Trans Kadın Olmak

• Mrb herkese ben 19 yasındayım ve kendimi küçüklükten beri kadın olarak hissediyorum.Ama hislerime ragmen asosyal bi çocuktum kuçukken hiç arkadasım olmadı guvenemedim kimseye küçükken çok kotu olaylar basıma geldi kızlara ise yaklasamadım onlar gibi olmama ragmen bedenim erkek diye dışlarlar diye beni.Tek bi arkadasım oldu erkek 4 5 senedir arkadasız onada ilerde nasıl anlatıcam bilmiyorum.Surekli rol yapmaktanda sıkıldım cevreme kız olmama ragmen erkek rolu yapmak oscarlık oyuncular olsakta.Sacma sapan muhabbetler en yakın arkadasının istediği gibi konusmak zorunda kalmak oyle konusmassan seni garipsemesi falan.Onun dışında surece basladım ama psikiyatri surecindeyim ve bence kendini hazır hissedenler için benim gibi boşa zaman kaybı zaten ilk surece basladığında psikiyatriye sonra endokrine sevkediliyosun sonra psikiyatri neden haksızmıyım arkadaslar.1 sene boşu boşuna acı çekiyosun mesela ben baslıyamadığım için hala bu konuyla ilgili surekli depresyon ve gerçek olmayan aptalca anksiyete bozukluğu yasıyorum ızdırap gibi bişey.Aslında bi baslasam hersey duzelmeye baslayacak.Cok mutsuzum bu erkek bedenini her gun kendime bakarken gormek kabus gibi bişey.Biliyorum çok karamsarım diye dusunuyorsunuz ama boyle 20 sene yasamak hiç kolay değil.Ustelik yasadığım yerde kotu rahatca kolay kolay kadınsı giyinemiyceğim biyer asırı muhafazakar akpli dinci yobaz kesim çok fazla.Her neyse her açıdan zor

• İşin cerrahi kısmı olsa da olmasa da insanlarla bir şekilde görüşeceksin. Hem sosyal ortam hem mesleki alanlarda temas edeceksin. Oysa belirttiğin gibi anti sosyal bir huy sende yerleşmiş...

Bence profesyonel yardım - ki kesinlikle ilaç kastetmiyorum - psikolog tavsiyesi ile ve zor yoldan bu adımı atmalısın.

Çevre ve tanışabilme engeli kırıldıktan sonra diğer adımlar ona göre sıraya girer.

Her kabiliyet ve güzelliği olan hem kendi görmek hem göstermek ister. Kendini keşfetmek denilen hayat macerasında dengeli uyumlu ve girişgen olmak önemli...

• Affedersiniz bende aynı sorunla karşı karşıyayım testisleri aldırmak iyi olur mu geçiş için önceden

• Umutsuzluğa kapılmayın. Sizler gibi milyonlarca insan var. Onlara ulaşmaya çalışın. LGBTI dernekleri ile iletisime geçin. Yalniz olmak zorunda degilsiniz, yardim istemekten çekinmeyin. Bu kuruluşlar bu gibi durumlar için var. Sizinle ayni süreçten geçen insanlarla konuşmayı deneyin.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!