Pembe Tezkere

• Türk Silahlı Kuvvetleri eşcinselliği hastalık olarak görüyor ve eşcinsellere "çürük raporu" veriyor. Askere gitmek istemeyen ve bu raporu almak isteyenler de pek çok zorlukla karşılaşıyor. Bir eşcinsel olarak askere gitmek de elbette farklı zorluklar içeriyor. Bu konuyla ilgili yaşadıklarını paylaşmak isteyen arkadaşlar olursa sevinirim.

• askere gitmek istiyordum ama komutanlar ardımı döver diye korkuyorum. o yüzden bedelliyi tercih ettim.

korkaklık etmissn 15 temmuz darbesinden sonra askeri lise ve hastaneler kapatıldığı için bu konuda hastanedeki doktorlar daha bilinçli ortalama 1 hafta içinde muaf belgemi alacağım sonuçları okudum bir kaç gün içinde kurula cıkacağım sonrası özgürlük

• 2006/2007 senesi yaptım askerliğimi, ben şahsen zaten erkeklerden hoşlanan biri değilim, ama eşcinsel olduğumu çok uzun süreçte kabullenmeyi başardım, benim durumum farklı olsada askerliğimde de kendimden taviz vermedim, harika arkadaşlıklar edendiğimi gizleyemem, en çok utandığım nokta iştima alanında sadece alt iç çamaşırı kalacak kadar soyundurup vücut kontrolü yapıldığında oldu çünkü tüm arkadaşlar tabiri doğru ise maymundan gelmiş gibiyken ben tamamen tertemiz bir vücuda sahiptim, ve bu konuda uzmanımla derin bir görüşme yaptık, sonrasında önemli bir şey yaşamadım sadece aynı bölükte 3 arkadaşın eşcinsel olduğunu sadece bana söylemesi dışında farklı bir durum olmadı, onlarda keza benim durumuma düşmemek için uzun zaman vücut temizliği yapmamışlar hepsi ayrı zamanlarda sırdaşım oldu, tek sıkıntım ben kendilerinden uzak durdukça onların beni kendilerine yakın görmesi oldu, lakin fevri olmamdan dolayı ve asla taviz vermediğimden askerliğimi çavuş olarak bitirdim, ve yinede diyorumki ıyiki gitmişim tabi gitmemek elinde ise bir eşcinsel için asla gitme diyebilirim...

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!