Kaçınız inançlar arası ilişki içindesiniz?

• Eşcinsel ilişki içinde olan ve çoğu zaman inançlar arası ilişkilere giren insanlarla karşılaştım.

Bunda yanlış bir şey görmüyorum.

Peki inandığınız dine inanmayan bir insanla çıkar mısınız?

• Ben inançsız biri olarak inançlı biriyle beraber olmak istemezdim. Çünkü ilişkide hayata bakış açımızı da etkili olduğunu ve bir tutarlılık olması gerektiğini düşünüyorum. Soru aslında inançsız insanlara sorulmamış ama iki taraftan da yoruma açık gibi geldiği için cevaplamak istedim

• Ben kendime dindar da, inançsız da diyemeyen, ortalarda gezinen bir insanım. Ve karşımdaki insan eğer yobaz değilse, her dinden olabilir, dinsiz olabilir, deist, ateist hiç fark etmez. Önemli olan onun da başkalarına saygı duyacak şekilde, her ne ise onu uçlarda yaşamıyor olması.

• dememşn nedeni onun senin düşüncen olman yani bence oladabilirler ama senin düşüncene göre tam tersi bu bana şaşırtıcı geliyor bence bir inancı tutması birşeyi değiştirmez insanın kendisi iyi biri olduğu sürece bir sorun olduğunu düşünmüyorum senin konuşmam ilgimi çektiğinden öyle dedim umarım anlamışsındır!

• Paganım ve pek dinle alakası olmayan sanırım deist falan öyle birşey olan ( hiç sormadım) kız arkadaşım var. Bana saygı duyduğunu düşünüyorum sorun yaşamadım. Ama bir müslüman dine bağlı biriyle asla yapamam çok zor benim için

" Hiçbirşey rastlantı değildir!" sm

• Karşılıklı saygı olduğu sürece inançların farklı olması sorun teşkil etmez bence. Vicdan ve ahlak sahibi olması yeterli benim için. Geri kalanlar kendisiyle inandığı arasındadır.

• merhaba, agnostiğim, benim açımdan arkadaşım ya da eş; din gerekliliği kapsamında, tahakküm ya da öteleyici unsurlu davranış biçimi sergilemediği sürece sorun yaşamam.

• Bu konu misafirlerden gizlenmiş 25 mesaj daha içeriyor, lütfen Kayıt Olun veya okumaya devam etmek için Giriş Yapın.

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!