Yurtdışına Nasıl Gidebilirim?

• Merhaba ben 19 yaşında bir trans kadınım.Bu ülkede zaten yaşam zor ameliyat olduğum zamanki halimle daha çok ayrımcılıkla karşılaşıcam.O yüzden bu berbat ülkeden kurtulup kanadaya nasıl yerleşebilirim.Derslerimin kötü olması en kötü dezavantajım. Öğrenci değişimiylede yurtdışına yerleşip orda kalmak istiyorum ne yollarla giderim öğrenci değişimi olması için kaç puan gerekiyor falan hepsini öğrenmek istiyorum

• Erasmus öğrenci değişim programı, yükseköğretim kurumlarının iş birliğini, öğrenci ve akademisyenlerin kısa süreli olarak bu iş birliği çerçevesinde farklı ülke ve üniversitelerde deneyim kazanmasını teşvik eden Avrupa Birliği projesidir. Bu program kapsamında bir ülkeye gidilip iltica edilebiliyor mu bir bilgim yok ama eğer puanınız yetmezse eğitiminizi tamamladıktan veya bir yerde belli bir süre çalıştıktan sonra da iltica edebilirsiniz. İltica etmek için vize almanız, vize almak için de belli bir süre sigortalı çalışıyor olmanız ve bankada belli bir paranızın olması gerekiyor. Edanur

• Kanada'da yaşayan bir arkadaşım var ona sordum eskiye oranla zor olduğunu söyledi

Devlet tarafından cinsiyet kimliğine dayalı ciddi bir ayrımcılığa maruz kaldığınızı ıspatlamanız isteniyormuş

• Mrb, canadadaki LGBTQ orgutleriyle ilestisime gecin. Canadannin konsolosluk bolumden de Bilbao alabilirsiniz. Dersleronizin iyi olmasina gerek yok. Canadadaki okullarla irtibata gecin basvurunuzu yapin okulara. Size tavsiye edebilicegim iki Multeci group var Capital Rainbow Refuge ve Rainbow Haven New Beginars a facebook uzerinden ulasabilirsiniz.

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş 4 mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!