Yönelimimden emin olamıyorum

  • Yaşımı söylemek istemiyorum fakat çok küçük değilim. Yönelimim hakkında bir fikrim yok ve yönelimimi öğrenmeye çalışıyorum. Çevremdeki bazı insanlar hetero olduğumu, bazıları bisex, bazıları lezbiyen olduğumu söylüyor. Ama ben öyle hissetmiyorum. Kendimi bir yönelimle bağlaştıramıyorum. Bunu düşünmekten kafayı yemek üzereyim. Şu zamana kadar kimseye aşık olmadım, hoşlandıysam bile ilerisine gitmedim bazı sebepler engel oldu. Hayatımda bir erkek ya da kız yok. Geçenlerde bir kıza karşı hoşlantı duydum. Bu hoşlantı mıydı bilmiyorum sadece ondan başkasını düşünemedim. Fakat çevremdeki insanlarla aramı kötü etkilediği için ona bir şey demeden hesabımı kapattım. Bu yüzden vicdanım rahat değil. Ablam ve arkadaşıyla bu konuyu konuştuğumda "sen zaten heterosun" dediler. Bu konuda beni anlamaya çalışan biri olmadığı için buraya yazmaya ihtiyaç duydum. Yönelimimi bilmek zorunda mıyım ya da birinden hoşlanmak için izne ihtiyacım mı var? Yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler.

  • Burada ki soru bilmek mi tanımlamak mı? Kendini her hangi bir kategoriye sokmak zorunda değilsin kimse değil. Yönelimler akışkan ve esnektir. Geçmişte olmaması ileride olmayacağı anlamına gelmez. Öyle bir insan çıkar ki olmaz dediğin de olabilir.

    Ve bu konularda kimsenin düşüncesini, sözlerini umursama. Seni senden başka kimse anlayamaz tanımlayamaz. Aile de olsa kardeş ya da arkadaş da seni ne iç dünyanı bilebilir ne de onayına ihtiyacın vardır. Hayatı akışına bırak. Çok sıkıntı yaratır ise bu konularda terapi desteği veren kuruluşlar var onlardan birine başvur. Telefon, mail ya da online görüşme ile olabiliyor bunlar

    " Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

  • Selam öncelikle. Kendini kategorize etmek be bir tabela asmak "ben buyum" demek zorunda değilsin. İçinden geldiği gibi yaşa ve be olduğunu tam isimlendirebilmek için. İr telaşa girme bence. Çoğu zaman bu bşr süreç oluyor ve onlarca yıl içinde değişerek, gelişerek kendini buluyor. Ben de önceleri bu tanımlamaları çok bilmezken kendimi bicurious sanıyordum ama bir arkadaşım sen pansekaüelain diyince ve araştırınca evet buyum demiştim. Son altı denedir de gitgide pasif bir duruma geldim. Yani süreç hala devam ediyor:)

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!