Mastektomi Ameliyatım İçin Bağış Kampanyası

 • Merhaba, ben Alkım. Yirmi dört yaşında, Türkiye'de yaşayan trans bir bireyim. Transların ameliyatları ücretsiz olarak karşılanmıyor... Ameliyatlarımızı ücretli olarak yapmak zorundayız. Artık içinde olmak istemediğim bir bedene hapsolmak istemiyorum ve kendi bedenime sahip olmak ve hayallerimi gerçekleştirmek istiyorum. Bu yüzden bu kampanyada desteğinize ihtiyacım var.


  Şimdiden teşekkürler.


  https://gogetfunding.com/alkims-top-surgery/


  Önemli!


  ( Türkiye\'den destek olmak isteyen ve paypal hesabı olmayan kişiler bana @alkimcelikk instagram hesabından ulaşabilirler )


  English


  Hi. I am Alkım. I am twenty-four years old. I’m a transgender individual living in Turkey. Trans people's surgeries are not paid for free in my country, and the result of the free surgeries is a complete disaster. We have to do our surgeries on a paid basis. I don't want to be trapped in a body I don't want to be in anymore and I want to get my own body and make my dreams happen. That's why I need your support in this campaign.


  Thanks already.


  https://gogetfunding.com/alkims-top-surgery/

  Edited 2 times, last by Alkimcelik: Türkçe çeviri eklendi... ().

 • Nikopol

  Changed the title of the thread from “mastektomi ameliyatım için bağış kampanyası” to “Mastektomi Ameliyatım İçin Bağış Kampanyası”.
 • Nikopol

  Approved the thread.

Participate now!

Don’t have an account yet? Register yourself now and be a part of our community!