To Wong Foo, Thanks for Everything Julie Newmar

 • Yönetmen: Beeban Kidron
  Oyuncular: Wesley Snipes, Patrick Swayze, John Leguizamo, Robin Williams, Ru Paul, Stockard Channing, Blythe Danner, Arliss Howard
  Dil: English
  Süre: 109 (dakika)
  Türü: Komedi


  Konusu:


  İki erkek travesti olan Noxeema "Noxzee" Jackson (Wesley Snipes) ve Vida Bohemme (Patrick Swayze), bir travesti yarışmasını kazanarak Hollywood'a gitme şansı yakalarlar fakat yarışmayı kaybeden genç Chi-Chi Rodrguiez'i (Leguizamo) ağlarken görürler ve onun bu durumuna üzülen Vida onu da yanlarına almak ister.


  Bu yüzden uçakla gitmekten vazgeçip yerine bir Cadillac kiralarlar, ancak yolda bir şerif (Chris Penn) Vida'yı kadın zannedip ona tecavüz etmeye kalkar fakat Vida bir vuruşuyla onu yere serer. Ancak ertesi gün herkes şerife bir kızdan dayak yediği için güler ve o da Vida'yı aramaya başlar. Bu arada Noxeema, Chi Chi ve Vida arabada giderken bir anda arabaları bozulur ve bir kasabaya düşerler.


  Kasabada gerekenleri bulmak için pazartesine kadar beklemelidirler ve o gün cumartesidir. Şimdi bu üç gün içinde herkes onları gerçek kadın zanneder ve kasabalılar eşcinselleri sevmeyen insanlar oldukları için, üçlü, kasabalıdan travesti olduklarını gizlemeye karar verir. Ancak çok kısa bir sürede herkes birbirine alışsa da birçok olay olur.


  Kendisine şehirden Carol Ann'ın kızının aşık olduğu Bobby Ray Chi Chiye aşık olur, ve Chi-Chi de buna dayanamaz ancak Noxeema ve Vida ona karşıdırlar. Noxeema ise kasabadaki kadınları sürekli takip eden erkekleri döverken, hayata küsmüş ve pek konuşup/dinlemeyen yaşlı bir kadını hayata döndürmeye çalışacaktır.


  Ayrıca Vida Bohemme, Carol Ann'ın kocasından şiddet gördüğünü anlayınca bu olayı engellemeye çalışır. Ancak Dullard ile Carol Ann'ın kocası Virgil bir barda karşılaşınca olaylar gelişir.Bu arada Vida, büyük bir Julie Newmar hayranıdır.


  Fragman:Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!