Yaşam acılarım

• Merhaba ben Enes 25 yaşındayım yakalşık 7 yıldır Türkiye de yaşıyorum.Hayatımın ilk yılları Şam da yaşıyordum. Gay olduğum için size hikayemi ve acılarımı anlatacağım. 15 yaşında Suriye deyken kendimi ve cinsel yönelimi keşfetmeye başladım .Ama endişeleniyordum.Günler ile ülkemizde savaş başladı. Bir gece babam ve ben evin çatısında uyuyorduk . Aniden bir hilokopter uçağının sesi ile uyandık. Üstümüzdeydi ama karanlıkta göremedik . İnsanları bombalamaya başladı. Babam yaralandı sabahta evimizde büyükbabamın evine kaçtık . Günler sonra sınırda ki kamişli şehrine geldik. Yaklaşık iki ay sonra Türkiye ye girmek için bir kaçakçılık yolu bulduk. Mülteci kamplarından birine girdik ve orada durum çok zordu. İki güm sonra kamptan Mardin de Nusaybin e gittik. Bu dönemde her şey değişip zorlaştı .Zamanla cinsel yonelim hakkında ki düşüncelerim büyüyor.Facebook taki erkekleri tanımaya başladım . Unutulmaz bir günde genç bir adam ve ben bir bahçede renduvulaştık.Gittim ve başka biriyle beni bekliyordu. Biraz konuştuktan sonra evine gittik. Aninden geldiğimizde birisi üstüme silah çekti ve bağramaya başaladı. Ayakabılarımı cıkardı kimliğimi telefonumu ve paramı aldı. Elindeki silah ile kafama vurmaya başladı .Kan kafamdan çikmaya başladı yüzümü ve tüm elbiselerimi kanda boyadı. O vakitte mahlle halkında yardım istiyordum. Ama bana yardım etmek istemediler. Çünkü bunların Nusaybin de bulunan teröist olduğunu biliyorlardı. Beni terk edilmiş bir eve götürüp beni vuruyorlardı bombalarla korkuttular. Akşamda gitmeme izin verdiler ve seni ve ailenizi bulucağımızı söylediler. Eve gittim ve onlara bir hırsız bana vurduğunu ve çaldığını söyledim. Sonra hastaneye gittim ve yaralarımı tedeavi ettim. İki ay geçti ve evden çıkamadım çünkü psikolojik durumum kötüydü herkesten korkuyordum. O bölgedeki savaş nedeniyle Mardin e gittik. O vakitte evden çıkabildim ama korkum beni hiç terk etmedi. Sonra genç erkeklerle yine tanışmaya başladım. O olaydan sonra tanıştığım ilk genç adam onu birakıp kaçtım. Ayırca bir kaç tahdit ve kaçırma tuzağını karşılaştım . Ama buna çok dikkat ettim. Birisi bana Mardin de yaşadığımını söyledi ve seni arıyoruz seni bulacağımızda senin için çok (işler) yapacağız diye. Ayırca ailemden acı çekiyordum . Bir kereden fazla intihar etmeye çalıştım ama başarsız oldum ve durumum zorlaşıyor. Önemli olan şu ki kurtulmak istiyorum. Neredeyse bir yıl önce homofopi yüzünden genç bir erkekle tanışamadım . Mardin deki Alman organizasyonuna gittim ve kendimi desteklemelerini istedim . Çok iyi kalpli psikolojik danışman vardı. Yaralı bir kaç görüşme yaptık . Yardımı benim için değerliydi. Ayırca üniversiteye geri döndüm ancak malesef işitme yeteneğimi ileri derecelere kadar kaybettiğimi farkettim. Bir kez daha üniversiteden ayrıldım ve bana işitme cihazı almak için kızılay a gittim. Ertesi yıl çalışmaya döndüm ve Türk dilini öğrendim bir hazırlık yılı okudum. İlk yıl başladım ve ilk dönemi bitirdim Ama param olmadığı için bahar dönemin ders kaydı yapamadım . Çalışmanın başında hocalar dersleri kaydetmediğimi fark ettiler . Beni aradılar ve sorunumu çözdüler ve bana yardımcı oldular . Bana yardım edecek birini bulduğumda ne kadar mutlu oldum . Bir kaç gün önce ailem eşcinsel olduğumu keşfetti bu y

üzden kavga ettik ve hakaret ettiler. Önümüzde ki günlerde başıma bir şey gelmesini bekliyorum. Şimdi bir odada yalnız yaşıyorum ve kimse benimle konuşmuyor. Psikolojik ve maddi durumum çok kötü. Şimdi yardımına ihtiacım var . Tabii ki kendinize şimdiye kadar nasıl yaşabileceğimi söyleyeceksiniz cevabınızı bekliyorum. Sizi iyilik dilerim teşekkürle:(

Şimdi katılın!

Henüz bir hesabınız yok mu? Şimdi kayıt olup topluluğumuzun bir parçası olun!