazen de kendimi mi kandırıyorum diye düşünüyorum

• Panseksüellik veya omniseksüellik, "pan" (Türkçe: tüm) sözcüğünden türetilmiş bir tür cinsel yönelim terimidir. Bu yönelimi olan kişiler her türlü cinse karşı ilgi duyabilmektedir. Panseksüel teriminin yerine kimi zaman "Antroseksüel" veya "Omniseksüel" terimleri kullanılmaktadır. Bu cinsel yönelim, sadece yaşayan insanlara karşı duyulan bir yönelimdir. Nekrofili, zoofili veya ensest gibi psikolojik parafili çeşitleri, panseksüel teriminin sınıfına girmemektedir. Diğer taraftan Panseksüellik estetik temeller üzerine gelişmiş bir cinsel yönelim olup, biyolojik cinsiyet ayrımı yapmaksızın karşı ya da aynı cinse karşı duyulan cinsel hazzın varlığını ifade eder.

Poliseksüellik, Poli (çok) sözcüğünden türetilmiş bir tür cinsel eğilim biçimidir. Bu tür insanlar, birden fazla cinsiyete karşı ilgi duyabilmektedir. Bu kavram biseksüellik ve panseksüellik ile karıştırılsa da, biseksüel insanlar sadece iki cinsiyete ilgi duyan insanlardır; panseksüel insanlar ise tüm insanlara ilgi duyan insanlardır. Poliseksüeller ise tüm cinsiyetlere ilgi duymayabilir. Bunun yerine, ikili cinsiyet anlayışının dışında transgender, interseksüel, iki ruhlu ya da üçüncü cinsiyetten olanlara ilgi duyabilirler.

• Poliseksüelim. Önceleri panseksüel sanıyordum ama biraz garip geliyordu çünkü ölümüne herkesten hoşlanan biri değilim. Kişilerin kimliklerini çok fazla umursamasam da hetero erkeklerden pek hoşlanmıyorum mesela bu toplumda ki kişilerden kaynaklı da olabilir tabi. Poliseksuel tanımını okuyunca kesinlikle budur demiştim yine de tanımlara kavramlara çok takılmıyorum. Kimlik olarak da genderfluid im

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• Poliseksüelim. Önceleri panseksüel sanıyordum ama biraz garip geliyordu çünkü ölümüne herkesten hoşlanan biri değilim. Kişilerin kimliklerini çok fazla umursamasam da hetero erkeklerden pek hoşlanmıyorum mesela bu toplumda ki kişilerden kaynaklı da olabilir tabi. Poliseksuel tanımını okuyunca kesinlikle budur demiştim yine de tanımlara kavramlara çok takılmıyorum. Kimlik olarak da genderfluid im

Ben kendini biseksüel olarak tanımlayan biriydim ama sanırım Poliseksüel tanımı daha yerine oturuyor. siz bu ayrımı ne zaman fark ettiniz?

• Ben kendini biseksüel olarak tanımlayan biriydim ama sanırım Poliseksüel tanımı daha yerine oturuyor. siz bu ayrımı ne zaman fark ettiniz?

Açıkcası bazı insanlar şaşırıyor ben açılalı henüz 1 yıl oldu hatta kendime açılalı kabulleneli de 1.5-2 yıl falan. Uzun süre inkar ettim ya da bastırdım. Bunun birçok sebebi var uzun hikaye. En sonunda birine aşık oldum ( erkeksi bir kadın) halen de devam ediyor bu şekilde kendimi çözmeye başladım translarında hoşuma gittiğini görünce dedim heralde farklı araştırdım herkesin dilinde panseksüel o sandım ilk. Araştırıp okumayı çok severim yabancı kaynaklara baktım poliseksuel tanımını gördüm okuyunca onun bana uygun olduğunu anladım. Şu sıralar kendimi yalnızca Queer olarak tanımlıyorum gerçi kendimi halen çözebilmiş değilim

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• mümkünse özelden yazabilirmiyim

• Yani bedeni senin için önemsiz mi?

Çok ilgi çekici. Kendi adıma konuşayım kadın kokusu ve teni benim için oldukça önemli kokunun ve onun kadınsal enerjisi beni harekete geçiriyor.

Peki sen bu yönelimde nasıl hoşlandığını anlıyorsun cidden okurken ufkum açıldı neler neler varmış

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş 10 mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!