Sokak canlıları için Duyarsız Kalmayın.

• Bilmiyorum okur musunuz ama yine de yazmak istiyorum.

Bugün minnoş (kedi) ile parkta tanıştık bir çocuğun kovalamaya çalıştığı, ağaca çıkmasına rağmen dal ile yine rahatsız edilen bir minik.

Benim müdahalem olmasa Allah bilir ne olacaktı. Sonra ağaçtan inmesini sağladım ve 7-8 çocuğun acıtmadan sevmesine hatta kediden korkan bir çocuğun onyargisini kırmasına vesile oldum. Ne mutlu.

Sonra bir çocuğun annesi sevme pis cirmalar doktor sana iğne yapar dediğini işittim. Haddim olmayarak ne kadar yanlış yaptığını söyledim. Çünkü o çocuk sadece kedilerden uzaklaşmakla kalmayıp, Doktorlardan ve iğneden de korkacak. Bu hayvan sevgisinin küçükken kazanılan bir olgu olduğunu asla unutmamak lazım.

Hem karnı doydu, hem de sevgiye doydu bugün. Bu canlarin bizim sevgimize ihtiyacı var.(Fotoğraf yükleyemedim)

byrk

• Bir insanın hayvan sevmemesini ya da uzak durmayı tercih etmesini anlarım ama çocuğunu korkutarak uzak tutması yanlış.

Bir de bazı çocuklar hayvanları rahatsız ederken bunu anlayamıyor, aşırı ilgi gösterdikleri için de yapmış olabilirler. İyi ki kızmadan müdahale etmişsin

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!